Sony prezentuje ceny modeli 4K które na dniach trafią do sklepów.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam


Sony prezentuje ceny modeli 4K które na dniach trafią do sklepów.

Sony mocno inwestuje w 4k. Ci którzy widzieli modele serii 84" wiedzą, że ta jakość zachwyca.
Niestety cena już nie. Model kosztuje prawie 120.000 zł
Ale Sony prezentuje właśnie mniejsze modele i to w rozsądnych cenach.

Na trgach NBA pokazano nowe modele czyli : XBR-55X900A i XBR-65X900A.
Mniejszy 55" telewizor kosztować ma 15.000 zł a model 65" będzie za 21.000 zł
Przyznać trzeba, że to bardzo dobre ceny. Szkoda tylko że brakuje softu do tych produkcji.

Modele mają na wyposażeniu :
- rozdzielczość 3840x2160 pikseli,
- panel Triluminous z technologią X-Reality PRO
- Motionflow XR960
- WiFi i NFC.
Nowe modele będą na półkach już od 21.04.2013 r.
engadget
 

fluid

Banned
120 tys ?? To CHORE !!!!

Co do mniejszych modeli to ceny sa dobre ale tylko dlatego ze to 4k , w innym przypadku byly by delikatnie zawyzone co w sumie jest standardem dla Sony.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jeśli faktycznie wejdą w takich cenach to wielki szacun dla Sony, że nie handlują już swoją nazwą (bo jako pierwsi na rynku mogliby spokojnie krzyknąć 5-10 k wyżej) a druga strona medalu to cena paneli. W rękach tańszych firm 55" może zejść poniżej 10k...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pieknie, ale 21k za 65", to jednak troche duzo. Mimo wszystko. Sony by schodzilo jak cieply buleczki, przy 55" za 11k a 65" w cenie 15k. Nie rozumiem tej polityki, wiem ze to 4k i musi kosztowac na starcie, ale oni zawsze windowali ceny. Jako zwyczajny klient nie kupuje tych tv (a chcialbym) bo zwyczajnie uwazam ze sa za drogie. Jak kupowalem Sharpa 52" za ok.12tys. to chcialem Sony, ale byl za zdrogi - nie adekwatnie, nastepnie jak bralem Samsunga 55" za 12tys., to tez rozgladalem sie za Sony, ale by za drogi, potem Samsunga plazme D8000 z uwagi na przekatna 64", tez chcialem Sony, ale Led Sonego 65" kosztowal ponad 20tys. i tak w kolko, nigdy nie jest to cena ktora jest adekwatna do przekatnej i jakosci, tu niby 4k. Ok, niech bedzie, ale ja bym tyle nie dal. Natomiast 120k za 84"? To juz nawet nie jest smieszne, kompletnie nie adekwatne.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie ze nigdy sony w topowych modelach nie będzie tani ale tak było i tak będzie... ja teraz zamowilem hx 955 w 55 calach uwazam ze jego cena jest niezla w stosunku do tych cen które będą za edge ledy przez pierwsze 2 miesiące, a niestety w złym momencie kupuje wiec lepiej mi było kupic hx 955.... ale prawda jest taka ze następny tv będzie powiedzmy 65 -70 cali i znając zycie to niestety nie bedzie sony tylko np. sharp bo będzie znacznie tanszy, a szkoda bo plynnosc jaka ma sony uważam ze jest to najlepsza plynnosc jaka jest w obecnych tv... a dla mnie jest to najważniejszy parametr w tv, nawet kontrast jest dla mnie mniej znaczący ... Wszystkie gadżety , przygwizdy internetowe mogą dla mnie nie istnieć bo kupuje oryginalne filmy lub wypożyczam .... Pozdrawiam
lolek
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam nastepca hx 850 czyli W 900 bedzie na poczatku maja tak mowia w SC a nastepca hx 750 pewnie troszke wczesniej....
lolek
 

kendzi1

New member
Ja juz mam metlik z tymi tv podoba mi sie starsznie sharp le857 ale jak zobaczylem tego sony 4k to szoku dostalem ceny dobre 55 i 65 cali zastanawiam sie nad kupnem po konsole i filmy 3d:)
22 jade do warszawy zobacze go na zywo sony xbr900a:)
Myslicie ze warto kupic tego sony 55 cali za 15tys???
 

kendzi1

New member
Kiedy pojawia sie w polsce te tv???
Ogolnie tv bede kupowal pod koniec 2013 lub poczatek 2014:) na premiere ps4
I odrazu mowie tv bedzie u mnie na polce do momentu pojawienia sie Playstation 5 wiec kilka ladnych lat;) wiec moze warto wydac mega duzo kasy i 4k:)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kendzi, edytuj posty. Nie musisz pisac jeden pod drugim, jezeli chcesz cos dodac, to wystarczy uzyc edycji w rogu. Dzieki.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak na Sonego ceny przystępne. Krzyczą mniej więcej tyle co za full leda.
Nie miałem jeszcze okazji niestety zobaczyć nowych paneli triluminous, stąd najpierw telewizor, potem można ocenić czy warto tyle zapłacić, czy jednak nie.
Sama rozdzielczość nie przepchnie telewizora, jeśli będzie świecić bardzo podobnie co zeszłoroczne serie.
Ja jestem ciekawy co zrobi Panasonic, Toshiba i Sharp z cenami - bo to firmy, które raczej specjalnie nie każą sobie płacić za markę, i proponują ceny odpowiednie do kosztów produkcji i jakości wykonania.
 

kendzi1

New member
Przepraszam za moja pomylke w tekscie ze nie edytowalem .
Wracajac do tematu tego tv Sony warto zainwestowac 15 tys zl za 55 cali zeby cieszyc sie podczas grania i ogladaniu filmow na full wypasie w 4k:)
Czy dac sobie spokuje i zakupic tv Sony hx955-55,Sharp 857-60 cali,Philips9607-60 cali,Panasonic Vt60/zt60,samsung f8000/f8500???
Bo ten sony starczy na dlugie lata chociaz matryca 55 cali troszke mala a na 65 nie stac mnie i ten tv 4k nie ma pelnego podswietlenia full led i to mnie martwi.
A wy na moim miejscu posiadajac gotowke 15 tys zl na tv co byscie wybrali z tv 4k 55 cali czy jakeigos full leda 60 cali???
O co chodzi brakuje softu w 4k bo nie wiem o co chodzi???
I kiedy mozna sie spodziewac modeli 55 i 65 na polskich polkach sklepowych????
 
Ostatnia edycja:

Ruter19

New member
Podniecacie sie cena jak wiadomo ze to przy kazdej takiej premierze nowinki stoja wysoko z cena to samo bylo z Sharpem Quattron RGB+Y ide do sklepu i mowie po ile ten TV on mi mowi 31 tys ale poczekaj jeszcze 2-3 meichy bedzie o polowe tanszy. Proste
 

Ruter19

New member
Przepraszam za moja pomylke w tekscie ze nie edytowalem .
Wracajac do tematu tego tv Sony warto zainwestowac 15 tys zl za 55 cali zeby cieszyc sie podczas grania i ogladaniu filmow na full wypasie w 4k:)
Czy dac sobie spokuje i zakupic tv Sony hx955-55,Sharp 857-60 cali,Philips9607-60 cali,Panasonic Vt60/zt60,samsung f8000/f8500???
Bo ten sony starczy na dlugie lata chociaz matryca 55 cali troszke mala a na 65 nie stac mnie i ten tv 4k nie ma pelnego podswietlenia full led i to mnie martwi.
A wy na moim miejscu posiadajac gotowke 15 tys zl na tv co byscie wybrali z tv 4k 55 cali czy jakeigos full leda 60 cali???
O co chodzi brakuje softu w 4k bo nie wiem o co chodzi???
I kiedy mozna sie spodziewac modeli 55 i 65 na polskich polkach sklepowych????

Sharp LC-60LE840E piekny srebrny no i ta czern ze szczegolami dzieki temu 4mu pixelowi żółtemu mmm. Ja go kupuje na 100% bo jak widze te LEDY Samsunga RGB i reszty gdzie czern jest czarną plamą i nic na niej nie widac to ja dziekuje ta ogladanie filmow gdzie czarna plama jest. Teraz Philips wprowadza bialy pixel jako 4ty, pozdejzewam ta sama jakosc. papapa Samsung
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kendzi o jakim Ty kolego piszesz Full wypasie w 4k ogladajac to co jest teraz na rynku??????? Kolego weź sobie przyjedź do Wawy i niech ci puszcza na 4k tylko material hd lub kablowke i zobaczysz jak to się ma do materialu nagranego w 4k ...... i zobaczysz jaka jest roznica miedzy full hd a 4k, a jakbys nie miał checi przyjechać to ci napisze w skrocie .... żeby zobaczyć roznice na materiale 4k na 84 calach to na maxa trzeba siedzieć około 3 m bo dalej ta roznica ginie.... wiec pomysl sobie teraz na szybko z jakiej odleglosci bys musial siedzieć żeby zobaczyć te roznice na 55 calach .... teraz dalej jeśli sobie wlaczysz material hd i tv sobie go przerobi na 4k to jak dla mnie i dla wielu ludzi którzy byli na pokazie roznica jest mniejsza jak miedzy materialem nagranym na dvd a full hd ... teraz dalej idąc jak już siedzi i oglada się z odl. 3 m. metrial 4k na 84 cal. tv a później nagle przelaczyli na kablowke i kanal w hd to nie dalo się tego ogladac z tak bliska na takim rozmiarze wiec trzeba bylo znowu ze 3 m się cofnac ... Wiec proponuje ci najpierw zobaczyć a później pisać o wypasach itp.. nie wspominając o tym ze zanim filmy będą nagrywane w 4k i kanaly na platformach będą w 4k to ten twój tv już będzie na złomie.... jaki bys nie kupil tv 4k ... A i jakbys nie wiedział to na chwile obecna nawet nośnika nie ma takiego który zmiescilby prawidzy pelny film w 4k z obecnymi formatami dzwieku.... także na chwile obecna to 4k to pic dla picu dla kogos kto kasy nie liczy albo się jara nowościami...Pozdrawiam i oczywiście bez urazy :)
lolek
 
Ostatnia edycja:

Alkor

New member
Bez reklam
@lolek126

Sytuacja z 4K jest jeszcze ciekawsza! Otóż odległość 3 m jest zdecydowanie zbyt duża, aby właściwie docenić jakość/szczegółowość planowanego standardu UHD/4K - teoretycznie powinna wynosić...niecałe 170 cm przy przekątnej ekranu 84". Wielkość ta rzeczywiście może początkowo szokować, ale trzeba zauważyć, że rozmiar piksela na ekranie 4K 84" ma zaledwie 0.485 mm (!). Proszę spróbować zobaczyć oddzielnie linie odległe o 0.5 mm z dystansu 3 m - to się nie uda, chyba że weźmiemy lornetkę ;). Dla rozdzielczości Full HD 1920x1080 wymagana odległość rośnie 2 razy do około 3.4 m przy 84".
Albo jeszcze inaczej - z odległości 3 m zobaczymy na telewizorze 84" maksymalnie około 2,6 mln pikseli, czyli niewiele więcej niż nasze stare, dobre Full HD. W takim razie, po co płacić ogromne pieniądze za coś, czego i tak nie zobaczymy - obraz UHD zawiera aż 8.3 mln pikseli.

Standard UHD 3840x2160 będzie bardzo wymagający pod względem wielkości obrazu, jeżeli cała zabawa ma mieć choćby elementarny sens - 55" 4K to jest spory monitor komputerowy ;), optymalny dystans oglądania to 110 cm. Chyba ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, a producenci nie wyprowadzają ich z błędu - z wiadomych względów (USD, GBP, CHF, EUR, PLN i inne waluty).

Dostępność materiałów 4K będzie jeszcze przez wiele lat mikroskopijna, a nośnik nie istnieje - planów Ultra-BluRay na razie nie widać. Do działania serwisów internetowych VOD potrzebne będzie stabilne połączenie 50-100 Mb/s - na dużą skalę tego może nie wytrzymać infrastruktura Sieci. Potencjalne wykorzystanie 4K to mogą być za jakiś czas gry komputerowe. I oczywiście zdjęcia pięknych krajobrazów i równie pięknych pań :).
Należy zachować spokój i raczej inwestować w dobrej jakości sprzęt 1080p - przed nim jeszcze wiele lat świetności.

Pozdrawiam.
 
Do góry