Sony seria Z4500 (40, 46, 52 ") 200hz - Pierwszy test w PL, opinie, link 1 post!

jarql

Member
ortax360 napisał:
Witam

Miałem podobnie kiedys w x3000 .
Był cały watek o tej przypadłaosci na AV Forum z modelem w3000 .

Trafiłes na felerny egzempla. Ma za wysoko ustawioną gammę . Nie wydaje ci się ,ze masz za jasny obraz ?

Pozdarwiam
No i chyba masz racje,już od samego początku coś mi sie to nie podobało,bo np gdy właczam tv i jest np. czarny obraz to jakoś strasznie mocno świeci i przez ta czerń w tym modelu wydaje mi sie troszke gorsza niż w moim porzednim W4000, jest właśnie tak jakos za bardzo rozjaśniony, da sie coś z tym zrobić, znaczy sie samemu to ustawić, czy może kwalifikuje sie ten tv do wymiany ?
 

ortax360

New member
Witam

Na av forum ( model w3000) pisali ,ze po wgraniu nowego oprogramowania wszystko jest ok . Ja swojego X3000 wymieniłem na x3500 i juz nie było tej wady .



Wejdz na AVForum i poczytaj . Nie wiem czy jest jakas poprawka dle z4500 tym bardziej ,ze mało egzemp. ma tę wadę . Widocznie poszła taka partia lcd i niestety ,ale ty trafiłes na jednego z nich .

Zdiecia z felernych egzempl. W3000 .
 

Attachments

  • Serenity1.JPG
    Serenity1.JPG
    176,3 KB · Wyś: 56
  • Serenity3.JPG
    Serenity3.JPG
    135,1 KB · Wyś: 46
  • Serenity4.JPG
    Serenity4.JPG
    137,7 KB · Wyś: 46
Ostatnia edycja:

jarql

Member
Sam juz niewiem, bo wczoraj oglądając N'ke było wszystko ok,jakoś nie widać tego rozjaśnienia, na Blu ray też jest raczej w porządku. Zauważyłem to tylko na PS3, pierwszy raz w F.e.a.r. PO i teraz w MGS4 i to właśnie na scenach gdzie kolorystyka była ciemno-szarawa i wtedy przejścia kolorów były takie jak na moich zdjęciach
 

ortax360

New member
Efekt ten nie wystepuje zawsze , zalezy od danego koloru i odcienia . Dlatego nie zawsze go widzisz .

Wystepuje przedwszystkim w scenach ciemnych . Sprawdz pod kątem powinien się nasilac .

Pozdrawiam
 

jarql

Member
Ok, dzięki Ortax za wszystkie informacje, ale powiedz mi z doświadczenia czy jest wogóle jakakolwiek możliwość żeby tą wade reklamować, czy serwis coś takiego uznaje ? czy moze lepiej odpuścić ?
 

ortax360

New member
Nie wiem czy uzna . Przyjedzie do ciebie facio z serwisu i on podejmuje decyzje czy lcd jest z wadą czy nie . Potem wysyła pismo do centrali w Warszawie i czekasz na odpowiedz . Sprawdz w koncu to nic nie kosztuje .

Zgłoś usterke przez internet - opisz ,ze efekt jest stale . Jak facio przyjedzie to podłacz ps3 . Moze wgra nowe oprogramowanie itd .

. Ja wymieniałem x3000 po 4 dniach od zak. Nie byłozadnego problemu sklep : Videotop z Lublina wymienił bez zadnych problemów .

PS: Zaznacz ,ze taki sam model ma znajomy i u niego na tym samym sprzęcie / materiale jest wszystko OK i nie ma tych plam / pixeli.
 

Ares78

New member
jarql napisał:
Ok, dzięki Ortax za wszystkie informacje, ale powiedz mi z doświadczenia czy jest wogóle jakakolwiek możliwość żeby tą wade reklamować, czy serwis coś takiego uznaje ? czy moze lepiej odpuścić ?

Reklamacja jest bezpłatna przecież, ja bym spróbował tym bardziej jeśli lubisz pograć sobie na konsoli (gdzie efekt jest dla Ciebie bardzo widoczny). Jak przyjedzie serwisant to włącz właśnie PS3 i pokaż dokładnie w czym jest dokładnie problem.
 

jarql

Member
Dziś jeszcze wyśle maila do Sony w tej sprawie,zobaczymy co powie serwisant na miejscu,zrobie mu mały pokaz ;)Widać to jednak w niektórych grach na PS3,dziś załaćzyłem zdjęcie w 1080p i tak samo przy szaro niebieskim kolorze widać straszne przejścia kolorów. Troche mnie to drażni tymbardziej że to tv jednak z wyższej półki i coś takiego raczej nie powinno mieć miejsca,dam znać jak sie sprawa rostrzygnie

Pozdrawiam
 

BRUCE LEE

New member
jaki wybór?sony bravia kdl-46w5710 czy kdl-46z4500

witam.mam dylemat co wybrac,a decyzje musze podjác w nastépnym tygodniu.bravia kdl-46w5710 czy kdl-46z4500.50% filmy i 50% ps3
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
jarql napisał:
Dziś jeszcze wyśle maila do Sony w tej sprawie,zobaczymy co powie serwisant na miejscu,zrobie mu mały pokaz ;)Widać to jednak w niektórych grach na PS3,dziś załaćzyłem zdjęcie w 1080p i tak samo przy szaro niebieskim kolorze widać straszne przejścia kolorów. Troche mnie to drażni tymbardziej że to tv jednak z wyższej półki i coś takiego raczej nie powinno mieć miejsca,dam znać jak sie sprawa rostrzygnie

Pozdrawiam
Daj znać jak to się potoczy, zwróć uwagę kiedy jest bardzo widoczne (w których scenach w grach) zrób save i możesz spokojnie pokazać naocznie jak się sprawy mają. Sam nie mam zdania na ten temat, bo oglądać zdjęcia to jedna, a jak jest na "żywo" to inna sprawa.
 

jarql

Member
Tak też zamierzam zrobic, żeby pokazać właśnie te momenty w grach kiedy jest to bardzo widoczne,dzwonił koleś z serwisu umówiłem sie na poniedziałek,więc po jego wizycie dam znać jak sie sprawy mają ;)

Pozdrawiam
 

jarql

Member
jarql napisał:
Tak też zamierzam zrobic, żeby pokazać właśnie te momenty w grach kiedy jest to bardzo widoczne,dzwonił koleś z serwisu umówiłem sie na poniedziałek,więc po jego wizycie dam znać jak sie sprawy mają ;)

Pozdrawiam

Witam

Dziś zjawił się serwisant z Katowic w sprawie o której wcześniej pisałem. Pokazałem mu wybrane momenty z gier na PS3 w których to ewidentnie były widoczne kwadraty na ekranie w ciemnych lokacjach w F.E.A.R. PO i MGS4,no i tak prawde mówiąc to koleś nie wiedział co to takiego jest i z czego sie to bierze, zmieniał różne opcje w menu ale jednak efekt ten dalej występował, próbował mi tłumaczyć że to przecież tv lcd full hd wysokiej klasy:) i podając mu słaby sygnał mogą występować rózne przekłamania obrazu itp. rzeczy. Powiedziałem mu ze przecież sygnał leci z PS3 kablem hdmi, więc niby jak to możliwe i to akurat w grach,co innego jakby to był kiepskiej jakości film divx to jeszcze moge zrozumieć, niestety nie umiał konkretnie na to pytanie odpowiedzieć i powiedział że musi tą sprawe przedstawić u siebie w firmie. dogadaliśmy sie ze mam wysłać do nich mailem zdjęcia na których jest to widoczne i dają znac do końca tygodnia.

a teraz najlepsze :D

zabrałem konsole do brata który posiada lcd Sony 40D3500 odpaliłem w/w gry i o mało szczęka mi nie opadła bo występował ten sam efekt !!
Sam już nie wiem co myśleć, bo raczej mało prawdopodobne że dwa tv całkowicie z innej serii i rocznika mają tą samą wade ? :)
 

Ares78

New member
jarql napisał:
zabrałem konsole do brata który posiada lcd Sony 40D3500 odpaliłem w/w gry i o mało szczęka mi nie opadła bo występował ten sam efekt !!
Sam już nie wiem co myśleć, bo raczej mało prawdopodobne że dwa tv całkowicie z innej serii i rocznika mają tą samą wade ? :)

Faktycznie dziwna sprawa, ciekawe jaka będzie końcowa odpowiedź z serwisu, gdyby problem pojawiał się w jednej grze na kilku telewizorach to może jakieś problemy z przeniesieniem na inna platformę (ale piszesz, że jest to przypadłość w innych grach). Jeśli masz możliwość to podepnij pod jeszcze inny telewizor LCD i czy będzie to samo...
 

jarql

Member
No sam jestem ciekaw co powiedzą, co do występowania tego efektu to wydaje mi sie że na innych lcd'kach sony będzie to też widoczne,ale widać to tylko przy specyficznej kolorystyce w danej grze także na co dzien nie jest to aż tak widoczne. Koło piątku sprawdze u kumpla na Samsungu A656 i zobacze czy to jednak taka przypadłośc w tv sony;)
 

jarql

Member
Witam, po tygodniu oczekiwania na odpowiedź ze serwisu w sprawie o której wcześniej pisałem, w końcu zadzwonił dziś serwisant i poinformował mnie że do tygodnia czasu zjawi sie u mnie z drugim takim samym tv i sprawdzimy czy na tym samym sygnale czyli z PS3 występuje ten sam efekt który przedstawiłem we wcześniejszych postach. Podczas rozmowy powiedział tylko że w serwisie nie wiedzą dlaczego coś takiego występuje i że wina leży po stronie gier a nie samego tv,jakoś ciezko mi to zrozumieć:) ale cóż poczekam do piątku i zobacze jak to będzie wyglądać na innym lcd'ku
 

Ares78

New member
Zależy przy ilu grach to występuje, z tego co pisałeś kilku, w pojedynczych przypadkach zdarzają się wpadki, zwłaszcza jeśli gra ukazuje się na kilku platformach. No zobaczymy co z tego wyniknie, testowałeś na innym telewizorze? Bo coś wspominałeś.
 

nikramo

New member
Witam

W tym tygodniu zamierzam kupić 46Z4500 stricte pod PS3, ale po przeczytaniu tego tematu nasuwają się spore wątpliwości :confused:.
Przecież MGS4 to exclusive na PS3 i pod tym soniakiem obraz powinien być jak żyleta. Tłumaczenie serwisu, że wina leży po stronie MGS jest dla mnie nieprzekonywujące.

@jarql - czy już odbyło się to testowanie na drugim tv serii Z lub sprawdziłeś na tym samsungu kolegi ?

pozdrawiam
 

jarql

Member
Tak jak wcześniej pisałem efekt przeze mnie opisywany byl widoczny także na lcd Sony całkowicie innej serii,także wydaje mi sie że na innym Sony też to będzie widoczne,tyle że ogólnie z dalszej odległości trzeba sie przypatrzeć żeby to dostrzec na np.MGS i mozliwe że większość użytkowników po prostu tego nie dostrzegła,Dalej twierdze że to naprwade dobry tv i jeżeli chcesz go kupić pod PS3 to bez obawy możesz w to wchodzić, gry naprawde wyglądają pięknie i niema raczej co wybrzydzać. Co do testowania na innym tv to znowu mi sie to nie udało:) Ale w we wtorek umówiłem sie z gościem z serwisu,podjedzie do mnie z innym modelem Z żeby sprawdzić,a dokładnie przywiezie 46Z4500, wiec po wizycie dam znać jak wypadł ten model

Pozdrawiam
 

jarql

Member
Witam, właśnie wyszli odemnie panowie z serwisu Sony,sprawdzaliśmy opisywany przez mnie efekt widoczny w niektórych grach, i jak sie okazało na na lcd 46Z4500 którym przywieźli, było widać ten sam problem,nie spodziewałem sie w sumie niczego innego gdyż wcześniej sprawdzałem u brata na 40D3500 i było to samo a tam przecież jest całkowicie inna matryca.Także wychodzi na to że wina jednak leży po stronie niektórych gier,chociaż cięzko mi to zrozumieć.Mozliwe że na innych lcd'kach nie będzie to widoczne ale to już mnie mało interesuje bo swojego raczej narazie niemam zamiaru sie pozbywać,jak sprawdze w końcu:) na tym samsungu A656 to dam znać

P.s. Z ciekawości podłączyłem niedawno pod monitor Samsunga 22' T220 i też to było widoczne tyle że troszke mniej, ale wiadomo matryca też dużo mniejsza
 
Ostatnia edycja:
Do góry