SONY vs SHARP 1080p, 100Hz

e.zapata

New member
Witam
W przyszłym miesiącu chcę kupić dobry TV z 1080p, 100Hz. Przeglądałem forum i znalazłem dwa TV które mocno wybijają się:

SONY 40X4500
SHARP 42XL2E

Różnica w cenie ok. 2500zł na korzyść Sharpa.
Pytanie czy warto dopłacić do SONY (Sharp jest na rynku już od ponad roku jak nie dłużej a Sony to nówka model)
Który z nich wybrać?
Może na rynku jest lepsza propozycja?

Pozdrawiam
 

Kondrah

New member
Z tego co wyczytałem na forum, co drugi Sony ma błędy, Sharp nie daje rady z grami na konsoli, Toshiby ZF nie ma w sklepach i nie będzie:)... dziś kupiłem Toshibe 42Z3030 i imho jest super! Jedyne zastrzeżenie to kąty, ale TV będą oglądały max 2 osoby, więc problemów być nie powinno:)
 

e.zapata

New member
Witam
Sony 40X4500 ma błędy? Nie spotkałem się na forum o takich opiniach na temat tego modelu a o tym modelu jest wątek dyskusji.
Sharp 42XL2E - problemy z grami? Też nie widziałem na forach nic takiego?
Jeżeli ktoś stał przy takim wyborze proszę o wsparcie.
Jeżeli ktoś ma Sharpa lub Sony ten model o którym jest wątek dyskusji proszę też o wsparcie.

Pozdrawiam
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Sony X4500 to nowy model. 40' nie ma podswietlania led. dopiero 46' posiada ta funkcje. Problemy z co drugim Sonym dotycza modelu W4500 a nie X4500 (mozliwe, ze dlatego iz ten TV dopiero pojawia sie na rynku). Z opinii na forum wiadomo juz ze clouding wystepujacy w W4500 jest uznany jako wada przez Sony i TV beda wymieniane a nowe serie maja juz byc bez tego bledu. Pozostaje jeszcze smearing czyli rozmazywanie i tego jak narzaie nie udalo sie wyeliminowac. Jak to bedzie w serii X4500 - na dzisiaj nie wiadomo. Ogolnie nowe TV Sony sa bardzo dobrymi TV posiadaja juz MPEG-4, DLNA i szereg innych nowosci.
Co do Sharpa XL2E - teraz jest bardzo dobry moment na zakup tego TV - cena za 46' to okolo 4600. Jest to TV z ubieglego roku. Duza wada tego TV jest juddering (klatkowanie) podczas niektorych scen. Nie jest to jednak bardzo dokuczliwe. Przy grach nie ma zadnych problemow. Model ten nie posiada tunera MPEG-4. Ogolna ocena XL2E jest jak najbardziej pozytywna.

Jesli kasa nie gra roli bierz Sonego, jesli budzet nie pozwala to bierz Sharpa - w jednym i drugim przypadku bedziesz zadowolony. Ja ma Sharpa i nie mam z nim zadnych problemow. Teraz kupuje drugi LCD i bedzie to albo XL2E albo W4500 albo Toshiba ZF355 lub ZF575 i najprawdopodobniej wlasnie ten ostatni model zawisnie u mnie w salonie ;)
 

e.zapata

New member
Witam ponownie.

Dzięki za odpowiedz. Na forach piszą o soniaku 40X4500 same superlatywy ale tak jak piszesz trzeba poczekać (ja mogę max.2miesiące :) ).
Sony bije Sharpa pod względem nowości MPEG-4, DLNA, AVCHD itp. ale czy warto dopłacać ok. 2500zł za SONY?
Z tego co widziałem to 46cali z podświetleniem jest o 2 razy droższy od 40calowego -wiec 46 odpada.
Do TV chcę podłączyć kino domowe H/K 7.1 i dokupić BlueRaya (chyba sony -550, jeżeli wybór padnie na TV SONY).

Pozdrawiam
 
Do góry