Soundbar czy kino domowe

neo5

New member
Powitać :)
Chciałbym podnieść nieco poziom jakości dźwięku w swoim niedużym (25m2) salonie. Jako że panuje kryzys myślę nad rozwiązaniem dosyć mocno budżetowym, mianowicie zastanawiam się nad:
* Soundbar Sony HT-CT60 + jakiś odtwarzacz blu-ray(np.Sony BDP-S1100),
*"gotowe" kino 2.1 Sony BDV-EF1100.
Co z punktu widzenia pomieszczenia będzie lepszym rozwiązaniem, a także co głównie mnie interesuje, to czy tego HT-CT60 mogę podpiąć bezpośrednio pod TV bez żadnego odtwarzacza oraz czy w przypadku kina domowego z załączonym już odtwarzaczem także mógłbym "pominąć" ten odtwarzacz?
Czym różnią się wymienione przeze mnie odtwarzacze?
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też tak myślę. Już przyjechał HTL 2163 na testy i gra.
W tej klasie cenowej - fajny sprzęt i dobrze że jest SUB.
 

mkl13

New member
Witam. Podepnę się pod temat bo wątpliwości te same choć ich przyczyny nieco inne.... Za soundbarem przemawia brak kabli, łatwość instalacji w kompletnie nieustawnym salonie, spodziewana łatwość obsługi (ta cecha to ukłon w stronę żony), tylko pytanie czy spora jest różnica brzmienia. Powiedzmy ze budżet na soundbar czy kino domowe to 3000 pln


Sent from my RM-821_eu_poland_325 using Tapatalk
 

collider

New member
Bez reklam
Nie porównywałbym tych dwóch urządzeń. Po pierwsze soundbar jedynie "udaje" prawdziwe KD poprzez zastosowanie różnych rozwiązań typu ułożenie głośników, specjalne alogarytmy tylko po to by nadać przestrzeni emitowanemu dzwięku. Oczywiście dobry soundbar potrafi zagrać bardzo dobrze z pełnym brzmieniem, dobrym kinowym basem, dobrymi dialogami. Jednak niegdy nie będzie lepszy od pełnego zestawu KD. To ma być substytut kina domowego w przypadku gdy nie ma możliwości jego instalacji lub zwyczajnie użytkownik nie oczekuje pełnej projekcji dzwiękowej a chce wzbogacić brzmienie swojego telewizora lub odczuć namiastkę kina. Pamiętaj co 5 czy 7 kanałów to nie dwa.
Pewnym wyjątkiem jest soundbar Philips Fidelio 9100, który ma możliowść rozłożenia bezprzewodowych głośników efektowych. I on już naprawdę bardzo zbliża się do współnego pułapu z KD.
 
Ostatnia edycja:

mkl13

New member
Myślałem o czymś takim jak sony ht-st 3 bo jak pisałem żona mało zorientowana technicznie i pilotami nie chce żonglować a i telewizor i BD od sony... Pewno też jak amplituner to skończy sie na jakimś modelu sony. A wymagań raczej dużych nie mamy ot pierwszy stopień umuzykalnienia - rozróżniamy kiedy grają a kiedy nie 😃


Sent from my RM-821_eu_poland_325 using Tapatalk
 

mkl13

New member
Ok przyjąłem. Zatem biorąc pod uwagę moje niezbyt wygórowane wymagania i wymienione wcześniej zalety soundbarow bliżej zainteresuję się tym philipsem którego podałeś. Serdecznie dziękuję


Sent from my RM-821_eu_poland_325 using Tapatalk
 

mkl13

New member
Hmm trochę mało o nim informacji znalazłem tylko opis na niemieckim amazonie a ze znajomością języka u mnie kiepsko ale z tego co tam widać to blisko temu do kina domowego? Jestem laikiem zatem mam pytanie jak ten zestaw wypada w porównaniu do klasycznego zestawu opartego na amplitunerze np denon x2000 z kolumnami indiana line. Wiem ze musiałbym zwiększyć budżet ale bardziej od tych rozwiązań odstrasza mnie plątanina kabli i sporo kolumn które będą niewątpliwie wzbudzały niezdrowe zainteresowanie moich małych dzieciaków. Stąd bardzo podoba mi się pomysł z sounbarem. Niestety ten Philips fidelio jest za długi o ok 10 cm.


Sent from my RM-821_eu_poland_325 using Tapatalk
 
Do góry