Sony - znikająca i pojawiająca się plama.

kistian

New member
Witam
dziś coś dziwnego zrobiło mi się z telewizorem.
Posiadam SONY KDL-46HX700. Wszystko do tej pory było bez zarzutów. Dziś zaobserwowałem jakby na wewnętrznej stronie tej pierwszej szyby coś się wylało. Przypominało odcieniem rozlaną benzynę wszystkie kolory tęczy. Plama była na środku wielkości 25cm x 10cm po czym zaczęła powoli znikać. Już się cieszyłem że to tylko chwilowe coś.. ale po chwili jak znikła zaczęła robić się w rogu ekranu. Chwyciłem za aparat i zrobiłem zdjęcie. teraz jak piszę posta widzę, że plama znowu znika.
Co to może być TV już nie jest na gwarancji.
zdjęcia poniżej
scaled.php


scaled.php


scaled.php
 

kistian

New member
Ale to na wyłączonym także się działo. A to wyglądało jakby na tej tafli szkła przed matrycą, teraz np nie żadnej plamy. Zobaczę jutro może znowu wróci. Czy to możliwe że to np od słońca? Od ok 15 co dzień słońce świeci na niego
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli ta plama nie swieci i tak samo wyglada mimo ze tv calkowicie jest wylaczony? Na chromowanych elementach (nie chodzi mi tu o sprzet rtv) takie kwiatki "efekt tenczy" moga sie ukazac miejscowo przy przegrzaniu (polerka) lub potraktowaniu nie odpowiednim plynem. Skoro piszesz ze to znika i pojawia sie jak jest tv nagrzany to moze faktycznie wszedl w reakcje jakis czynnik zewnetrzny albo zwyczajnie powloka sie przegrzala i takie skutki jak dostaje temperature.
Mozemy sobie gdybac, wyslij do serwisu Sony zapytanie z fotka moze ktos juz mial taki problem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Skoro przy wyłaczonym, to może żonka zbyt dobrze chciała wyczyścić i spryskała czymś do wszystkiego, takim Windexem? :) Jest to na górze, wiec moze rzeczywiscie dostała sie tam jakas ciecz i nie moze odparowac? Nie masz kwiatkow podlewanych nad tv, dziecka, kota, niani, sprzątaczki która nie przyznała się do powodzi?
 
Ostatnia edycja:

kistian

New member
tez tak myślałem, ale nie mam żony ;) i sam o wszystko dbam, a dbam bardzo dobrze, wszystko specjalnymi środkami i ściereczkami (nie jakies z media itp) Tylko ona najpierw była na samym środku wielkości 25cm x 10cm
 
Do góry