Soundbar czy kino domowe? Tylko filmy z TV

voytecc

New member
Hej

Dzięki WAM kupiłem TV który czyta z USB chyba wszystko, ma wyjście optyczne. Chciałbym teraz uzyskać na filmach lepsze efekty dźwiękowe.

Mam mało miejsca, na początku zastanawiałem się nad soundbarem HW-D351 ale chyba lepszym wyjściem będzie trochę dołożyć i kupić proste kino z SUB.

Co byście polecili?

Mam 2 typy Sony DAV-DZ340 lub Pionieer DCS 585 a może coś innego?


Szukam coś taniego tylko do filmów co w miarę zagra i da efekty. Pokój 17m2. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do jakiej kwoty zakup ?
Liczysz na dźwięk z basem czy na wszystkie efekty kina domowego ?
 

voytecc

New member
I tu jest problem bo nie wiem czy iść w BD (i wyższe koszty) czy pozostać przy DVD... zostanę raczej przy tej drugiej opcji. Chciałbym wydać max ~ 900 zł.

Liczysz na dźwięk z basem czy na wszystkie efekty kina domowego ?

nie wiem co masz na myśli? TV puszcza w Dolby Digital czy kino zrobi coś lepszego z tego sygnału ? (za bardzo się na tym nie znam)
 
Ostatnia edycja:

vitek

New member
Dosyć lekceważąco podchodziłem do soundbarów, zanim nie usłyszałem takiego w akcji w sklepie - naprawdę nieźle wymiatał (Sharp). Największą dla mnie wadą 'pełnego' zestawu 5.1 jest nawet nie duża ilość głośników, co okablowanie, które zaśmieca pokój i praktycznie nie sposób się go pozbyć. Efekty dźwiękowe? Pamiętam do dziś jak na filmie Rambo 3 oglądanym na tv stereo bez żadnego systemu audio wyraźnie usłyszałem... strzał z tyłu! Czyli da się zrobić ciekawe efekty na zwykłym stereo, trzeba tylko chcieć, ale teraz nikomu się nie chce bo 5.1 rządzi...
 

max720

Banned
Miałem u siebie Yamaha Ysp 4100 za ponad 5k . Maniana jak w brazylijskim filmie .
Pomysl o systemie 2.1 , chociaż kwota nie jest powalajaca . Może używki ?

Pozdrawiam.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
jako użytkownik soundbar'a, poczułem się wywołany do tablicy ;)

mnie również przerażała perspektywa maskowania [czyt. kucia w ścianie] kabli. drugim problemem to wysokość wzmacniacza [średnio 15 cm] w stosunku do miejsca, gdzie miałby stać [14,5 cm] - że o wymaganej przestrzeni nad wzmacniaczem nie wspomnę.

kupiłem "w ciemno", lecz z możliwością zwrotu, gdybym był niezadowolony. cóż, gra już ponad rok i tak już zostanie.
na oglądnie dobrego kina w domowym zaciszu nie mam już obecnie czasu i cofając się wstecz w ostatnim roku, nie mogę sobie przypomnieć choć raz sytuacji, w której "wykorzystałbym" zestaw 5.1.

jeśli chcesz to wykorzystać tylko do TV, to myślę, że 2.1 będzie dobrym wyborem, choć bywają zestawy, których cena mogłaby przekroczyć wartość niejednego zestawu 5.1.

jeśli chodzi o metraż, to dodam, że u mnie to gra na metrażu o ponad 5m kw. większym..., a za kilka miesięcy zagra na metrażu chyba ze 3 razy większym :roll:
 

canon13

New member
Posiadam Yamaha YHT-S400: jeśli chodzi o dźwięk w dużym stopniu poprawia dźwięk tv i filmów, gry na PS3 rewelacja wybuchy itp., do muzyki służy raczej inny sprzęt, nie ma tu mowy o dźwięku 5.1. Wzmacniacz z wbudowanym subwooferem jest dość dużych rozmiarów ale bas jest naprawdę odczuwalny (tego mi brakowało przy tv). Głośnik centralny ładnie komponuje się z tv.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Siemanko,jestem ciekaw czy z soundbaru 2.0 powiedzmy za 2 - 3 tys uzyskam chociaż namiastkę dźwięku wydobywającego się kolumn ze wzmacniaczem w stereo.Czy będzie to maxymalnie dźwięk jaki oferuje np.Logitech Z-5500.Czy da się w ogóle słuchać na tym muzyki?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystko to kwestia własnej percepcji, doświadczenia z dotychczasowego sprzętu. Namiastka oczywiście jest. Soundbar Harmana np rzeczywiście wymiata dźwiękowo. Ale oczywiście nie zastąpi wzmacniacza stereo.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna jakiegoś zestawu audio do TV. Nie jestem audiofilem, a mnogość kabelków przy zestawach 5.1 doprowadza mnie do szału. Dlatego zainteresowanie skierowałem w stronę soundbarów. Do tej pory jakoś żaden nie przykuł mojej uwagi, aż do teraz.
Firma Philips wypuściła na rynek ciekawy produkt. Mowa tutaj o SoundBar CSS5123/12.
Szczegóły na stronie producenta: Philips - SoundBar Głośniki kina domowego dla urządzeń Android - CSS5123/12 - Głośniki kina domowego - Kinowa jakość dźwięku
Co sądzicie o tym sprzęcie?
W tabelce specyfikacji wygląda to całkiem przyzwoicie...
 

jarod20

New member
Autor postu, jak sam pisze, chciałby wydać na sprzęt grający max 900 zł, a wy mu polecacie soundbar'y po 2k. W ten sposób to on nigdy sprzętu nie kupi :) A zresztą, ja mam podobnie. Szukam czegoś co mi zagra przy telewizji i filmach do max 1300 zł i też nie mogę nic znaleźć sensownego :)
 

waldek69

Member
Troszeczkę odświeżę temat. Stanąłem przed podobnym wyborem. Oglądam głównie NC+ oraz filmy (najczęściej BRRip) z odtwarzacza WD media player. Trochę muzyki z kanałów muzycznych i trochę mp3. Nie mam audiofilskich wymagań, ale nie cierpię też trzeszczącego plastiku. Mój TV to Panasonic 42PV80. Przymierzałem się do Soundbar Panasonic SC-HTB570 lub Panasonic SC-BTT195EP. W tym drugim chciałbym pozbyć się kolumienek tylnych i zostać przy przodzie + sub. Nie wiem na ile takie rozwiązanie jest możliwe? Co do soundbara obawiam się o małą ilość złącz we/wyj. Domyślam się, że 42PV80 nie posiada HDMI z kanałem zwrotnym i z zestawu soundbar będzie korzystać jedynie NC+ oraz WD player po złączu optycznym. Chcąc podłączyć cokolwiek innego muszę wachlować kablami. Czy dobrze myślę? Przejżałem też kilkanaście stron o Harman SB10. Nie znalazłem niestety opisu złącz jakie posiada ten sprzęt.
 

waldek69

Member
Odpada. Po pierwsze cena 250% wyższa i tutaj można już coś fajnego kupić w okolicy 3000. Po drugie nie potrzebuję wcale głośników z tyłu. Nie mam jak ich ustawić, a kable to nie problem bo mobę wpuścić do piwnicy i przeciągnąć. Bardziej interesuje mnie porównanie soundbara do taniego kina domowego i to czy kino będzie normalnie funcjonować bez tylnych głośników.
 
Do góry