Sony seria X4500

Ares78

New member
Tak, ale właśnie piszemy o tym wyjątkowym przypadku czyli podświetlaniu diodami LED RGB z możliwością wygaszania miejscowego :) W przypadku standardowego LCD to masz racje zużycie jest jak najbardziej stałe.
 

krempla

Member
@Kami.l
pamiętaj, że na każdym wejściu mozesz ustawic sobie preferencje obrazu, dzwieku, ustawien wideo zupelnie osobno i niezaleznie. jesli chodzi o wejscie hdmi to rozni sie w tym modelu od innych wejsc, ze mozesz zalaczyc zakres dynamiki RGB na "pełny".przez komponent podlacz sobie blue-ray-a jesli posiadasz, kazdy dobry odtwarzacz posiada wyjscie component super white.
mam telewizję "n" przez hdmi i wyłączoną opcję dynamiczne podswietlenie led a na cyfrze włączoną jeśli czcesz miec obraz na wypasie to oczywiscie rodzaj obrazu standardowy i podrasuj sobie wszystkie subtelnosci w ustawieniach zaawansowanych, w których jakosc obrazu jest lepsza niz w opcji zywe
pzdr
 

SwFranciszek

New member
Witajcie,

Przywieźli mi właśnie 46x4500

1. Czy Wasze TV miały przyklejone folie do obudowy? (u mnie tylko na podstawie)

2. Jak sprawdzić dotychczasowy czas pracy? (ile godzin pracował? data inicjalizacji?)

Pomóżcie proszę. Mam czas od wieczora na decyzję - zostawiać lub nie.

Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Czas pracy telewizora masz podane w menu serwisowym, ale zagląda się tam na własną odpowiedzialność i nie polecam nic zmieniać. Kombinacja to: wejście w tryb analogowy następnie wyłącz pilotem TV. Potem kolejno na pilocie wciśnij i+, 5, vol-, zielony przycisk włącznika.
 

Ares78

New member
Na samym dole masz ciąg liczb oddzielonych kreskami, jeśli dobrze pamiętam pierwsze to ilość przepracowanych godzin, a drugie to ilość uruchomień. Ostrzegam przed zmianą jakichkolwiek ustawień.
 

sharan1

Member
Witam.Ceny X4500 mocno spadły.Nie wiem co wybrać ,czy Z500 (zawsze nowszy) ,moze Z5800,Czy chwalony X4500 mimo ,że już troche staruszek :).Będzie grał z n-ką.co radzicie?
 

Hartson

New member
Bez reklam
No, w twej chwili w oficjalnych sklepach Sony, LCD 55X4500 można kupić za 13500 zł, zaś 46X4500 za coś ponad 8000 zł.

Sharan1, musisz zadać sobie pytanie, czy różnica między Bravia Engine 3 a Bravia Engine 2 jest na tyle duża aby rezygnować z podświetlenia RGB LED na rzecz WCG CCFL w przypadku decyzji o zakupie Z5500. Czy zauważysz różnicę między 100Hz Pro (a więc ulepszony system 100Hz) a 200Hz ?
 

Ares78

New member
Przed podjęciem decyzji polecam obejrzeć obraz na x4500 przy braku, albo minimalnym oświetleniu- nie każdy lubi local dimming. Jeśli sam miałbym wybierać pomiędzy tymi dwoma wziąłbym raczej X4500 pomimo, iż jest to już starszy model, jak często będziesz oglądał materiał SD?
 
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
Z 5500 >x 4500

Sam miam taki sam dylemat co do wyboru x czy z. Tym bardziej że "wnętrze", obudowa i dopracowanie detali w modelu x jest moim zdaniem niezwykłe i ten LCD najbardziej mi się podoba. Czekałem na x 5500 ale jak na razie nie ma informacji o jego produkcji. Nie jestem ekspertem sony, ale w/g różnych zagranicznych portali HDTV x to już "stary" model. Z 5500 lepiej sobie radzi z sygnałem SD - BE 3 (x- BE 2), ma 200 Hz (x- 100 Hz pro) oraz nowsze systemy multimedialne. Reasumując w/g moich informacji uzyskanych z internetu na dzień dzisiejszy z 5500 jest lepszy niż x 4500. Ale może inni w tym użytkownicy są innego zdania ???
 

Ares78

New member
sharan1 napisał:
Widze,ze nie ma juz obronców starszej wersji X :)

X się po prostu broni samo, jeśli będzie się mało oglądało SD to lepiej się sprawdzi niż nowa Ztka- dużo lepszy poziom czerni, mniejszy input lag przy współpracy z konsolami. Także dużo zależy od preferencji użytkownika, nie można jednoznacznie powiedzieć, że "ten" model jest zdecydowanie lepszym wyborem.
Co do z5800 rewolucji jeśli chodzi o sam telewizor to nie ma (przede wszystkim dochodzi tuner satelitarny)
 

Hartson

New member
Bez reklam
Wiele zależy też od tego czy dana osoba jest w stanie zobaczyć różnice w obróbce obrazu między BE2 a BE3. Każdy inaczej postrzega.
 

sharan1

Member
Decyzja podjeta.Wybór padla na Kuro 5090.Jutro kumpel odbiera.Oglądał wszystkie lcd,przyszedł wczoraj na wódeczke do mnie i oglądając Transormers 2 na moim Kuro zdecydował,ze też chce go mieć :)
 

jtd

New member
Bez reklam
Juz tu pisalem ze ogladalem obraz SD na moim 55X4500 oraz kumpla 52Z5500 i zdecydowanie lepszy, ostrzejszy obraz z glebsza czernia ma moj X
 

G-L1975

New member
46''x4500

Dobry lcd ale bez rewelacji w moim jest clouding po przeprawie z w4500 gdzie też było to zjawisko , inżynier sony napisał cyt: Zgłaszany przez Pana problem nie jest usterką, tylko ograniczeniem
technologii LCD . Ciekawe czy u Was występuje efekt jasnych plam na czarnym tle widoczny wieczorem przy zgaszonym świetle , zainteresowanym prześle zdjęcia .Ten sam problem jak u kikiego w teście samsunga B8000 . Pozdrawiam
 

G-L1975

New member
G-L1975 napisał:
Dobry lcd ale bez rewelacji w moim jest clouding po przeprawie z w4500 gdzie też było to zjawisko , inżynier sony napisał cyt: Zgłaszany przez Pana problem nie jest usterką, tylko ograniczeniem
technologii LCD . Ciekawe czy u Was występuje efekt jasnych plam na czarnym tle widoczny wieczorem przy zgaszonym świetle , zainteresowanym prześle zdjęcia .Ten sam problem jak u kikiego w teście samsunga B8000 . Pozdrawiam
zdjęcia Clouding sony 46''X4500
 

Attachments

  • DSCN5064.JPG
    DSCN5064.JPG
    369,6 KB · Wyś: 77
  • DSCN5073.JPG
    DSCN5073.JPG
    400,1 KB · Wyś: 72
  • DSCN5081.JPG
    DSCN5081.JPG
    399,1 KB · Wyś: 66
Do góry