Sony nx700 a HD w Cyfra+

mslocins

New member
Jestem od 24 godzin szczęśliwym posiadaczem tandemu Sony 46NX700 + Cyfra+ (z tunerem PVR HD).

Wszystko super, mam jednak jedno pytanie. Podczas nadawania kanałów w trybie HD (np na Sport+ HD), gdy z pilota telewizora wybieram opcję Info (przycisk "i+" umieszczony jako jeden z przycisków na obwodzie koła przycisków), pojawia się info o trybie "720p".

Czy to normalne? Czy trzeba włączyć coś jeszcze żeby uruchomić "pełne" HD 1080? Porównując obraz na kanale z HD do kanału bez HD różnica jest ewidentna ale zastanawiam się czy info nie powinno wskazywać na 1080.

Dekoder i telewizor oczywiście podłączone są przez HDMI.
 

Ares78

New member
I tak przy przekazie z satelity max jakie da się wyciągnąć to 1080i (z przeplotem) inaczej ciężko byłoby zapewnić odpowiednio wysoki bitrate, dla tego pełne HD jak to określiłeś i tak jest zarezerwowane dla Blu ray i przy niektórych grach na nowe konsole :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Sprawdz najpierw, z ktorym sygnalem lepiej radzi sobie dekoder n-ki oraz przede wszystkim telewizor. Ja na przyklad mam celowo ustawiony 720p :)
 

JackS.

New member
Bez reklam
I tak przy przekazie z satelity max jakie da się wyciągnąć to 1080i (z przeplotem) inaczej ciężko byłoby zapewnić odpowiednio wysoki bitrate, dla tego pełne HD jak to określiłeś i tak jest zarezerwowane dla Blu ray
Mity, mity, mity, mity.
Gdyby ten "prawdziwy format HD" jaki oferują Blu-Raye, czyli 1080p24 miał jakąkolwiek przewagę przy transmisji satelitarnej nad formatem 1080i50, to już dawno by go wprowadzono. Przez przewagę rozumiem albo większą rozdzielczość, albo większą płynność ruchu przy tym samym bitracie. Tak nie jest. Jeśli któryś z tych formatów ma przewagę, to 1080i50 nad 1080p24 - przewagę polegającą na znacznie większej płynności ruchu. Jeśli 1080i50 kiedyś zostanie zastąpiony w przekazach satelitarnych, to na pewno nie przez format używany w Blu-Rayach, a przez 1080p50 lub 1080p60.
 

Ares78

New member
Obraz który trafia do Ciebie z satelity jest poddawany kompresji, a jak sam wiesz wiąże się to z utratą pewnych informacji (stąd mniejszy bitrate), nie mówię, że obraz jest zły, ale jednak to nie to samo, że o ścieżce dźwiękowej nie wspomnę.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Wiele osób z założenie włącza w dekoderach 1080i nawet przy sd bo to dekoder hd. A ja przy kanałach SD zawsze stosuje rozdzielczośc 576i. Według mnie obraz wtedy jest najlepszy.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Obraz który trafia do Ciebie z satelity jest poddawany kompresji, a jak sam wiesz wiąże się to z utratą pewnych informacji (stąd mniejszy bitrate),
Pasmo satelity kosztuje więc oczywiście bitrate kanałów emitowanych dla abonentów końcowych jest ograniczony.

Materiały video na płytach BD też są oczywiście skompresowane. Gdyby z jakiegoś nośnika chcieć odtwarzać nieskompresowane pliki wizji, to bitrate dla formatów 1080i50 lub 1080p24 musiałby wynosić ponad 1Gb/s.

nie mówię, że obraz jest zły, ale jednak to nie to samo
Oczywiście, że dynamiczny obraz wygląda lepiej, gdy bitrate jest większy (statyczny obraz wygląda identycznie), ale nie ma to nic wspólnego z tym, czy obraz jest emitowany w formacie 1080i50, czy 1080p24.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Wiele osób z założenie włącza w dekoderach 1080i nawet przy sd bo to dekoder hd. A ja przy kanałach SD zawsze stosuje rozdzielczośc 576i. Według mnie obraz wtedy jest najlepszy.
W przypadku gdy Twój TV ma dobry skaler, to takie ustawienie (576i) da najlepszy obraz. Teoretycznie przy dobrym skalerze w telewizorze najlepszy obraz z tunera satelitarnego uzyskuje się, gdy wyjście tunera jest ustawione na rozdzielczość z jaką nadawany jest oglądany kanał.
 

jacek1703

New member
Tak na marginesie

Dzisiejsza "promocja" w EURO AGD RTV:
Oczywiście Pani z infolinii robi wielkie oczy i mówi, że tak już jest
poleca kupić osobno obie rzeczy...
 

Attachments

  • promo.jpg
    promo.jpg
    97,2 KB · Wyś: 452
Do góry