SONY to nędza?!

be_er

New member
Witam ponownie

W jednym z niedawnych wątków prosiłem Was o podpowiedź w wyborze 26 calowego TV - ale niestety nie było pomocy.
Dziś zjeździłem wrocławskie markety - ElecroWorld, MM, RTV Euro AGD - i mam mętlik w głowie.
O ile wcześniej byłem niemal zdecydowany do zakupu TV LCD Sony KDL 26P2530, ale wkurzała mnie znacąco wyższa od innych modeli cena, tak teraz już nie wiem nic.
Pojechałem do Euro AGD i poprosiłem gościa o wyjaśnienie, skąd taka wysoka cena ww. modelu. Facet stwierdził bez namysłu, ze "z kosmosu". Że jest niczym nie uzasadniona, że SONY nie liczy sie na rynku producentów TV LCD. Polecił Samsunga (którego nie kupię ze względu na gust - po prostu nie podoba mi sie błyszcząca obudowa), pozytywnie wyraził się o Sharpie, powiesil psy na Panasonicu.
Potem pojechałem do EW - reakcja niemal identyczna! Jak spytałem o plusy i minusy Soniego - od razu tekst, że się nie opłaca, że szkoda takiej kasy.
W MM to samo - facet twierdzi że Sony się nie liczy. Że w cenach jakie zapodaje Sony, można kupić większe i równie dobre lub lepsze modele Sharpa i jakichś innych roducentów (wymienił coś azjatyckiego, chyba Hitachi i cus jeszcze...).

Więc jak to jest?
"Zmowa" polskich sprzedawców? "Nie lubią" Sony'ego?

BŁAGAM! Podpowiedzcie jakiś model TV w rozmiarze 26, z którego byłbym zadowolony i za którego nie wydałbym 3k LN.
 

Holt_

New member
Bez reklam
be_er napisał:
Witam ponownie


O ile wcześniej byłem niemal zdecydowany do zakupu TV LCD Sony KDL 26P2530, ale wkurzała mnie znacąco wyższa od innych modeli cena, tak teraz już nie wiem nic.
Pojechałem do Euro AGD i poprosiłem gościa o wyjaśnienie, skąd taka wysoka cena ww. modelu. Facet stwierdził bez namysłu, ze "z kosmosu". Że jest niczym nie uzasadniona, że SONY nie liczy sie na rynku producentów TV LCD.

neizly gościu jest...:)


be_er napisał:
Polecił Samsunga (którego nie kupię ze względu na gust - po prostu nie podoba mi sie błyszcząca obudowa), pozytywnie wyraził się o Sharpie, powiesil psy na Panasonicu.
Potem pojechałem do EW - reakcja niemal identyczna! Jak spytałem o plusy i minusy Soniego - od razu tekst, że się nie opłaca, że szkoda takiej kasy.
W MM to samo - facet twierdzi że Sony się nie liczy. Że w cenach jakie zapodaje Sony, można kupić większe i równie dobre lub lepsze modele Sharpa i jakichś innych roducentów (wymienił coś azjatyckiego, chyba Hitachi i cus jeszcze...).

Więc jak to jest?
"Zmowa" polskich sprzedawców? "Nie lubią" Sony'ego?

muszą zepchnąć to, co nie schodzi. I tyle właściwie w tym temacie.
 

PiotrekDGT

New member
Jeżeli tak lubisz telewizory i/lub inny sprzęt Sonego (tak jak ja zresztą:mrgreen: ), to od paru ładnych tygodni jest dostępny 32 calowy model z serii S (na Ceneo) po 2680PLN.
Jest to model wyższy niż seria P, ma lepszy panel S-PVA (seria P ma stary PVA).
Jak do tych 3k dorzucisz 300PLN to już kupisz 32 cale z serii V (model stary, ale w miarę jary:D, najlepszy spośród starszych HD Ready Sony)...
Trzy tysie za serię P 26 cali to cena DLA IDIOTÓW!!!:p

P.S.; Poniżej link do 32" serii S...
http://www.ceneo.pl/375456
 
Ostatnia edycja:

yanky

New member
Opinia o SONY jest pochodną z czasów, kiedy były sklepy Pewex (to taki sklep w PRL za dolary :) ). W Niemczech sprzęt SONY nie jest traktowany jako luksus, czy też wyznacznik statusu społecznego jego posiadacza. Myślę, że wysoka cena na ten sprzęt w Polsce ma taki stereotyp utrwalać.
 

Holt_

New member
Bez reklam
yanky napisał:
Opinia o SONY jest pochodną z czasów, kiedy były sklepy Pewex (to taki sklep w PRL za dolary :) ). W Niemczech sprzęt SONY nie jest traktowany jako luksus, czy też wyznacznik statusu społecznego jego posiadacza. Myślę, że wysoka cena na ten sprzęt w Polsce ma taki stereotyp utrwalać.

owszem, co nie znaczy, że jest to sprzęt słaby. Jest to sprzęt niezły, natoamist o kiepskim stosunku ceny do jakości.

Aczkolwiek podkreślam - LCD Hitachi bym zamiast Sony jednak nie wybrał.....
 

be_er

New member
PiotrekDGT napisał:
Jeżeli tak lubisz telewizory i/lub inny sprzęt Sonego (tak jak ja zresztą:mrgreen: ), to od paru ładnych tygodni jest dostępny 32 calowy model z serii S (na Ceneo) po 2680PLN.
Jest to model wyższy niż seria P, ma lepszy panel S-PVA (seria P ma stary PVA).
Jak do tych 3k dorzucisz 300PLN to już kupisz 32 cale z serii V (model stary, ale w miarę jary:D, najlepszy spośród starszych HD Ready Sony)...
Trzy tysie za serię P 26 cali to cena DLA IDIOTÓW!!!:p

:)
Jestem tego świadom (idiotyzmu ceny), dlatego też nie zamierzałem takiej kasy wydawać.
Co do Twojej propozycji - owszem, wśród 32calowych jest spory wybór i chyba bym coś szybciej wyłowił, niż wsród 26...
Natomiast z racji odległości oglądających od TV (2 metry) raczej muszę kupić 26 a nie 32 cale i mam kłopot z wyborem...

Podpowiesz coś? Ty lub inni?

Dodatkowe informacje:
- wskazane (bardzo) żeby miał PIP (w znaczeniu 'obraz w obrazie', a nie zatrzymanie obrazu),
- wskazany przyzwoity dźwięk - odbiornik raczej nie będzie podłączany do niczego zewnętrznego...,
- podpięty będzie odtwarzacz DVD z HDMI,
- podpięta będzie kablówka 'cyfrowa', Vectra - jeszcze jej nie mam, ale 'mam mieć'; chyba jakichś szczególnie dziwnych złączy nie posiada (chyba zwykły antenowy przewód); przej jakiś czas będzie zwykła, analogowa kablówka...,
- na 99,99% nie będzie doń podłączany komputer;
- może będzie podłączany odtwarzacz VHS - ale to żaden priorytet;
- mogą być podłączane urządzenia typu kamera lub aparat (cyfrowe);
- no i sprawa oczywista: coby sprzęcik miał możliwie dobrą jakość obrazu w swoim segmencie wielkościowym i cenowym.
Kwota przeznaczona na zakup: raczej nie chciałbym wydać więcej, niż 2500 zł, przy czym chciałbym być przekonany co do wywalanej kasiorki :smile:

Odpadają błyszczące obudowy (no chyba, że już nie ma szans znaleźć matowej, to będe przekonywał żone do błyszczących...

Dzięki z góry za pomoc
 

Zulafan

New member
Ja też zauważyłem ze ludzie strasznie czepiają się SONY...
Sony od zawsze kojaży mi się z gwarancją dobrej jakości i tego że nie rozsypie się po roku... Być może się mylę...
 

PiotrekDGT

New member
Powiem tak; mój znajomy kupił właśnie TV 40 cali, którego ogląda z 2,5 metra i absolutnie NIE JEST on za duży.
Jeśli 2 metry to radziłbym Ci raczej te 32 cale z serii S (trzy wersje kolorystyczne, więc na pewno coś wedle swego gustu dobierzesz;) ).
Cena to ww 2680PLN, lecz jeśli chcesz na pewno 26 cali, to polecam Panasonica LX70 (100Hz, panel IPS Alpha itp.) To jeden z lepszych 26" LCD na rynku (jeśli nie najlepszy).
Tylko cena wyższa jak za mniejszy rozmiar:
http://www.ceneo.pl/524877
Choć ja i tak wybrał bym Sonego 32", rozmiar ma znaczenie...:grin:

P.S.; Ja pod koniec roku kupuje Sonego D3000 (32 cale), przed którym będę siedział w odległości około 1,5 metra...:mrgreen:

P.S.2; Ortax, o tej awaryjności mówisz względem Sharpa?
Tak je wszędzie zachwalają...:rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

michal218

New member
Ja nie jestem wielkim HD maniakiem,ale z 2m ogladam 37 cali,i jesli tylko oddale sie o pol metra tv robi sie za maly :(.Na szczecie pokoj nie z gumy i dalej sie nie oddale...
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Może weż pod uwagę JVC A80 , nie wydasz dużo a telewizorek bardzo fajny.Mam dobre autoformatowanie , nie trzeba samemu psztykać , tylko odpalasz film i już:cool: Mam JVC A80 32" i nie zamienił bym go na inny - poprostu jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny , telewizorek ma wszystko co potrzeba , smukły panelik , pracuje bezgłośnie - dla mnie bajka.Poprostu uważam że w tej chwili nie warto wydawać 4 czy 5 patoli na super tv bo dostępność sygnału HD jest mała a jak będzie duża to będą kosztowały połowę co dziś.JVC A80 jest na tą chwilę dobrym kompromisem dla ludzi którzy nie są videomaniakami a chcą zastąpić stary telewizor nie rujnując się finansowo.
 
Ostatnia edycja:

be_er

New member
Robertus64 napisał:
Poprostu uważam że w tej chwili nie warto wydawać 4 czy 5 patoli na super tv

Masz 100% racji - również wychodzę z takiego założenia.

Prawde mówiąc chyba mnie przekabaciliście :) i skłaniam sie już ku rozmiarowi 32.
Odnośnie Twojej propozycji - na stronie JVC nie ma prawie w ogóle informacji o ich produktach. Czy ten model ma PIP?
 

be_er

New member
PiotrekDGT napisał:
Jeśli 2 metry to radziłbym Ci raczej te 32 cale z serii S (trzy wersje kolorystyczne, więc na pewno coś wedle swego gustu dobierzesz;) ).

No i, qrna, się chyba złamałem :).
Po rozmowie z 'lepszą połową' chyba jednak stanęło na rozmiarze 32'' :)

PiotrekDGT napisał:
Cena to ww 2680PLN, lecz jeśli chcesz na pewno 26 cali, to polecam Panasonica LX70 (100Hz, panel IPS Alpha itp.) To jeden z lepszych 26" LCD na rynku (jeśli nie najlepszy).
Tylko cena wyższa jak za mniejszy rozmiar:
http://www.ceneo.pl/524877

No właśnie... Ta cena poraża (biorąc pod uwagę, że to "tylko" 26'').
A więc... jednak chyba stanęło na 32'' :D .
Wiem, że setki podobnych próśb i pytań było, jednak mimo wszystko spróbuję jeszcze raz:
Pytanie do Ciebie i do każdego, kto ma ochotę odpowiedzieć:
JAKI LCD 32 ''? :)
Pozwolę sobie ponownie wkleić "wymagania" względem tego, czego szukam:
wskazane (bardzo) żeby miał PIP (w znaczeniu 'obraz w obrazie', a nie zatrzymanie obrazu),
- wskazany przyzwoity dźwięk - odbiornik raczej nie będzie podłączany do niczego zewnętrznego...,
- podpięty będzie odtwarzacz DVD z HDMI,
- podpięta będzie kablówka 'cyfrowa', Vectra - jeszcze jej nie mam, ale 'mam mieć'; chyba jakichś szczególnie dziwnych złączy nie posiada (chyba zwykły antenowy przewód); przej jakiś czas będzie zwykła, analogowa kablówka...,
- na 99,99% nie będzie doń podłączany komputer;
- może będzie podłączany odtwarzacz VHS - ale to żaden priorytet;
- mogą być podłączane urządzenia typu kamera lub aparat (cyfrowe);
- no i sprawa oczywista: coby sprzęcik miał możliwie dobrą jakość obrazu w swoim segmencie wielkościowym i cenowym.
Kwota przeznaczona na zakup: raczej nie chciałbym wydać więcej, niż 3000 zł. Wskazane mniej.

[PS - jako żem człek niezmiernie niezdecydowane w temacie wydawania niemałych pieniążków ;) , to chętnie poczytam o propozycjach modeli 26calowych za ROZSĄDNE pieniądze. Chociaż to tylko wtręt na marginesie - przede wszystkim prosze o sugestie dot. modeli 32'']

Miłej soboty.
Beer
 

PiotrekDGT

New member
No to Panas LX70, tyle że 32 cale.
Stoją jakieś 3300PLN, ale mają 100Hz, co znacznie poprawia płynność obrazu...
A poniżej link:
http://www.ceneo.pl/524873

Ja osobiście czekam aż Sony D3000 zejdzie do porównywalnej ceny (cały pokój mam przyozdobiony sprzętem Sony, i chciałbym żeby tak zostało:mrgreen:)...

Popatrz sobie na JVC wymienionego przez kolegę.
Jest bardzo chwalony...
 
Ostatnia edycja:

krzyc

New member
Jaki telewizor kupić

Osobiście proponuję zastanowić się nad Samsungiem. MOże nazwa nie kojarzy się z najlepiej ale moim zdaniem firma nie odstaje od czołówki w branży elektronicznej, a ceny ma bardziej przystępne. Ja niedawno przeszedłem na samsunga i jestem zadowolony.
 
Do góry