Sony nx720, hx 720 czy tanszy ex720

mtat

New member
rozmiar 40 lub 46 cali
waham sie miedzy nx720 (szyba - dwojka malych dzieci w domu, bezpieczenstwo?, subwoofer, wifi w srodku)
a hx 720 (bez szyby, lepsze parametry, wifi na zewnatrz)
jest miedzy nimi jakas wyrazna roznica w obrazie? Ktory lepszy? Kosztuja plus/minus podobnie
a moze warto ok 1000zł tanszy ex720?
Czy w ogole w klasie tych 2 pierwszych, cos zupelnie innego, nie Sony?
 

Mylagos

New member
Główną różnicą jeśli chodzi o obraz pomiędzy NX720 i HX720 jest ulepszony procesor obrazu, tj. X-Reality PRO, oraz 200hz w modelu HX720. Dodatkowo w serii HX720 jest podświetlenie Dynamic Edge LED, gdzie w takie podświetlenie jest dopiero od 46 calowego w serii NX. Postawił na model HX720, bądź dołożył do modelu HX820.
 

mtat

New member
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/79044-ziarnisty-sygnal-sd-w-sony.html - poczytaj co mówią sami pracownicy Sony Center.
I napisz proszę jakie masz warunki w mieszkaniu ?

Wklejam warunki w mieszkaniu (lekko zmienione)
pare dni temu odpowiedziales mi ze Sharp 46LE830 idealny
prawie go kupilem, ale u mnie jest jeden nietypowy wymóg
tv stoi na meblu na wyspie i glebokosc podstawy nie moze byc wieksza niz 26,5cm
ten sharp w wersji 46 ma za gleboką podstawę, w wersji 40 ma ok, ale cos bym chyba
wolal wiekszy tv miedzy 42 a 47 cali i tak jakos trafilem do Sony (ale chetnie przeczytam jakas inna sugestie)

tak myslalem tez o tym nx sony (subwoofer w podstawie, szyba, wifi w srodku) ale jednak troche gorszy parametr z tymi HZ od modelu HX720, a do tego NX720 drozsze (choc nieduzo). Co daje ta szyba w tym Sony NX... A moze ktos na tym forum ma w domy tego NX720?

1. Odległość od ekranu: ok. 3,5 m
3. Jak duży jest pokój: ok. 25 m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: sony32cale hd ready
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport i filmy, dzieci : bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniem i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: mało swiatla
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem, intuicyjnie matowa
12. Preferowana marka: obojętne
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smuzenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone: odtwarzacz DVD, dekoder cyfrowy
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 95% TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost
17. Czy ważne jest wifi : wazne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? obojętne
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : tak, bazy tvp, tvn (to ma sony)
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : nie
22. Ma mieć 3D: raczej tak, jako gadzet dla dzieci
23. Ma mieć slot na karty SD: tak
24. Ma mieć tuner DVB-S: obojętne
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB (pendrive), HDMI (dekoder i dvd)
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy (Cyfra+)
27. Ile programów HD: kilkanaście
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 5h
28. Ma stać czy wisieć: stac (glebokosc podstawy do 265mm)
29. Rozdzielczość: Full Hd
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: wysoka jakość dynamicznych scen w sporcie
32. Ile osób ogląda: 2-4 osoby
33. Jaka klasa cenowa: do 4999zł max, chetnie mniej
34. Rozmiar: 40' 42',46 lub 47 cali
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wielkość 40" już przerabialiśmy.
Zostaje jednak 46" - z tym że musisz sprawdzić te głębokości podstawek.
No i matowa matryca z tym może być kłopot.
Sprawdź więc 46" Toshiba wl863, Panasonic 46G30, Samsung 46D6500
 

mtat

New member
wielkość 40" już przerabialiśmy.
Zostaje jednak 46" - z tym że musisz sprawdzić te głębokości podstawek.
No i matowa matryca z tym może być kłopot.
Sprawdź więc 46" Toshiba wl863, Panasonic 46G30, Samsung 46D6500

zadanie domowe odrobione, niestety glebokosci podstaw tych modeli sa od 27,8 do ponad 30cm
u mnie jest nieprzekraczalne 26,5cm, chyba ze wezme '40 (pewnie jestem jedyna osobą w PL, dla ktorej to jest tak istotne :)

Sony 46 spelniaja kryteria (maja 26cm) ale jakby co nie wiem, ktory ten nx46720 z szyba czy ten HX720, taki np LG LW570S tez ma 25,5cm
 

mtat

New member
Sony 40 NX 720 winner

Chciałbym serdecznie podziekowac za wszelką pomoc zwiazaną z wyborem.
Zdecydowałem sie ostatecznie na Sony nx720 40 calowy
Zadecydowała szyba (bezpieczenstwo - male dzieci w dmu), naprawde ladny obraz (mimo 100 hz podrasowanych na te motion 200) plus perfekcyjny dzwiek z podstawy subbwoofera
no i wchodzi mi na glebokosc - mam 26,5 sony na tej podstawie ma glebokosci jakies 26,2

Duze zadowolenie, bardzo dobra cena, zmiescilem sie za zestaw w 3.500, dokladnie 3.494 :-caly czas niemal majac swiadomosc ze z podstawa wyjdzie 4.000, a tu dodatkowe 500 taniej (nie wiem na ile tu moge wymieniac konkretne miejsca jak kupilem)

46 calowa wersja wychodzila z podstawą ok 5.200 za duza roznica za te pare cali
wbudowane wifi ale nie testowalem jeszcze niemal nic

Kilka innych tv było blisko bycia winnerem, ale jakos Sony wygralo. Odrzucilem na krotkiej liscie Samsunga 6750 - po tych wszystich postach o tropieniu producentow matryc a poza tym obok siebie w sklepie zdecydowanie Sony i obrazem i dzwiekiem - mimo ze Samsung ten tez ma opcjonalny glosnik. Wahalem sie czy nie wziac Sony hx720 ale zestawione obok siebie z jednego sygnału w Centrum Sony - lekka przewaga obrazu dla NX, dzwiek miazdzaca przewaga NX dzieki listwie. Bardzo polecanego Sharpa 830 nie wzialem - nie przez posty o kalibracji obrazu (trzeba to trzeba) ile przez to ze nie mialo "tego czegos" wyrozniajacego co mi daje w Sony szyba no i ta podstawa. Jeszcze przez chwile myslalem o tak dobrze ocenianej tu Toshibie 838. Ostatnie zawahanie bylo, ze podobno takze w Sony beda nowe modele gdzies w kwietniu, ale nie sadze zebym z nowym osiagnal taka cene, a po drugie juz musialem kupic (wykanczanie gorskiego second home'u - tam pojechał 3,5 letni Sony 4500, a jak wywiozłem, zostałbym bez tv :)

Jak w czyms moge pomoc, chetnie tez pomogę
pozdrawiam
 

PeterMac

New member
Bez reklam
mtat - no wybór nalezał do Ciebie, ale ja bym poszedł w strone lepszej jakości obrazu w HX720 kosztem gorszej obudowy.
Ale z drugiej strony jak masz małe dziecko to moze i dobrze zrobiłeś :)
 
Do góry