Sony W 4000(50Hz) czy Toshiba RV 555(100Hz)???pomoc na wagę złota, proszę piszcie!!

Marek27BB

New member
cd

IMGATH dzięki za odpowiedz. wiesz mało jest takich ja juz mam upatrzony sklep ale daleko. myslałem o tym JVC S90 i Sony W 4000(W4210 z czarnymi glosnikami jest), byłem teraz w centrum Sony i facet mi zgasił światła i oglądałem chyba z 1h jak chodzi i nie ma rzadnego cloudingu chyba ze cos sie pokombinuje w ustawieniach. gra super. ma ta przewagę ze ma panel 10 bitowy, tuner cyfrowy, USB, kilka innych rzeczy o których nie pisza w JVC bo ich nie ma. no i nie mam oceny tego drugiego bo nie widzialem jak swieci na zywo. a nie mam zamiaru kupowac, odsyłac i więcej strace na wysyłki. sprawa się rozbija o te dwa modele. cos musze wybrac. JVC tez chwala z uwagi na b.niska awaryjność także. są cieńsze od Sony, ladniejsze choc to nie tak wazne dla mnie ta grubość.a Ty ile dałes za swojego 32" W 4210?
 

Ares78

New member
Marek27BB napisał:
a jaka różnica czy oglądam TV czy DVD? odległośc ma wpływ?why?
Chodzi o jakość sygnału, jeśli oglądasz SD (telewizja naziemna) to przy powiedzmy 46 calach z 2m to można nerwicy dostać, przy 3-4m jest już ok (gorzej jak ktoś tego nie przewidział i nie może się odsunąć) z kolei przy blu ray oglądanie z większej odległości niż 2-2,5m mija się z celem, tracisz bowiem tą szczegółowość którą oferuje... Tak to mniej więcej wygląda.

A co do cloudingu to nikt nie mówił, że na każdym TV występuje...
 

Sych

New member
cyber78 napisał:
Czy chodziło ci o to: BRAVIA Theatre Sync? Jeżeli tak, to w 40W4000 jest .

Marek27BB - może załóż taki sam wątek w innych działach które cię interesują i poczytaj co użytkownicy tamtych TV ci napiszą.

NIe... chodzi mi o tryb Theatre:

"Obraz kinowej jakości, który zapewnia technologia BRAVIA Theatre zastosowana w testowanym telewizorze, z pewnością usatysfakcjonuje miłośników kina. Dzięki funkcji 24p True Cinema filmy wyświetlane są z prędkością 24 klatek na sekundę (standardowo telewizja wyświetla obraz filmowy szybciej - 50 klatek na sekundę), czyli tak jak zostały zarejestrowane kamerą operatora. Po wybraniu trybu Theatre telewizor automatycznie dopasowuje wszelkie parametry dźwięku i obrazu, by jak najwierniej oddać nastrój i specyfikę oglądanego filmu. Obrazy stają się bardziej wyraziste nawet w trudnych do reprodukcji scenach (w nocy, w słabo oświetlonych pomieszczeniach). Tryb Theatre nie przejaskrawia i nie spłyca kolorów ani kontrastu obrazu, czyni go wiernym oryginałowi."

źródło: http://www.av.com.pl/index.php?art=545

dla mnie ten tryb to bomba:D Fajnie się ogląda, różnica jest widoczna.
 

Sych

New member
Marek27BB napisał:
BR=blu-ray? no teraz mam taki układ w pokpju ze siedze 3,5m. czyli co 42 to tak w sam raz, czy nawet wiekszy moze byc? mialem 37" i wydawal mi sie dosyc duży:) a jak z tym JVC porównując do sony W4000 i Toshiby RV555?ludzie mało pisza nie wiem czemu:(

a jaka różnica czy oglądam TV czy DVD? odległośc ma wpływ?why?

BR=blu ray:D
Jest taka zasada. Jak oglądasz tv w Full HD, masz bardzo ładny obraz, ogromną ilość szczegółów, których po prostu nie dostrzeżesz z większej odległości. Kanały te są nadawane w dużej rozdzielczości. Oglądając kanały nie w Full HD, masz mniejszą rozdzielczość, żeby obraz wyglądał ładnie, musisz być dalej. Widzisz mniej defektów słabej jakości obrazu.
Dla zdrowego oka żeby w pełni cieszyć się obrazem Full HD, powinno zachować się takie odległości:
40"-1.6m
46"- 18m
52"-21-2.9m

źródło:
http://www.sony.pl/article/id/1211553198963


Więc proponował bym kupić taki, na jaki Cię stać, i w momencie oglądania filmu na BR, czy w Full HD, przybliżyć odbiornik. Prawda jest taka, że w Polsce w tym momencie jak chcesz oglądać tv w Full HD, to masz 2 opcje: BR, z komputera. Wszystkie tv cyfrowe mają kanały HD, ale jakość znacznie odbiega od Full HD. Gdzieś był o tym temat, mniejszy bitrate, mniejsza waga, mniej szczegółów, gorszy obraz..

 

Marek27BB

New member
cd

dzięki Sych. ciekawie napisane i napewno się przyda. kupię chyba SONY W 4000 lub jego odpowiednik z czarnymi głosnikami W4210. 40" jak cos. jeszcze biorę tylko pod uwage JVC S90. reszta odpada. szkoda ze do w tej cenie nie ma nic 100Hz godnego polecenia, ale nie będe rozpaczał.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Sych nie chcę polemizować, ale dla zainteresowanego modelem 40w4000 podam cytat z instrukcji do tego TV:
"THEATRE
You can set Theatre Mode on or off. When Theatre Mode is set to on, the optimum audio output (if the TV is connected with an audio system using HDMI cable) and picture quality for film-based contents are automatically set.'
System 24p True Cinema również jest w tym TV.
Być może w 40W4500 jest coś więcej, nie wiem tego, ale wydaje mi się, że 40W4000 to dobry wybór dla zainteresowanego Marek27BB
 

p.stasiak

New member
w temacie opcji Teatr. Na pewno jest to ciekawe (moje pierwsze wrażenie na Bondzie - wow jak teatr :D!), ale mimo wszystko wole oglądać filmy z wyłączoną opcją, bo z czasem nie jest to już takie ekstra (ale jak kto lubi, kwestia przyzwyczajenia)

Ps. Cyber78 masz racje
 
Ostatnia edycja:

bady87

Member
Marek27BB napisał:
dzięki Sych. ciekawie napisane i napewno się przyda. kupię chyba SONY W 4000 lub jego odpowiednik z czarnymi głosnikami W4210. 40" jak cos. jeszcze biorę tylko pod uwage JVC S90. reszta odpada. szkoda ze do w tej cenie nie ma nic 100Hz godnego polecenia, ale nie będe rozpaczał.
Mam ten sam problem tez planuje zakup jvc s 90 ale rozwazam zobacz na opinie i ldane techniczne philipsa 42 cal 7403 100 hz 14 bit cena podobna
 

Imgath

New member
Marek27BB napisał:
IMGATH dzięki za odpowiedz. wiesz mało jest takich ja juz mam upatrzony sklep ale daleko. myslałem o tym JVC S90 i Sony W 4000(W4210 z czarnymi glosnikami jest), byłem teraz w centrum Sony i facet mi zgasił światła i oglądałem chyba z 1h jak chodzi i nie ma rzadnego cloudingu chyba ze cos sie pokombinuje w ustawieniach. gra super. ma ta przewagę ze ma panel 10 bitowy, tuner cyfrowy, USB, kilka innych rzeczy o których nie pisza w JVC bo ich nie ma. no i nie mam oceny tego drugiego bo nie widzialem jak swieci na zywo. a nie mam zamiaru kupowac, odsyłac i więcej strace na wysyłki. sprawa się rozbija o te dwa modele. cos musze wybrac. JVC tez chwala z uwagi na b.niska awaryjność także. są cieńsze od Sony, ladniejsze choc to nie tak wazne dla mnie ta grubość.a Ty ile dałes za swojego 32" W 4210?

Ja dalem 2700 zl z 5 letnia gwarancja :)wybrałem ten model bo glosniki sa czarne i nie zucaja sie w oczy jak spogladasz na telewizor .Pozdrowiam
 

zaitsev

New member
Czemu odpadła Toshiba?
I czy jest jakiś odpowiednik tego JVC ale w 37"? Bo S90 widzę raczej przy 42", mniejsze modele to zupełnie inne serie.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Model 32W4000 (i wszystkie odmiany W4210 - W4230) mają panel 8bit i podświetlanie CCFL; modele wyższe od 40w4* mają panele 10bit i podświetlanie WCG-CCFL - warto na to zwrócić uwagę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry