Sony

gularz24

New member
Witam serdecznie. Czy macie może jakieś info na temat tv Sony 55xf90?

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
 

bartfine

Member
Miał byc gorszy od xe9305 ale ostatnio doszły sluchy że ma lepsze odwzorowanie ruchu co dla tych co ogladaja dużo sportu to może okazac sie kluczowe przy wyborze tv. na cos wiecej jeszcze trzeba poczekać (testy,pierwsi klienci itd...). Obserwuje to z zaciekawieniem :) ale bez wypieków :).
 

gularz24

New member
Miał byc gorszy od xe9305 ale ostatnio doszły sluchy że ma lepsze odwzorowanie ruchu co dla tych co ogladaja dużo sportu to może okazac sie kluczowe przy wyborze tv. na cos wiecej jeszcze trzeba poczekać (testy,pierwsi klienci itd...). Obserwuje to z zaciekawieniem :) ale bez wypieków :).
Jestem już szczęśliwym posiadaczem Sony 55xf90. Wcześniej miałem Samsunga 50mu6102. Gra Forza 7 na xboxie one x to zupełnie inna bajka. Wygląda porostu fantastycznie. A na samsungu była poprostu zwykła gra wyścigowa. A teraz widzac każdy najmniejszy szczegół. I naprawdę sporo się dzieje i bardzo szybko. Trochę słabiej z komunikacją z dekoderem UPC i amplitunerem denon avr-x1400h. Na samsungu wszystko było bardzo ładnie wyszukane i za pomocą malutkiego pilocika można było tym sterować. Nawet xboxem one x.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
 

barburian

New member
Bez reklam
Miał byc gorszy od xe9305 ale ostatnio doszły sluchy że ma lepsze odwzorowanie ruchu co dla tych co ogladaja dużo sportu to może okazac sie kluczowe przy wyborze tv. na cos wiecej jeszcze trzeba poczekać (testy,pierwsi klienci itd...). Obserwuje to z zaciekawieniem :) ale bez wypieków :).


Co jest lepsze a co gorsze ? Pojęcie względne - zależy na czym najbardziej Ci zależy, i czego oczekujesz
Czy na HDR najlepszym, czy na super czerni i kontraście , czy na podświetlaniu krawędziowym czy tylnym , czy na HDR i Dolby Vision , czy tylko na HDR ?, każdy telewizor ma trochę inne
właściwości i każdy jest w czymś lepszy i ma też jakieś wady. Pojawiły się już 4 testy
i we wszystkich testerzy piszą że owszem ruch poprawiono w XF90 ale patrząc na całość to nadal
minimalnie lepszy jest XE93 i ma znacznie lepszy HDR . Ale generalnie różnice są małe bo np..
XE93 zdobył - 83 punkty a XF90 - 82 punkty w teście.
 

bartfine

Member
Fakt, zgadzam się z tobą Barburian,a moje stwierdzenie "miał być gorszy"nie znaczy że jest lepszy od XE ale akurat jeżeli chodzi o ruch to mi osobiscie bardzo zależy aby był możliwie jak najlepszy.Widzisz jaki mam już stary tv,ale w tym leciwym już odbiorniku odwzorowanie ruchu jest na bardzo dobrym poziomie,swego czasu sony chwaliło się tym tv jako pierwszy 200hz tv i te HZ naprawde miał(a nie jak inni) i nikt tego niepodważał. A dzisiaj jak czytam że najlepsze tv mają 120hz matryce to...hm sam nie wiem co będzie jak sie przesiąde w tył:) jezeli oczywiscie mówimy o odwzorowaniu ruchu.Jezeli się myle to prosze niech ktos mnie sprostuje.:)
 

barburian

New member
Bez reklam
Fakt, zgadzam się z tobą Barburian,a moje stwierdzenie "miał być gorszy"nie znaczy że jest lepszy od XE ale akurat jeżeli chodzi o ruch to mi osobiscie bardzo zależy aby był możliwie jak najlepszy.Widzisz jaki mam już stary tv,ale w tym leciwym już odbiorniku odwzorowanie ruchu jest na bardzo dobrym poziomie,swego czasu sony chwaliło się tym tv jako pierwszy 200hz tv i te HZ naprawde miał(a nie jak inni) i nikt tego niepodważał. A dzisiaj jak czytam że najlepsze tv mają 120hz matryce to...hm sam nie wiem co będzie jak sie przesiąde w tył:) jezeli oczywiscie mówimy o odwzorowaniu ruchu.Jezeli się myle to prosze niech ktos mnie sprostuje.:)

Jeśli chodzi o ruch to możesz brać w ciemno XF90 bo pod tym względem jest najlepszy ,a skoro na tym Ci zależy najbardziej to już wiesz co kupić . Tester pisze :

Sony 55XF9005 z łatwością pokazał wszystkie 1080 linii (maksimum pomiarowe) na ruchomej planszy testu rozdzielczości dynamicznej APDPDCC, czym pokonał swoich znakomitych poprzedników, tj. ubiegłoroczne modele 55XE9305 oraz 55XE9005, jak również najnowszy model 55XF8505.

Tym samym potwierdziły się twierdzenia inżynierów Sony (oraz to, co widziałem na własne oczy na zamkniętej prezentacji na targach CES 2018), że nowy układ poprawy ostrości obrazów ruchomych X-Motion Clarity stanowi wyraźny postęp w dziedzinie odwzorowania ruchu.
 

gularz24

New member
XF jest faktycznie lepszy od seri XE ale do Oleda w płynności to ma jeszcze daleko.
Witam ponownie. Nie wiecie czemu konsola w ustawieniach pokazuje mi - załączniki? Chyba coś trzeba pozmieniać w ustawieniach. Próbowałem ale cały czas to samo. Pomóżcie mi... Plis.
5bfa1b29ac1b8f8e824dd16103358587.jpg
b5cbd5b53cc848985cf108265f27cca7.jpg


Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Proszę może spróbować zmienić kabel HDMI .
Rozumiem , że korzystasz ze złącza HDMI 2 lub ze złącza HDMI 3 i masz ustawiony Format sygnału HDMI w opcji : Ulepszony format .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

gularz24

New member
Witam uprzejmie,

Proszę może spróbować zmienić kabel HDMI .
Rozumiem , że korzystasz ze złącza HDMI 2 lub ze złącza HDMI 3 i masz ustawiony Format sygnału HDMI w opcji : Ulepszony format .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Tak wszystko jest ustawione. Przewody hdmi o dużej przepustowości a nawet próbowałem na oryginalnym od konsoli. Na początku próbowałem przez amplituner denona avr-x1400h który i tak wspiera uhd 4k i HDR. A potem bezpośrednio do telewizora. Już normalnie zglupialem. O co to może chodzić? Dobra zagadka.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
 

accu

New member
Bez reklam
Tak wszystko jest ustawione. Przewody hdmi o dużej przepustowości a nawet próbowałem na oryginalnym od konsoli. Na początku próbowałem przez amplituner denona avr-x1400h który i tak wspiera uhd 4k i HDR. A potem bezpośrednio do telewizora. Już normalnie zglupialem. O co to może chodzić? Dobra zagadka.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Witam uprzejmie,
Rozumiem , że masz aktualną wersję oprogramowania układowego telewizora .
Można ewentualnie sprawdzić HDR na telewizorze tj. wybrać opcję : ustawienia , następnie opcję : dźwięk i ekran , dalej wybrać opcję : ustawienia wyjścia wideo , dalej wybrać opcję : informacje
o wyjściu wideo . Wybrać opcję : HDR na telewizorze i sprawdzić czy wyświetlana jest opcja :
obsługa 2K/4K . Jaki tryb obrazu wybrałeś , czy gra lub grafika ?
Zawsze można wykonać banalny wydawałoby się zabieg , tj. wyłączyć telewizor , następnie odłączyć
przewód zasilający z gniazdka sieci energetycznej , pozostawić przez dwie minuty telewizor bez zasilania , a następnie podłączyć wtyczkę przewodu zasilającego z powrotem do gniazdka sieci energetycznej . :neutral:
Można również przywrócić ustawienia fabryczne telewizora .
Można również wykonać "miękki" reset telewizora .
Można zwrócić się do supportu firmy Sony z zapytaniem , dotyczącym zaistniałego problemu .

BTW, a czy komunikat ukazuje się , jak Format sygnału HDMI ustawisz w opcji : Standardowy , a nie w opcji zalecanej tj. Ulepszony format ?


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

gularz24

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie i zarazem dziękuję za pomoc. W końcu udało mi się ustawić prawie wszystko. Okazało się że miałem jeden przewód hdmi nie taki jak trzeba a przede wszystkim amplituner nie obsługuje hdr10 w grach. A w filmach obsługuje go i nawet dolby atmos. Tylko że telewizor nie obsługuje tego dźwięku. I właśnie stąd moje kolejne pytanko. Czy jeżeli kupię aktywne rozgalezienie hdmi to obsłuży mi hdr10 w grach i dolby atmos?

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry