Soundbar czy amplituner + kolumny?

Orzeł3

Banned
Miałem przez ponad tydzień Ysp 4100 - Yamaha . Koszt +\- 5300 zł .
Podpiołem pod sub Yamaha 320 i wielkie rozczarowanie ...
Nie wiem , czy dałbym za to nawet 2k .
Pomyśl poważnie o Denon DRA-F 109 (DAB) i monitorach . Jest jeszcze coś z Onkyo , 2 satelity i sub . Nie pamietam symbolu , ale na stronie www napewno znajdziesz .
 

mario123

New member
Zasugerowałeś dylemat między sprzętem audio a sprzętem livestylowym licząc ze poprzemy plastik ... nie poparliśmy to starasz się sam siebie przekonać ;) Klasyk... im gorszy sprzęt tym lepiej będzie, taka specyficzna sytuacja, to tylko salon więc się tam nie siedzi...

Na poważnie... zamieść fotke pokoju to może jeszcze jakiś złoty środek znajdziemy ...

Siebie tak na prawdę nie muszę przekonywać. Jak będzie odpowiadało mi brzmienie to nie będę brał pod uwagę wagi. Niestety muszę w tej kwestii liczyć się ze zdaniem mojej żony, która ma swoją wizję wyglądu salonu. W pokój do KD nie ingeruje, ale chce mieć decydujący głos w sprawie salonu i powinienem to uszanować.

Wcale nie ukrywam od początku, że ma to być sprzęt również designerski i tutaj Loewe pasuje najbardziej, chociaż moja żona byłaby najszczęśliwsza jakby nie było widać zupełnie nic.
 
I

irek6311

Guest
Z cyfrowego wyjścia TV poprzez DAC na 2xRCA (analogowe wejścia we wzmacniaczu ,
coś w tym stylu Pro-Ject DAC Box TV .
 

mario123

New member
To nie lepiej kupić np. Denon CEOL RCDN-8*RCD-N8 + Q-Acoustics 2020i*Salon (3935945141) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i masz przynajmniej wejście na TV i fajny sprzęt do muzyki ?
Lepszy dzwięk i super funkcjonalność ...

A tak nie masz jak puścić muzyki i problem z podłączeniem TV

To jest w sumie niezły pomysł, ale nie z tymi kolumnami. Jednak w połączeniu z Focal Dome 2.1 byłby fajny zestawik. Co prawda w wyższej cenie, ale już niezły i tak jak mówisz jest CD + radio + USB.

Mam starą Yamahę CRX-330, ale to nie ma nawet żadnego wejścia.
 

mario123

New member
Preczytaj jeszcze raz moje posty ze zrozumieniem ;)
Cyfrowe optyczne czy koaksjalne z TV podpinasz do DAC a z niego analogowy sygnał do wzmacniacza .

No rozumiem, ale dochodzi kolejna skrzynka. Przecież są chyba wzmacniacze w wejściem optycznym, więc wtedy można bezpośrednio z TV do wzmacniacza? Nie jestem w tym biegły dlatego pytam.
 
I

irek6311

Guest
mario123 polecałem ci zestaw od HK (kompletny) < przemilczałeś a atrakcyjnie się prezentuje i bez problemu obsłuży TV .
 

mario123

New member
mario123 polecałem ci zestaw od HK (kompletny) < przemilczałeś a atrakcyjnie się prezentuje i bez problemu obsłuży TV .

Przepraszam, przeoczyłem. To jednak chyba strasznie plastikowe. Fortepianowy połysk na plastiku wygląda dobrze chyba tylko jak sprzęt jest nowy. Mam taką Yamahę i mimo, że dbam o sprzęt nie wygląda już zbyt atrakcyjnie. Chyba rzeczywiście lepiej coś małego jak Denon.
Fajnie też się prezentuje Arcam Solo Mini.
 
I

irek6311

Guest
To może normalnie Pioneer A-70 srebny (ma wejście cyfrowe audio) i CANTON CHRONO 503.2 (białe jako opcja) ;)
 

mario123

New member
Głośniki już raczej zostaną Focal, bo podobają się żonie. Co do klocka to chyba pójdę drogą, którą zaproponował Krzaku666. Funkcjonalność sporo większa od wzmacniacza, a wymiary połowę mniejsze. Czytam sobie właśnie o tym Arcam Solo Mini i w sumie go chwalą.

P.S Tak sobie gadamy i przeoczyłem aukcję na Loewe 3D Orchestra. U nas cena zabójcza (7.5k), ale właśnie zeszły nówki na ebay.de za 850 euro - nóweczki, nieotwierane.
 
I

irek6311

Guest
Loewe 3D Orchestra ma systemowe sterowanie więc szukaj też TV pod zestaw firmowy ;)
tak na marginesie to ta firma u mnie jest faworytem ale musiałbym konto wyczyścić na ich KD + TV .
 
Do góry