SONY XR55X90J ustawienia obrazu

renbur

New member
Witam
Tak jak pisałem w innym temacie. Posiadam bliźniaczy model bo X94J w rozmiarze 65 cali.
Zamówiłem do niego kalibracje z *********************************.pl i przyznamy że wyciągnęli obraz na wyższy poziom.
Dupy nie urywa ale HDR lepiej świeci i kolory wydają się bardziej naturalne.
Kalibracja miałem pod Netflix, PS5 i telewizję kablowa UPC czyli SDR
Jeśli ktoś jest zainteresowany podeślę plik PDF z ustawieniami.
Zaznaczę że to są ustawienia pod ten konkretny model i sztukę.
Mogą pomóc ale nie jest pewniakiem że będą pasować.

Pozdrawiam
c8c9181b84f915be4c6aee92693d2037.jpg
Witam.Byłabym wdzięczna za przeslanie mi ustawien do tvX94j. na rburko@tlen.pl
 

renbur

New member
Dziękuj
@renbur
Wysłałem Ci do modelu x94jd

Witam
Tak jak pisałem w innym temacie. Posiadam bliźniaczy model bo X94J w rozmiarze 65 cali.
Zamówiłem do niego kalibracje z *********************************.pl i przyznamy że wyciągnęli obraz na wyższy poziom.
Dupy nie urywa ale HDR lepiej świeci i kolory wydają się bardziej naturalne.
Kalibracja miałem pod Netflix, PS5 i telewizję kablowa UPC czyli SDR
Jeśli ktoś jest zainteresowany podeślę plik PDF z ustawieniami.
Zaznaczę że to są ustawienia pod ten konkretny model i sztukę.
Mogą pomóc ale nie jest pewniakiem że będą pasować.

Pozdrawiam
c8c9181b84f915be4c6aee92693d2037.jpg
Witam.Byłabym wdzięczna za podesłanie mi ustaeien do x94j. na renata.burko@ gmail.com
 

malariaa

New member
Witam,

Od wczoraj jestem posiadaczem 55x90j, czy któryś z forumowiczów podzieli się jak optymalnie ustawić parametry obrazu .
Dodatkowo proszę napiąć czy jest możliwość edycji kafelków z apkami w ekranie HOME, chodzi o te soki na samej górze mam tam nie potrzebne kilka a nowo doinstalowane aby uruchomić trzeba wejść ostatnia opcje czyli wszystkie apki.

Z góry dziękuje pozdrawiam
Tomekalle@gmail.com
 

luck76

Well-known member
Cześć,
nie ma czegoś takiego jak optymalne ustawienia, ustawienia po kalibracji, które będą uniwersalne dla każdego egzemplarza.

Są 3 wyjścia, które pozwolą ustawić parametry obrazu, w tym 2 związane z kalibracją pod ustawienia referencyjne oraz 1 pod własne upodobania.

W przypadku ustawień referencyjnych:
1) zamówienie usługi kalibracji lub
2) zakup oprogramowania Calman Home for Sony oraz zakup/wypożyczenie odpowiedniego generatora obrazu i kolorymetru i kalibracja we własnym zakresie

W przypadku dostosowania obrazu do własnych preferencji:
- uruchomienie materiału na wybranym źródle i zabawa suwakami do momentu aż obraz będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom.
W kwestii dźwięku podobnie (można też uruchomić w wybranych modelach autokalibrację która wysyła plumkające dźwięki a mikrofon w pilocie ich słucha i odpowiednio ustawia.
 
Do góry