Sony W805/07 vs W755

m9999

New member
Hej,

mam dylemat pomiędzy tymi dwoma telewizorami. 3D nie jest mi potrzebne. Czy jest jeszcze coś w czym W805 jest lepszy(poza odswiezaniem 1000hz). Kolega mówił, że puścił film na dwóch telewizorach i widział różnicę. Nie wiem czy mogło tak być. Co myślicie? Który lepiej kupić jeśli nie potrzebuję 3D. Różnica cenowa 300 zł
 

MaXeN84

New member
Różnica tylko w 3D - jak Ci nie zależy to nie przepłacaj, a kolegę wyślij do okulisty albo niech sprawdzi pojęcie "placebo" ;)
 

kusio

New member
Miałem identyczny dylemat: 55w755c czy 55w805c a może 4K 55x8505c. Na początek odrzuciłem 4K bo dopiero za kilka lat będzie co oglądać a z odległości 2,6m i tak nie widać różnicy, potem przez 4 tygodnie wertowałem wszystkie fora szukając różnic pomiędzy 775c a 805c, 20 razy zmieniałem zdanie ale ostatecznie kupiłem 55w805c i polecam go w 100%. Też nie używam i nie zamierzam 3D, ale na wszystkich profesjonalnych forach na świecie testują i oceniają bardzo pozytywnie 55w805c a nie 55w755c. Więc doszedłem do wniosku, że skoro testują i polecają akurat ten, to po prostu nie może być przypadek, musi być jakoś lepszy i tyle. Telewizor mam kilka dni i jest rewelacyjny, obraz na ustawieniu "kino pro", nawet bez kalibracji jest bardzo dobry, z telewizją nc+ działa wyśmienicie, filmy w HD prawie jak w kinie. Przy pierwszej instalacji od razu wpiąłem go kablem do internetu, ściągnąłem aktualizację oprogramowania tv oraz android tv bo wyszły i są dostępne od stycznia 2016. Od pierwszego włączenia do dziś android tv działa idealnie, wg mnie szybko, nic się nie wiesza, nic nie resetuje itd. Najfajniejszą niespodzianką było to, że 55w805c przyjmuje poprawnie sygnał w 4K, tylko skaluje go wówczas w dół do najwyższej jakości studyjnego FHD. Zainstalowałem na iphonie i ipadzie świetną aplikację Chromecast sparowałem z tv i dzięki temu można przerzucać z You Tuba na TV (tv też ma you tuba ale z telefonu jest wygodniej) reklamówki, trailery, widoczki w 4K/UHD których jest tam pełno, włącznie z chwaloną przez kiki Patagonią w 4K a nawet a nawet 8K, działa wszystko :) Oczywiście matryca jest tylko full HD, ale obraz skalowany w dół z 4K czy 8K to taka żyleta, że aż trudno uwierzyć. Matryca 55w805c przetwarza obraz 10 bitowy w którym nadają 4K czy 8K więc kolory są niesamowite. Wszystko bez extra płynnie bez najmniejszego zacięcia. Wtedy dopiero widać, jak słaby obraz HD nadaje się w TV w porównaniu do możliwości telewizorów FHD.. Podsumowując, bierz 55w805c, na pewno będziesz zadowolony :)
 

Razahell

New member
Więcej czytać mniej wysnuwać swoich teorii...
Jedyna różnica pomiędzy 55w805c a 55w755c to 3D i twintuner HD...
inne wariacje w80xC to różnica 200Hz w motionflow (nie zauważalna zupełnie) i kolorów ramki i podstawy...
 

m9999

New member
Kupilem wczoraj 50W755 i jestem zadowolony :) W porownaniu z Philipsem 50PUH6400, ktorego oddalem jest duzo duzo lepiej. Zarowno jesli chodzi o obraz, plynnosc oraz dzialanie Androida. Dzieki za komentarze!
 

hotsoul

New member
Więcej czytać mniej wysnuwać swoich teorii...
Jedyna różnica pomiędzy 55w805c a 55w755c to 3D i twintuner HD...
inne wariacje w80xC to różnica 200Hz w motionflow (nie zauważalna zupełnie) i kolorów ramki i podstawy...

Dzieki Razahell, to jest prosta konktrena odpowiedź, przekonałeś mnie żeby nie inwestować w 805C.
Opinie typu - bo więcej forum testowało 805C są .......

Dzieki !
 

Razahell

New member
Dzieki Razahell, to jest prosta konktrena odpowiedź, przekonałeś mnie żeby nie inwestować w 805C.
Opinie typu - bo więcej forum testowało 805C są .......

Dzieki !

hehe jednak ktos czyta moje posty :D

a co do przekonywania do tego czy innego, to staram się tego nie robić...

Mi bardziej chodzi o świadomy wybór i nic po za tym...

... na przykładzie tytułowych TV... Jeżeli ktoś nie będzie używał 3D to po co za to placic??

takie minimum z mojej listy oczekiwan -->

http://www.hdtv.com.pl/forum/1235436-post8.html
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
UHD jest do innych potrzeb, a Full hd do innych.
Jeśli nie maiłeś materiałów 4K to Sony będzie lepszym wyborem.
 
Do góry