Sony XH90 i Yamaha YAS-207

gattsby

New member
Witam,
ostatnimi czasy pojawił się u mnie problem z soundbarem. Yamaha jest podłączona z tv po kablu HDMI, wejściem ARC i czasami podczas oglądania soundbar zostaje samoczynnie rozłączony, tv przełącza się na głośniki TV. Po chwili dźwięk sam potrafi wrócić do systemu audio (soundbara). Zastanawiam się czy to kwestia kabla czy może jakichś ustawień ?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
To problem tego telewizora niestety. U mnie problemem jest jeszcze większy bo czasami trzeba się sporo napocić żeby w ogóle tv puścił dwiek na soundbar
 

gattsby

New member
Przecież problem jest opisany. TV nagle sam z siebie przełącza na głośnik TV zamiast systemu audio - wygląda to tak jakby nagle tracił łączność z soundbarem połączonym po kablu HDMI.
Planuje jeszcze zamówić nowy, porządniejszy kabel HDMI zobacze czy to coś zmieni. Problem jest irytujący
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Problem może być z samym gniazdem hdmi w tv albo w ampli/soundbar. Jeżeli jest lekko "wyrobione" np od częstego wkładania / wyciągania kabla to może tracić "łączność". Miałem tak niedawno z pioneerem vsx 534. Wymiana gniazda rozwiązała problem. Dzwięk bez zakłóceń.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety nie mam zgłoszeń i nie znam sprawy.
Ale Sebol 74 ma rację - to częsty przypadek.
Też tak miałem.
 
Do góry