SONY tylko czy 40 czy 46 cali. kto podpowie?!

Ares78

New member
40 cali z 4m? Dla mnie zdecydowanie za mały nawet jak ogląda się sygnał SD, ale każdy ogląda jak lubi, co nie zmienia faktu, że nie ma sensu interesować się w takim przypadku filmami HD bo nie opcji wyłapać oferowanych szczegółów z takiej odległości, ludzki oko jest niestety dość zawodne.
 

imek10

New member
kiki napisał:
niestety nie jest to takie proste . Do wielkości ekranu dorasta się podobnie jak do słuchania muzyki poważnej. I często nie da się przeskoczyć kilku etapów :(

W 100% się zgadzam. Ja zaczynałem parę lat temu od LG 32 cale, potem był Sharp 42 cale i od miesiąca jest Sony 52. Absolutnie nie jest za duży a oglądam obraz z 3,7 metra. Ostatnio przyjechał znajomy kupić poprzedni TV i jakież było nasze zdziwienie z żoną gdy wyciągnęliśmy go z drugiego pokoju i postawiliśmy obok Sony. Jaki on wydał się malutki. Myślę że ciężko byłoby wrócić teraz do rozmiaru 42 cale. Wszystkim znajomym którzy chcą kupić LCD powtarzam aby kupowali jak największy jeśli tylko mają kasę. Niestety większość osób jak słyszy o TV 52 cale to patrzy z politowaniem i stwierdza że 40 to jest max. Więc faktycznie do wielkości ekranu trzeba dorosnąć czego sam jestem idealnym przykładem.
 

senior45

New member
to kupcie se i 100 cali jak beda.Wiocha i tyle.Nie wiem po co mi taka kolba przy slabym sygnale.Chyba dla slepego i kulawego.Nie wiem czy robicie to dla szpanu albo nie widzicie swojego palca.Oczywiscia mozna i 65 zali ale po co? bo nie wiem?Ile ogladacie blue ray? macie aby dobre playery i kino domowe? raczej nie.Dobry blue ray kosztuje polowe wszego tv wiec nie piszcie bzdetow ze tacy fani kina jestescie.Mi i 80 % spoleczenstwa wystarczy te 40 cali.
 
Ostatnia edycja:

jarql

Member
Meduza Ty to jak dowalisz do pieca to ręce opadają :D jeżeli sie uważasz za takiego znawce to dawno powinieneś wiedziec że tv maleje z czasem,nad czym sam ubolewam,ale jak pisali poprzednicy do tego trzeba dorosnąć;)
Nie od dziś wiadomo że ludzi którzy narzekają na zły zakup ze względu na małą przkątną ekranu jest więcej niż tych którzy kupili większy tv niż zamierzali
 

Ares78

New member
Owszem jest możliwość kupienia za dużego telewizora, ale to dotyczy SD i zdarza się baaardzo rzadko...

senior45- 4m to duża odległość i tutaj można spokojnie poszaleć uważasz inaczej ok, ale nie forsuj teorii na zasadzie wiesz lepiej od wszystkich i tylko Ty masz racje. Oglądając Nkę z 3 metrów na 46 calach nie ma powodu do dyskomfortu...
 

senior45

New member
ja nic nie forsuje poprostu pisze co mi odpowiada.Wedle teorii kolegi ktory pisze ze telewizor maleje z czasem powinno sie wymieniac tv co jakis czas na wiekszy.Totalna bzdura.Podejrzewam u niego szybko postepujaca slepote.
 

jarql

Member
Meduza "Senior45" nie zrozumiałeś o co mi chodziło to trudno,widocznie twoja inteligencja na to nie pozwala.Oglądaj sobie swój tv nawet i z 10m jak ci to odpowiada,ale nie pisz głupot w stylu że twoja 40'tka jest wystarczjąca dla Ciebie to i dla większości też musi być :D
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
senior45 napisał:
ja nic nie forsuje poprostu pisze co mi odpowiada.Wedle teorii kolegi ktory pisze ze telewizor maleje z czasem powinno sie wymieniac tv co jakis czas na wiekszy.Totalna bzdura.Podejrzewam u niego szybko postepujaca slepote.
Senior nic nie forsuje tylko obraża ludzi.
A tu idą święta:D.
Masz swoje zdanie ok. Ale po co te głupie przytyki?

Pozdrawiam
 

Henryk55

New member
Zawsze wiedziałem, że do kilku rzeczy w życiu trzeba dorosnąć ale nigdy nie przypuszczałbym, że może to być przekątna telewizora.
Czy posiadacze 52-calowych TV są automatycznie bardziej dojrzali od tych, którzy mają 32-calowe?
Miarą dojrzałości w tej sprawie jest raczej rozsądne oszacowanie potrzeb i możliwości.
 

Ares78

New member
Oczywiście nie można generalizować, wiadomo każdy ma inne warunki i upodobania, w tym stwierdzeniu chodzi o to, że zazwyczaj zaczyna się od najbardziej popularnego chyba rozmiaru czyli 32, a potem pnie się w górę, coś w tym chyba jest bo zdecydowana większość znajomych jeśli już zmieniała telewizor to jednak o te kilka cali większy niż był wcześniej.
 

w_wilk

New member
We wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek i przystosować do własnych warunków. Rozmiar tv rośnie często wraz z polepszaniem sygnału - więcej materiałów HD, lepszy sygnał SD. Jednak na 40calach przy słabym analogu nawet 3 metry nie zatuszują wszystkiego, a co dopiero 52 cale. Dlatego kupować należy z rozwagą ale i świadomością że każdy rok zmienia sytację na korzyść większego ekranu.
 
Do góry