Sony w905a - Odpowiedni wybór wieszaka

swiatek94

New member
Witam serdecznie, chciałbym w końcu powiesić na moją konstrukcję ( zdjęcia w załączniku) telewizor 55w905a, ale nie bardzo wiem co wybrać, jak widać na zdjęciach konstrukcja wystaje ze ściany i chciałbym wieszak, który nie będzie jakiś ogromny, tak żeby sam telewizor nie wystawał pół metra przed ścianą, tylko dyskretnie, ale z drugiej strony nie chciałbym problemów z podłączeniem tego wszystkiego, bo okaże się, że jest za wąsko : )

Ostatnia rzecz to rodzaj tego wieszaka, postawiłbym chyba na taki w którym można zmienić kąt nachylenia, bo wieszak który wysuwa się do przodu i można go obracać w prawo i lewo nie jest mi potrzebny.

W każdym bądź razie proszę o jakiś wybór do 200 - 250zł
Pozdrawiam

http://i58.tinypic.com/znv285.jpg
http://i57.tinypic.com/e5gz1x.jpg
 

bojeq

New member
Zanim wybierzesz rodzaj wieszaka odpowiedz sobie na pytanie czy będziesz potrzebował połączeń po "chinczach" i światłowodowych.
Jeżeli nie to bierz jaki Ci się podoba najbardziej płaski z możliwych.
A nawet linkę (gdzieś widziałem więc będzie idealnie płasko).

Jeżeli tak to masz drobny problem bo musisz uwzględnić zarówno odstęp dla kabli jak i dla kąta pochylenia i będzie nieładnie wyglądać.

Tak na "oko" oceniam że dół konstrukcji masz ok 1 m na ziemią.
Trochę za wysoko moim zdaniem ( u siebie mam ok 80 cm). TV wisi idealnie równolegle do ściany i nie ma problemów z kątami.
Nie wiem czy u Ciebie nie będzie trzeba min kierować go w dół.

I chyba dziura na kable (rozumiem, że to ta prostokątna) nie spasuje do w905 który główne przyłącza ma na dole z drugiej strony ;-)
 
Ostatnia edycja:

swiatek94

New member
bojeq@

Dziękuje za informacje!

"Czincze" i światłowody nie będą wykorzystywane, jedynie kable HDMI + kabel ethernet, który wychodzi właśnie z tej prostokątnej dziury.

Masz miarę w oczach, dokładnie 1m nad ziemią ;)

Generalnie nie planowałem zakupu W905, po prostu otrzymałem go w ramach gwarancji od Sony i tak już zostało, więc jeśli chodzi o wieszak, to właśnie mam dylemat, czy wybrać coś bardzo cienkiego, czy może jednak trochę grubszy wieszak, ale z możliwością lekkiego pochylenia go na dół.
 

bojeq

New member
Spokojnie bierz najbardziej płaski z regulacją kąta (może być niewielka ale powinna).
Np. taki:
Link

I nie sugeruj się dedykowaną wielkością dla jakiej ma być ;-).
 
Do góry