sony40 ex 500 czy samsung40 c650

Sławo

New member
jeszcze słówko....

Wchodząc w 1. link na 1. stronie na 51 str. znalazłem taki oto zapis....:
....."Witam wszystkich :) właśnie jestem od tygodnia posiadaczem 40ex501 :) jak dla tv rewelacja, w drugim pokoju stoi samsung 46A656 i... sony wygrywa :wink: jak ktoś ma pytania... chętnie odpowiem".... to też daje do myślenia.... Pzdr
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Wchodząc w 1. link na 1. stronie na 51 str. znalazłem taki oto zapis....:
....."Witam wszystkich :) właśnie jestem od tygodnia posiadaczem 40ex501 :) jak dla tv rewelacja, w drugim pokoju stoi samsung 46A656 i... sony wygrywa :wink: jak ktoś ma pytania... chętnie odpowiem".... to też daje do myślenia.... Pzdr
Wszystko ladnie pieknie, tylko ze model A jest z przed ponad 3 lat, wiec porownanie bez sensu.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Znalezione na innym forum:

--------------
After trying 4 Sony 40EX500 tvs and returining them for various stuck pixel/flashlighting problems, I decided to get a 40C630 with an AA01 panel.

My results so far are good with very minor flashlighting and part of a stuck green subpixel which is very hard to see. Looks wise the Sony has more personality with the silver bottom, but the Samsung does look good with the clear floating glass and the Samsung also has a better stand.

In terms of picture, I noticed an odd quirk when playing Final Fantasy XIII. It seems the AA01 panel (not sure about the SQxx panels) has a poor gray-to-gray response time. I tried to replicate the effect on a 32B540 720p and a Vizio VL320M and the B540 was a little better than the C630 but the IPS panel in the Vizio handled the gray-to-gray pretty well. I renamed the HDMI input to PC and it reduced the effect, but it was still noticable.

I am satisfied so far, I just wish the tv had the same input lag as the EX500.
----------------
 

notez

New member
Witam,
jestem posiadaczem już drugiego c650, co prawda 46" ale podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Pierwszego wymieniłem po kilku dniach. Powód martwy pixel i ciemna linia pionowa z lewej strony jakieś 10-15 cm od krawędzi. Od tej lini do krawędzi lekko ciemniejszy obraz. Jest to mało zauważalne i tylko przy szybkich ruchach kamery w pionie na jasnym równomiernym tle. W filmach praktycznie niewidoczne ale jak ktoś kupuje tv żeby oglądać mecze... to porażka. W drugim c650, który jeszcze stoi na moim stoliku, ale już nie długo, ten sam problem z linią (czyżby prawo serii) i zajefajna biała chmurka, mgiełka na środku ekranu jakby ktoś rzucił w tv szklanką mleka... Tak więc żegnam się z Samsungiem, w środę wymieniam na ex500 i mam nadzieję, że moje problemy z brakiem satysfakcji po wydatku rzedu 3700 się skończą.
Mogę dodać jeszcze, że czytałem iż samsung na matrycach innych niż sq jest kiepski, ale nie sądziłem, że w tych czasach może być tak kiepsko z kontami. Na moich obu matrycach aa01 lekkie wychylenie głowy w bok i krawędzie robią się jasne. Żeby nie było, że tylko narzekam. Avatar i Robin Hood z BD rewelacja obraz. Co do 100Hz, przy filmach nie używam, mecze z c+sport hd rewelacja, na sd 100Hz czasem zacina. Z mkv oglądałem predatora - rewelacja. Tak więc jak ktoś nie ogląda meczów, nie ma źródeł światła przed ekranem i ogląda tv idealnie na wprost to może być zadowolony. Aha.. PS3 fifa na 100Hz elegancko, ale już operation flashpoint dziwnie mi rozmywało, u ojca mam sony z5500 i na 200hz nie było takiego efektu.
 
Do góry