Sony V4000 / V4500 a gry

dzonny26

New member
Witam
Planuje zakupic ktorys z powyzszch modeli Sony (chcialem jakiegos z nowych Panasonickow ale nie ma jeszcze w sprzedazy i caly czas sie sprawa z ich "premiera" opoznia), ktory bede wykorzystywal do N-ki, DVD i XBOXa.
I moje pytanie dotyczy wlasnie grania na konsoli. Chcialbym przeczytac opinie osob ktore graja na tych tv na Xboxie lub ewentualnie PS3 - jaka jest jakosc grania/obrazu ?
Szczerze mowiac jesli chodzi o mnie to mam totalne pomieszanie z poplataniem jesli chodzi o to co sam widze na niektorych tv a tym co niektore osoby o nich pisza.
Np sam nigdy nie widzialem (np w sklepach albo u znajomych) smuzenia podczas grania na kilku aktualnych modelach tv roznych marek (z przedzialu 1500zl-2000zl). I mowie tutaj o grach typu GOW, PES9, FIFA, GTAIV.
Natomiast w necie jest mnostwo postow gdzie ludzie pisza ze na niektorych tv wrecz nie da sie grac bo jest takie smuzenie. Co wiecej niektore opinie sa tak przeciwstawne ze szok. Dla niektorych granie na danym modelu to ideal i zero smug a dla innych to wyrzucone pieniadze bo nie da sie grac. Caly czas oczywiscie mowie o graniu na konsolach nowej generacji.
Dlatego bardzo prosze o opinie osoby ktore graja w domach na powyzszch modelach tv bo akurat gier na Sony nie widzialem.
dzieki
 

Sych

New member
Wiesz, najlepiej to nie sugerować się czyimiś opiniami, tylko wziąć konsole, jakieś gry, przejść sie do sklepu i samemu sprawdzić. Osobiście nie mam konsoli, ale ostatnio bratanek grał na laptopie podłączonym przez HDMI pod W4500. Grał w wyścigi i jakąś wojenną strzelankę call of duty czy coś takiego. Parametry na maxa, laptop grzał się strasznie. Gry wyglądały ładnie smużenia nie było. Ale z tego co się orientuję, gry na PS3, czy Xboxa mają inne silniki graficzne. Obraz jest lepszy, ale nie wiem jak to wpływa na efekty o których mówiłeś.
Sprawdź sam w sklepie.
 

dustone

New member
E no małe smużenie jest ale mi to osobiscie nie przeszkadza w graniu ani trochę.Jeśli nie widziałeś tego efektu to spokojnie kupuj tv bez 100Hz.Ja jestem bardzo zadowolony z zestawu 40v4000 + ps3 -gry wyglądają rewelacyjnie a filmy na BD to poezja.
 

Ares78

New member
dzonny26 niektórzy po prostu wypowiadają się o telewizorach które widzieli 2 min w sklepie, ewentualnie na zasadzie kolega zna kolegę, który ma ten TV ;)
Także, jak kolega wyżej napisał konsole pod pachę i na podbój, w większych sieciach nie powinni robić problemów z podłączaniem.
Sych: konsole trochę się różnią od tego co oferuje nam komputer (np. wygładzanie etc.)
 

Ares78

New member
Seba_fan: tutaj jest bardziej rozmowa o serii V, W jednak oferuje sporo więcej jeśli chodzi o obraz.
A wracając do tematu czasem jest też tak, że ktoś jest bardziej wyczulony na jakiś efekt, to tak jak kolega próbował pokazać wyższość jednego zestawu kina domowego nad drugim :lol: . Pójść zobaczyć najlepsza rada.
 

Sych

New member
Seba_Fan napisał:
ja na swoim W nie widzialem jakis tam smuzen, moze sie nie przygladalem
najlepiej sprawdzic samemu

W4500 ma 100Hz, więc smużenia są nie widoczne. W praktyce są osoby którym przeszkadza brak 100Hz, a są takie którym to nie przeszkadza. Różni ludzie, różne podejście...
 

Ares78

New member
Sych napisał:
W4500 ma 100Hz, więc smużenia są nie widoczne. W praktyce są osoby którym przeszkadza brak 100Hz, a są takie którym to nie przeszkadza. Różni ludzie, różne podejście...

Dla niektórych czasem 100hz to mało i twierdzą, że pojawia się juddering ;) Zależy kto jak jest wymagający i z jakiego telewizora się przesiada

dzonny26 jeśli masz możliwość, zobacz na różnym sygnale, jak wygląda obraz i czy to Ci odpowiada, bo to ty będziesz na nim oglądał.
 
Do góry