Sony vs Sony

wo3ek

New member
Czesc,

Mam do Was straszna prosbe i zarazem pytanie.

Jestem zainteresowany zakupem TV do salonu, zastanawiam sie czy nie lepiej wziasc lepsze full hd czy jednak wybrac tv 4k?

Zastanawiam sie co wybrac: Sony KDL-55w805c (FHD) lub Sony KD-55X8509c (4k).

Czy roznica w jakosci odbieranego obrazu bedzie az tak na korzysc 4k by dokladac 1tys PLN do niego? Telewizor mam nadzieje bedzie na lata, wiec chcialbym wydac pieniadze w przemyslany sposob ;)

Info o salonie: TV bedzie ogladany z odleglosci 2-2.8m, glownie bedziemy siedziec na wprost TV.

Co do marki to chyba jednak Sony, sporo sprzetu mam od nich i poki co smiga dobrze ;)

Z gory dzieki za pomoc
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czesc,

Mam do Was straszna prosbe i zarazem pytanie.

Jestem zainteresowany zakupem TV do salonu, zastanawiam sie czy nie lepiej wziasc lepsze full hd czy jednak wybrac tv 4k?

Zastanawiam sie co wybrac: Sony KDL-55w805c (FHD) lub Sony KD-55X8509c (4k).

Czy roznica w jakosci odbieranego obrazu bedzie az tak na korzysc 4k by dokladac 1tys PLN do niego? Telewizor mam nadzieje bedzie na lata, wiec chcialbym wydac pieniadze w przemyslany sposob ;)

Info o salonie: TV bedzie ogladany z odleglosci 2-2.8m, glownie bedziemy siedziec na wprost TV.

Co do marki to chyba jednak Sony, sporo sprzetu mam od nich i poki co smiga dobrze ;)

Z gory dzieki za pomoc

Skoro chcesz mieć TV na dłuższy okres czasu, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie TV 4K. Zakup FHD Sony W805C jest w mojej ocenie zupełnie pozbawiony sensu z uwagi na wysoką, zawyżoną cenę. Gdyby wersja 55" kosztowała 3400-3500 zł to zakup byłby jak najbardziej opłacany, ale nie w cenie ponad 4000 zł.

Nie podałeś przedziału cenowego, ale wnioskuję, że chciałbyś kupić w cenie poniżej 5500 zł. Modele do sprawdzenia:
Sony 55X8505C / X8509C
Samsung 55JU7000

Ww. modele są zbliżone jakościowo. Przetestuj je w sklepie na własnym materiale i wybierz ten, który bardziej będzie spełniał Twoje oczekiwania.
 

wo3ek

New member
Moj budzet to max 5500.

Kupuje TV nie dla Smarta, 3d czy innych bajerow. Zalezy mi tylko i wylacznie na najlepszej jakosci obrazu, glownie na plynnosci obrazu podczas ogladania sportu.

Czy cos po za Sony X85 i Samsungiem UJ7000 jest odpowiednie dla mnie?

Dzieki
 

galaxteck

New member
Na chwile obecną to dwa najczęściej wybierane modele. Sony ma Androida i opinie są różne. Samsung Tizen, który działa bardzo płynnie. W rtv euro agd jest obecnie 55JU7000 za 4990. Sporo osób czeka na promocje przed euro 2016 typu bez vat lub rabat technologiczny, wtedy można pomyśleć o nowej serii Samsunga 55KS7000, ale zobaczymy jakie dadzą ceny wyjściowe. Rtv euro ceni aż 6499, na allegro był nawet za 5999 zł.
 

wo3ek

New member
No wlasnie zastanawiam sie czy nie poczekac chwile moze jakas promocja wskoczy...

I tak niby teraz w euro jest Sony 55x8509c za 5299, dobra cena. Czy moze zejsc jeszcze nizej? Chyba bedzie ciezko.

A budzet 5.5k to jest max, nie widze sensu dokladania wiecej do TV poniewaz wiekszosc polskich programow nie potrafi dostarczyc nawet odpowiedniego obrazu FHD.
 

wo3ek

New member
Hej dzieki za wszystkie porady, dzisiaj zakupilem ostatecznie Sony :)

@Kiki jak wyglada sprawa z kalibracja obrazu dla Sony X85, masz jakas ciekawa oferte dla mieszkancow Krk ;)

pozdro
 
Do góry