Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

arek810316

New member
Chyba racją jest ,że od wielkości..bo na tej samej stronie testowali 65cali 9096 i porównali do 55cali 9005 i model większy ma więcej stref,to trochę takie błędne porównanie
 

arek810316

New member
Tv do mnie jedzie sony xh9005 75 cali. Miał być w piątek ale dobrałem saundbara LG SN10Y i wszystko razem ma przyjechać . Jak wygląda sprawa saundbara,nadal się rozłącza czy to już poprawione? W zestawie z saundbarem jest chyba tylko kabel optyczny,czy żeby saundbar startował razem z tv to muszę dokupić HDMI? I pod które gniazdo pod tv podłączyć?
 

arek810316

New member
A działa pod tym e arc normalnie?? Bo kurcze czytam o tych problemach z zanikaniem dzwieku6 w saunbarze to nie wiem. I jeszcze ponoć ta aktualizacja do do 120 4K.
 

mieto132

New member
po co martwisz się na zapas,będzie tv podłączysz po hdmi i zobaczysz,będzie coś się działo to się będzie myśleć

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

arek810316

New member
Martwię.. bo człowiek ciężko robi,chce dobrze kupić i co??
Nie wiem czy nie anulować zamówienia i kupić model z tego roku?, Nie wiem ,w gry nie gram wcale nie wiem czy coś to zmienia z tą aktualizacją
 

mieto132

New member
bo się pierwszo czyta a potem kupuje a nie na odwrót, ze swojej strony mogę cię pocieszyć że w połączeniu z ampli yamaha żadne zaniki dźwięku nie występują.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
U mnie też nic nie zanika. Miałem problem z odpaleniem soundbara na starcie tv, tzn nawet jak się włączył to nie zawsze tv puszczał dzwięk na niego. Wgrałem soft od x90j i teraz startuje ok
 

arek810316

New member
Nie wiem czy go od razu aktualizować i do której wersji,czy automatycznie sam się aktualizuje?
Jak nie gram w gry to coś zmienia dla mnie ta aktualizacja VRR 4k 120 czy nie? Oglądam tylko filmy na Netflix CP i bazują i naziemna ,wszystko
Tak,ponoć ten soft od x90j poprawił to ale znowu przy funkcji vrr wyłącza lokalne wygaszanie ponoć procesor nie wyrabia żeby w pełni funkcja działała i wciskają ci id Sony byle co na siłę..prawda?
Jakim kablem HDMI masz połączone?
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kabel HDMI zwykły, do samego dzięku nie potrzeba cudów. Soft od xh90 z zaimplementowanym vrr ma ten sam babol co x90j z lokalnym przyciemnianiem. Ja też nie gram w nic na tv więc dla vrr nie było i nie jest priorytetem. Jak podłączysz tv do neta to on sam będzie chciał się aktualizować do najnowszego oprogramowania (oczywiście od xh90).
 

arek810316

New member
To oprócz tego vrr reszta w telewizorku jak się spisuję na chwilę obecną? Chodzi o obraz z naziemnej i np Cyfrowy Polsat jest wyraźny itp ?
A ten najnowszy od XH90 soft ma poważne bugi czy można śmiało dać mu się wgrać?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Mam xh 9096 z softem od x90j. Nie mam Polsatu tylko nc+ ale na swoim dekoderze 4k (Linux) i działa to bardzo dobrze. Hbo go, netflix, playnow, aplikacja canalplus, wszystko działa poprawnie, nic sie nie zacina ani nie wiesza. Testowałem nawet kodi i viaplay i tez wszystko jest ok. Naziemnej nie używam.
 

arek810316

New member
Czyli chyba nie tak źle z tym tv....
Ten kabel HDMI to taki zwykły kupić no za 30zl czy jakiś lepszy do tego saundbara?będę chciał też mieć dźwięk z dekodera cyfrowego Polsatu i nie wiem jak to ogarnąć...
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Myślę że spokojnie wystarczy taki kabel. Dekoder podpinasz pod tv po HDMI i po HDMI e-arc do sounbara drugim kablem.
 
Do góry