Sony od 55" do 65"

zukes

New member
Poszukuję nowego telewizora. Pokój 30m2 jasny.
Obecny Panasonic 50V30 uznaliśmy, że staje się za mały a nadto odbija nam okna na ekranie.
Czyli celuję w rozmiar od 55" do 65", optymalnie 60".
Nie oglądam kina 3D ale mam całkiem sporą bibliotekę filmów niestety glównie SD lub 480i.
Zatem skalowanie to główna praca dla telewizora który zakupię.

Przeszedłem się po sklepach, poczytałem fora i...

Obejrzałem telewizory 4k - mój komentarz - za drogie i nic nie wnoszę. Filmy SD w większości skalowane fatalnie. Moim zdaniem procki od HD nie wyrabiają się na dużych panelach.

Obraz nawet z wysokich modeli Samsunga jest dla mnie NIE do zaakceptowania ze względu na fatalną teatralność produkowanego obrazu. W zasadzie nie można tego niczym wyregulować.
Kolory w filmach SD przepalone. Sprzedawcy twierdzą, że w większości klientom to nie przeszkadza. Problem w tym, że parę tysięcy lat temu większość uważała, że ziemia jest płaska - co jak wiemy nie oznacza, że mieli oni rację.
Zatem Samsung jak dla mnie NIE. Choć jeśli ktoś poda konkretny model to chętnie się nad nim pochylę.

Poczytałem też o SHARP LC60UQ10E wygląda z opisu rewelacyjnie - problem w tym że nie mogę tego nigdzie na żywo zobaczyć.

Sony, tu muszę przyznać, że mile mnie zaskoczył. Mogłem oglądać modele 55W955B i 60W855B.
Minimalny teatr, kolory niezłe. Generalnie OK. Chciałem obejrzeć model 55W905B ale nie ma go w sprzedaży a jak czytam wasze forum nie można wskazać godnego następcy.
I to jest właśnie pytanie na to forum:

Czy jest do kupienia godny następca 55W905B. Może być w rozmiarze od 55" do 65".


Budżet do 12k.
 
Ostatnia edycja:

Arczi1979

New member
Też jestem na etapie kupna nowego tv w 55" i jestem na 90% zdecydowany na sony i podobnie jak Ciebie irytują mnie przekolorowane barwy w samsungach ;) Z tego co czytałem w testach Kiki'ego to W829 i AS750 wypadają nieźle. Kiki polecał mi AS750 ale ten troszkę przekracza mój budżet 5000zł więc chyba zostanę przy W829. W euro do 20 listopada kosztował 4690zł później promocja się skończyła i przez tydzień kosztował 4999zł ale teraz znowu jest obniżka i kosztuje 4490zł i tak będzie do 30 grudnia. Ciekawy jestem czy na początku stycznia stanieją ze względu że będą to już modele "zeszłoroczne".
Kiki może się wypowiesz w temacie :) Jestem gotów podskoczyć do ciebie osobiście po soniacza - jestem z trójmiasta ;) ...ale to już na PW.
 

BLACK_KNIGHT

New member
To nie do końca prawda co piszecie jeszcze rok temu to ok ale teraz już niekoniecznie.Samsung zrobił duże postępy i tak teatralność ruchu w tegorocznych samsungach jest w motion plus oddzielna regulacja do ustawiania tego właśnie a u Sony tego nie ma i tak u mnie w w905 działa to poprawnie ale możliwości stopniowej regulacji tak naprawdę nie ma.Sprawa druga kolory tu też lekka przewaga Samsunga bo najlepsze wgrane ustawienia fabryczne(nie sklepowe) są na podobnym poziomie co u Sony tyle tylko że Samsung ma suwaki do ustawień kalibracyjnych i płacąc za taką usługę można ustawić kolory idealnie równo natomiast Sony jako jedna z niewielu firm takiej opcji ciągle nie daje bo jest tylko balans bieli a to trochę za mało
 

przemo73

New member
Bez reklam
Jeśli 50" uznajesz za zbyt mały, to powinny zainteresować Cię modele od 65". Mam model 55" w 20m2, a oglądam z odległości 3,5m. Uważam, że 65" też bym ogarnął.

From Nokia 5110
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsungi wymieniałem po kilka razy u tych samych klientów i oddałem kasę - maja cierpliwość się skończyła. Ich chyba też.
Do Twoich potrzeb Sharp 60 UQ10 - jest teraz w super ofercie pakietowej.
Razem jak podliczysz dostajesz prawie 2000 zł taniej.
Model z matrycą natywną 200 Hz.
Matryca półmat więc słońce nie przeszkadza w oglądaniu co na dużym ekranie ma znaczenie.

Do porównania Panasonic AS650 i przede wszystkim Philips 65PFS7559
W telewizorach nie ma efektu - zeszłoroczny telewizor. Jest tylko czyszczenie magazynów na dostawy nowości 2015.

Jeśli masz wątpliwości musisz poprosić o prezentację modeli w domu.
Nikt lepiej niż Ty sam nie wybierze sprzętu.
 
Do góry