Sony XR-55X90J vs Samsung QE55Q80A

robertokot25

New member
55" ma bardzo mało stref, szkoda że jeszcze mniej nie dali.... jest jakiś model sony na miniledach? z tego co oglądałem to Samsung miniled QN91A ma bardzo minimalny blooming (ponad 500 stref wygaszania)
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
55" ma bardzo mało stref, szkoda że jeszcze mniej nie dali.... jest jakiś model sony na miniledach? z tego co oglądałem to Samsung miniled QN91A ma bardzo minimalny blooming (ponad 500 stref wygaszania)

55QN91A ma chyba 576 ,65QN91A ma bodajże 790 stref a 75 QN91A ma tych stref 1000.

kiki...
ile dokładnie stref wygaszania ma ten TCL ? Bo powiedzieć ,że "dużo" to nie powiedzieć zupełnie nic.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pokaż proszę innego LCD który ma więcej stref niż 55C825 ?
Nawet nie licząc klasy cenowej .
 

mpDante

Member
Bez reklam
Pokaż proszę innego LCD który ma więcej stref niż 55C825 ?
Nawet nie licząc klasy cenowej .


Mówisz tylko o 55 calach czy ogólnie z tego co jest dostępne?
TCL 65X10 (75X925)
Samsung QN85/91/95
Hisense U8G i U9G
Philips 65PML9506
LG Qned
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Pokaż proszę innego LCD który ma więcej stref niż 55C825 ?
Nawet nie licząc klasy cenowej .

Najpierw piszesz jak w cytacie wyżej.Że klasa cenowa nie ma znaczenia.
A jak ktoś dla przykładu podaje QN91A to piszesz ,że "Ale kosztuje dużo ,dużo więcej."
Pomijam już ,że w dalszym ciągu nie podałeś ile tych stref wygaszania ma rzeczony TCL 55C825.
Czyżby,w brew temu co pisałeś wcześniej ,nie ma ich wcale tak dużo i w gruncie rzeczy nie ma się czym chwalić?
 

mpDante

Member
Bez reklam
Nawet 160 stref w tej klasie cenowej to dobry wynik (65" ma ich chyba trochę wiecej). Pamiętajcie, że taki Q90T miał 120 stref i dawał radę.

Dopiero wczoraj miałem okazję zobaczyć 55C825 na żywo i jest świetnie wykonany (dużo amelinium) tylko design trochę dyskusyjny. Obraz za to lepszy niż X90J czy Q80A.
 

Sawa81

New member
tylko czy na tyle lepszy żeby wydawać ponad 1000 zł więcej

ceny na dziś Samsung 55x80a - 3400, Sony 55x90j - 3950 , TLC 55c825 - 4790

sam mam dylemat czy dopłata do Sony 500-600 zł dla Dolby Vision i Google TV ma sens - nie mówiąc już o TLC.

Ma ktoś informacje co do kątów widzenia w Sony i Samsungu ? Podobne czy jest jakaś różnica ? Podobno w Samsungu lepsze ..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Warto dopłacić do Mini Led . Cena 4249 zł - więc dopłata nie wielka.
A masz też dodatkowo pakiet grat5isów.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Dopłacać do Sony nie warto, a już w ogóle DV niczego nie wnosi nowego i film w DV też obejrzysz w HDR na Samsungu. Natomiast do TCL na pewno warto dopłacić, zwłaszcza za cenę którą oferuje kiki (różne markety mają teraz promo -10%).
 

Login

Member
To moze rozwin swoja mysl ze DV nic nie wnosi bo mnie troche odstrasza jego brak w Samsungach czy niektorych modelach LG.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Warto dopłacić do Mini Led . Cena 4249 zł - więc dopłata nie wielka.
A masz też dodatkowo pakiet grat5isów.

Tylko, że C825 ma tak mało tych stref, że trzeba by się zastanowić, czy w ogóle można by go zaliczać do grona miniLED.
Nawet w recenzji GEEX, podkreślano, że cyt.: "miniledowi rywale mają nawet 4 razy więcej stref podświetlenia"
C825 ratuje jedynie niezły natywny kontrast matrycy.
 
Do góry