Soundbar 3 do wyboru

Grexon

New member
Witam,

Proszę o pomoc w wyborze soundbara, a raczej w krótkiej charakterystyce takich modeli jak

philips htl5140b
sony ht-ct780
philips htl7140b

Najbardziej interesuje mnie ten ostatni model, czy będzie lepszy od pozostałej dwójki miał ktoś możliwość odsłuchu? a może ktoś cos powiedzieć o sony?

Proszę nie proponować jbl i hk, skupiając się na tych modelach.

Budźet do ok. 2000zł. Naglosnienie do pokoju 23 metry.

z góry dzięki :blagam:
 

lobos

New member
Bez reklam
HK i JBL eliminujesz ze względu na wygląd? Czy jest jakiś inny powód? Tak z ciekawości... ;-)
Harman Kardon SB 26 jest podobno świetny i w założonym budżecie, ale skoro odpada to chyba faktycznie ten ostatni model Philipsa.
Od razu zaznaczę, że nie słyszałem tylko podpowiadam z opinii wyczytanych na forum ;-)
 

Grexon

New member
Jbl ze względu na wygląd, a hk dlatego że nie jest dostępny w sklepie w którym muszę dokonać zakupu i zakończył bym na tym ten temat ;).

na stronie what hifi model philips htl5140b dostał bardzo dobre noty bo chyba 5 gwiazdek także wydaje się w miare pewnym zakupem.

Sony też ma raczej pochlebne opinie.

Jeśli chodzi o philipsa 7140b to ciężko znaleźć jakieś opinie na forach tak samo brakuje testów czy recenzji :/ dlatego dopytuje tutaj.
Dziwne dla mnie jest tylko to ze ten zestaw powoduje tak male zainteresowanie.
 

bluray

Banned
Wczoraj mogłem posłuchać obu Phili.
5140 (2.1) zaskoczył mnie i to bardzo. Duża głośność (!) i zero zniekształceń.
Stereo selektywne, bas przyjemny.
7140 (5.1) podobnie ale nie lubię barów z audio 5.1.
Ten model ma NFC.
Oba są wystawione w EURO na Malborskiej w Wawie.
Koniecznie testuj po USB na wybranej i znanej Ci muzie.
Stykowe NFC działa super.
Należy chyba jednak łączyć po HDMI lub OPT z TV.

5140 w super cenie 999 zł.
7140 1 999 zł.
Kolega wybrał 5140.
SONY nie słyszałem.
 

Grexon

New member
extra dzięki za krotki opis :)

dziś właśnie wybieram się do sklepu posłuchać tych 3 modeli.
Między tymi modelami jest 1000zł różnicy także całkiem sporo. 5.1 w soundbarze powoduje jakieś nie przyjemne efekty dla ucha?
 

lobos

New member
Bez reklam
Jbl ze względu na wygląd, a hk dlatego że nie jest dostępny w sklepie w którym muszę dokonać zakupu i zakończył bym na tym ten temat ;).
... i wszystko jasne ;-)
Słyszałem swego czasu któregoś Philipsa Fidelio w Saturnie i zrobił na mnie pozytywne wrażenie.
 

Grexon

New member
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Powiedzcie jeszcze tylko czy 5.1 ma sens bez odtwarzacza blu ray? czy oglądając film w tv (np. TVN) będzie to jakoś odczuwalne na takim soundbarze?
 

collider

New member
Bez reklam
Telewizja N nadaje dzwiek przestrzenny wiec powinno byc lepiej. Musisz tylko w opcjach tunera tv ustawic na Dolby Digital.
 

Grexon

New member
No ok to teraz pozostaje tylko dokonać wyboru między htl5140b a htl7140 bo raczej ostatecznie na tych dwóch modelach skupie uwagę.

Jeśli ktoś jeszcze będzie posiadał jakąś wiedzę na temat tych modeli to pisać śmiało ;)
 
Ostatnia edycja:

Grexon

New member
Zakup dokonany...

W sklepie odsluchalem htl5140b Philipsa i ogólnie było zle podczas dużej głośności sub zaczął wydawać dziwny dźwięk zamiast basowego brzmienia tak jakby nie wyrabial co przycmilo dźwięki idące z listwy. Ogólnie od aspektu wizualnegio po dźwięk nie przekonałem się a wręcz zawiodłem.

Htl7140b był podłączony, ale.nie działał... Także nie miałem możliwości odsłuchu.

Na szczęście obok stał Sony HT-CT780 i po włączeniu piosenki która była puszczona przy okazji Philipsa poczułem ze to jest to. Dźwięk bardzo dobry z listwy w połączeniu z subem który brzmiał czysto i głęboko, powodował uśmiech na twarzy i decyzja mogła byf tylko.jedna.

Dzięki za pomoc w doradzaniu :) no i potwierdzam ze przed zakupem kazdy powinien odsluchac sprzetu który go interesuje bo jednak potrzeby moga się zdecydowanien roznic :)
 

lobos

New member
Bez reklam
Elegancko. Jeszcze napisz, że TV też masz Sony? :)
Najważniejsze żebyś był zadowolony. Często właśnie tak jest, że jak coś usłyszymy to wiemy, że w założonym przez nas budżecie to jest TO :)
Gratuluję zakupu :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie napisałem nigdzie, że nie jesteś.
Napisałem że JBL to specjalista dźwięku i jego soundbar gra znakomicie.
Nie każdy ma możliwośc zauważyć czy odsłuchać stąd mój wpis w tej kategorii.
Gratuluję.
 
Do góry