Sony X900B - test telewizora 4K na flatpanelshd.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony X900B - test telewizora 4K na flatpanelshd.


Sony wydała swój pierwszy X9 telewizji w zeszłym roku, a teraz na rynek trafił następca, który ma tę samą charakterystyczną konstrukcję i magnetyczne głośniki przednie.
M​ówi się, że trójkątna konstrukcja boczna ma poprawić jeszcze dźwięk.
Głośniki w kształcie litery V

Sony postanowiło nazwać nowy model X9, podobnie jak w ubiegłym roku. Dodano jedynie zamiast A literkę B na końcu w nazwie modelu. To jedynie wskazuje, że jest to model 2014.

Z tyłu plastikowa obudowa i chowane pod zaślepką przewody

Podświetlenie napisu Sony zmienia się w zależności od wykonywanych czynności .
Wówczas z daleka wiadomo w jakim trybie pracy jest telewizor.

Pomysł jest dobry - bardzo podobny do Samsung Evolution Kit - ale wykonanie jest złe.

Jest niemal normą w dzisiejszych czasach, że modelach topowych producent daje dwa piloty. Tak jest w X900B. Dwa piloty mają jedną wspólną cechę; oba są wykonane z tandetnego plastiku, który w żaden sposób nie powinien pojawiać się w TV w tym przedziale cenowym. To jest po prostu żenujące, że X9ma ten sam pilot co modele low-end Sony.


Pobór mocy
ikon_outofthebox.jpg
ikon_kalibreret.jpg

Stand-by
0,1 W 0,1 W SD + HD 260 W 140 W 3D 260 W 140 W (Film 2)

Po kalibracji zmierzono średnie zużycie mocy 140 W, co nie jest niekorzystne dla 65-calowego telewizora.

Kalibracja Sony X9

Zazwyczaj możemy pokazać, jak telewizor działa w ustawieniach fabrycznych obrazu , ale tym
- ustawienia domyślne są śmiesznie złe. Nie powinno się używać ich, jeśli chcesz uzyskać obraz z tego telewizora. To naprawdę nie jest nic warte.


Sony wprowadził również bardzo dobre usuwanie przeplotu. Co oznacza, że ​​kanały telewizyjne w niskiej rozdzielczości SD są do przyjęcia. Telewizor jest zdecydowanie jednym z najlepszych w zapewnieniu godnej jakości kanałów TV. Doskonały wynik zarówno HD i SD.


Jednym z najbardziej zauważalnych problemów w TV jest podświetlanie krawędzi panelu w oparciu LED. Diody świetlne umieszczone są po lewej i po prawej stronie panelu i przez to podczas niektórych scen, głównie ciemnych, można zauważyć zmętnienie na środku obrazu.
Niektóre z tych problemów są widoczne nawet w ciągu dnia.
, z drugiej jednak strony nie ma decydującego znaczenia.
Zdjęcie poniżej.


DSE

Bardzo dobra czerń :

ikon_kalibreret.jpg

Poziom czerni
0,027 cd / m2
Jasność
131 cd / m2
Współczynnik kontrastu 4367: 1

Dobre podświetlenie matrycy.

Sony dodał przycisk "Football" na pilocie zdalnego sterowania, którego naciśnięcie przełącza na specjalnym "piłkarski" profil obrazu. Wydaje się, że ktoś w Sony czuł potrzebę zmieszać wszystkie najgorsze i ohydne ustawienia obrazu i dźwięku w jednym.

Włączenie tego profilu całkowicie usuwa wszystkie szczegóły w obrazach,załącza za to niezwykle przesycone kolory (zwłaszcza zielone) i dodaje niesamowitą ilość artefaktów w układzie ruchu. Krótko mówiąc, jakiś głupi facet umieścił przycisk na pilocie, który całkowicie niszczy obraz tego telewizora. Nie dotykaj.
PC i Media Center

To jest trochę skomplikowane, telewizor nie obsługuje w pełni rozdzielczości 4K. Nie jest możliwe do przekazania rozdzielczości 4K w 50 lub 60 Hz przez złącze HDMI 1.4, które mają prawie wszystkie komputery do dzisiaj.

Kąty widzenia

TV jest oparty na panelu VA, co oznacza, że ​​kolory widoczne z boku są wyprane.
Ale to jest bardzo typowe dla tego typu panelu ale ze względu na rozmiar i wagę telewizora - trudno będzie umieścić go na uchwycie ściennym ruchomym.

SonyX9005B-ViewingAngle01_small.jpg

Wnioski:
całość TU:


Sony X9 (2014) recenzja - FlatpanelsHD
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piękny jest, poprzedni model chyba jeszcze ładniejszy.
Dzisiaj przy kupnie 65" brałbym własnie serie X9 (dopłaciłbym za ten design).
 
Ostatnia edycja:

JanVid

New member
... widziałem ten TV "w akcji" i nic ciekawego nie zauważyłem w myśl przysłowia "jaki jest koń każdy widzi", czyli .... podobny do wielu wielu innych tego typu ..... i nie sądzę aby był wart taaaaaką kasę po mimo "taaaaaaaaaakich zagranicznych recenzji" i "pozycjonowania na high", .... po prostu PR :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Panowie HQ150 i lolek126 - jeśli macie jakiś problem między sobą to załatwcie go prywatnie.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Piękny jest, poprzedni model chyba jeszcze ładniejszy.
Dzisiaj przy kupnie 65" brałbym własnie serie X9 (dopłaciłbym za ten design).
Wzorniczo też mi się podoba.
Niestety, jak dla mnie, cytujac recenzentów tego TV, nie do przyjęcia w sprzęcie za takie pieniądze, są niedoróbki. Uwagi o tandetnych pilotach, nic nie wartych trybach fabrycznych, zmętnieniu na środku obrazu spowodowanych podświetleniem krawędziowym, złych kątach bocznych i niepełnym obsługiwaniu 4K, świadczą źle o tym TV.
Wie ktoś coś więcej o tym niepełnym wsparciu dla 4K?
Strasznie mnie to zbulwersowało.Recenzenci coś naknocili, czy faktycznie to jest TV 4K bez pełnej obsługi 4K?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
niestety Sony sam strzela sobie w stope...do tego slaby marketing i mamy straty...kibicuje tej marce bo miala ogromny wplyw w swiat audio video...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
EUROPEAN 4K ULTRA HD TV 2014-2015 - Sony KD-65X9005B | EISA - The European Imaging and Sound Association


Inny test , chyba ten o którym pisał Kolega Accu
https://www.avforums.com/review/sony-x9005-kd-65x9005b-ultra-hd-4k-led-lcd-3d-tv-review.10522

Teraz co do oceny to proponuje wszystkim przeczytać samemu w wersji oryginalnej lub też przetłumaczonej bo rożni się od tego co pisze HQ, a na pewno inny jest kontekst tego co autor tekstu pisze w teście.

Co do odtwarzania materiału 4k przez ten model i innych tv 4k ( wyjątek samsung ) to jest to opisane na tym forum ( tak przynajmniej ze 3-4 razy), albo trzeba przeczytać kilka innych testów to będzie się wiedzieć o co chodzi z odtworzeniem treści 4k... A tak trzeba troszkę wysiłku i poszukać, ewentualnie może komuś zechce się tłumaczyć od początku o co chodzi..
Ale podpowiem, że ja bawiłem się tym modelem ponad 5 godzin i sprawdzałem na nim filmy nagrane na dvd, na bluray , w 3d , sprawdzałem nagrany materiał kamerą 4k, zdjęcia 4k,filmiki z netu nagrane w 4k na dysku przenośnym i wszystko chodziło... więc teraz trzeba tylko się domyśleć, a najlepiej odszukać co autor testu miał na myśli. I tak jak napisałem samsung jako jedyny jest to w stanie na tę chwilę odtworzyć ten rodzaj 4k o którym mowa. Na chwilę obecną i jeszcze długo długo wszyscy co kupią tv 4k jakiejkolwiek firmy i nie będą mogły tego odtworzyć ( np choćby tv 4k Panasa czy Lg ) użytkownicy nic nie tracą - ale dla kogoś może to być problem nie do przyjęcia..
I ostatnia sprawa jak można rzetelnie ocenić co cokolwiek jeśli na oczy się nie widziało tej rzeczy i nie testowało się jej??? To tak jakby lizać loda przez szybę i oceniać jego smak na podstawie tego co ktoś powie o tym smaku...

Kolego Pieniążek marketing to jedna sprawa, a druga to ja myślę że oni nie mają już kasy na marketing, zobacz po samsungu ile wydali na marketing i w chwili obecnej już mają znacznie mniej zysku jak to było wcześniej... tv nie i nie jest to pierwsza potrzeba dla człowieka i wyniki z Polski gdzie wyraźnie spadła sprzedaż tv świadczy o tym że Polacy inaczej już patrzą na tv i kolejny zakup takiego urządzenia. A kibicuje tej firmie z powodu bardzo naturalnego żeby było jak najwięcej firm na rynku, bo to lepsze jest dla konsumenta.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
szkoda byloby tej marki ale tam potrzebna jest gruba restrukturyzacja...byc moze powinni podzielic firme...potrzebny jest magnat tak jak pioneerowi...przynajmniej w nierentownych sekcjach
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
szkoda byloby tej marki ale tam potrzebna jest gruba restrukturyzacja...byc moze powinni podzielic firme...potrzebny jest magnat tak jak pioneerowi...przynajmniej w nierentownych sekcjach

Jak ja to ja to mówię pożyjemy zobaczymy - czas pokaże na pewno wcześniej niż za jakieś 3-5 lat sony nie stanie na nogi... przynajmneij tak mysle to dlugotrwały proces jest taka restrukturyzacja takiego kolosa.. Fajnie byłoby jakby sie udalo, nie uda sie mam na mysli że ktoś ich kupi to będzie inna bajka i zobaczymy co nowy zarzadzający wymysli. Na razie nie ma co gdybać..
 
D

Deleted member 121090

Guest
I ostatnia sprawa jak można rzetelnie ocenić co cokolwiek jeśli na oczy się nie widziało tej rzeczy i nie testowało się jej???
No nie pokuszę się o odpowiedź w tej retoryce.
Naprawdę próbowałem, ale to już jest wyższy, jak dla mnie poziom składni.
Mistrz Yoda:
,,Strach to ciemna strona Mocy. Strach wiedzie do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia. Czuję w tobie wielki strach…''
A na poważnie. To dyskutujemy tutaj o recenzji którą zrobili fachowcy znający się na rzeczy. Tylko do ich spostrzeżeń się odnoszę, jak zresztą inni dyskutujący.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No nie pokuszę się o odpowiedź w tej retoryce.
Naprawdę próbowałem, ale to już jest wyższy, jak dla mnie poziom składni.
Mistrz Yoda:
,,Strach to ciemna strona Mocy. Strach wiedzie do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia. Czuję w tobie wielki strach…''
A na poważnie. To dyskutujemy tutaj o recenzji którą zrobili fachowcy znający się na rzeczy. Tylko do ich spostrzeżeń się odnoszę, jak zresztą inni dyskutujący.

Dokładnie to raz jeszcze przeczytaj i postaraj się zrozumieć bo na pewno tam nie jest napisane w takim kontekście jak Ty piszesz ... nie wspominając już o tym co napisał Kiki - dla mnie to jest jego zdanie i np ten pilot i jego plastik nie rózni się od plastika w innych pilotach.. Do tego ja np ten pilot używam do włączenia i wyłączenia tv a i jak 3d oglądam - tyle z niego korzystam.. równiez mógłbym napisać o innych niesamoitych pilotach innej marki - tylko po co? Nie istotne można poczytać test, ten czy inny który dałem link jest to napisane co testujący uważają... w sieci jeszcze 2 inne można zobaczyc i również są wysokie oceny- wystarczy poszukać.
Ale żeby naprawdę ocenic to trzeba samemu taki tv zobaczyć dotknąć i przetestować to jest rzetelne wtedy - jak to Ty piszesz konkret. Test służy wyłącznie do pomocy bez względu czy jest dobry czy jest zły.
Ale lody można jeść i przez szybę kto komu zabroni..jeśli uważasz że w taki spoób poczujesz smak - to dlaczego bronić... ja jestem bardzo tolerancyjny i szanuje demokrację. Ale takim tokiem rozumowania isć to życzę powodzenia przy podjemowaniu decyzji kupna czegos droższego jak np samochodu na podstawie testu w gazecie czy w tv ...
 
Ostatnia edycja:
Do góry