sony lx900 dobry wybór?

PaTus

New member
Witam

Często sugeruję się opiniami na tym forum, ale tym razem chciałbym zadać własne pytanie -
czy lx900 to dobry wybór? Jak się ma tle konkurencji np. samsung c8000. Wg mnie tv ma fajny design i nieźle świeci ale nie jestem specem, dlatego proszę o poradę.
pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,trudne pytanie?Ale moja sugestia jest taka;To najwyzsza pólka TV i ja wybralbym ze wzgledu na podswietlenie (Clouding-brak chmurek w Sony- HX900),LX900-dodatkowe "bajery".Design mi osobiscie odpowiada w samsungu C9000 i C8000---rzecz gustu.Trudny wybór,sam musisz spokojnie poogladac i wybrać?powodzenia,pozdr.
 

WojtR

Member
Bez reklam
wg mnie nie dałeś się wkręcić w spirale technologiczno marketingową , za 2-3 lata ten TV będzie szajsem , kup TV za połowę tej kasy a za resztę pochulaj , jedź na wakacje itd :grin:
 

Ares78

New member
Witam

Często sugeruję się opiniami na tym forum, ale tym razem chciałbym zadać własne pytanie -
czy lx900 to dobry wybór? Jak się ma tle konkurencji np. samsung c8000. Wg mnie tv ma fajny design i nieźle świeci ale nie jestem specem, dlatego proszę o poradę.
pozdrawiam

A kupujesz pod kątem 3D czy raczej nastawiasz się na 2D? Jeśli druga opcja to tak jak przedmówca napisał warto pomyśleć nad hx900 najbardziej zaawansowana konstrukcja z oferty Sony na ten rok z pełnym podświetleniem diodami led (miejscowe wygaszanie).
 

PaTus

New member
Przede wszystkim chciałbym kupić telewizor, który będzie gładził moje potrzeby, dobrej jakości i nie dla szpanu. 3D traktuje jak gadżet, chciałbym żeby był ale nie jako priorytet. Widziałem hx900 i oba telewizory były ustawione obok siebie. Sprzedawca ustawił te same obrazy hd, sd i na koniec 3D. Owszem jest to tv lepszy ale nie ma między nimi przepaści. Moje odczucia kształtują się mniej więcej tak: hd - brak różnic, cyfrowa - przewaga hx ale nie ogromna, 3d - to samo. Spodziewałem się wielkiej różnicy w obrazie i jej nie widziałem. Nie dostrzegam także wielkiej przewagi podświetlenia quasi pełnego led (jakby pełnego) i jego dominacji. Widziałem LG z fullled, którego jakość rozczarowała mnie i uważam go za słabszego od obu wymienionych. To wszystko co piszę to moja subiektywna opinia, moja aktualna wiedza na temat tv jest mierna, ponadto mój stary panasonic lx500f wymaga zmiany. Jeśli się mylę w ocenie lx900 to proszę o ostrzeżenie, bo rzecz jasna nie chcę kupić drogiego bubla.
dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
wg mnie nie dałeś się wkręcić w spirale technologiczno marketingową , za 2-3 lata ten TV będzie szajsem , kup TV za połowę tej kasy a za resztę pochulaj , jedź na wakacje itd :grin:

Witam,koleeeego,nie przewidziales jednego,a moze kol.Patus stac na TV z najwyzszej pólki i zmieniac co 2 lub góra 3 lata.Na wakacje jezdzic co roku na np.Dominikane(polecam).itp.itd.
Kol.PaTus chmurki w Lx900,beda wieczorem przeszkadzac,polecam Hx900.pozdr.
 

WojtR

Member
Bez reklam
jak dla mnie kolega może ten TV kupować i co 2 dni nie chodzi o to bo zaczynacie go nakręcać podświetlenie takie lub srakie to tylko TV na , którego na końcu nie ma czasu oglądać , to tak jak dyskusje na satkurierze o n-dziesiątym kanale na C+ czy będzie dodany lub nie jak się i tak tego nikt nie ma czasu oglądać , oczywiście wspomniane TV najwyższa półka tylko po co , żeby na końcu patrzeć w najlepszej jakość na gęby opluwających się polityków :)
 

Ares78

New member
Przede wszystkim chciałbym kupić telewizor, który będzie gładził moje potrzeby, dobrej jakości i nie dla szpanu. 3D traktuje jak gadżet, chciałbym żeby był ale nie jako priorytet. Widziałem hx900 i oba telewizory były ustawione obok siebie. Sprzedawca ustawił te same obrazy hd, sd i na koniec 3D. Owszem jest to tv lepszy ale nie ma między nimi przepaści. Moje odczucia kształtują się mniej więcej tak: hd - brak różnic, cyfrowa - przewaga hx ale nie ogromna, 3d - to samo. Spodziewałem się wielkiej różnicy w obrazie i jej nie widziałem. Nie dostrzegam także wielkiej przewagi podświetlenia quasi pełnego led (jakby pełnego) i jego dominacji. Widziałem LG z fullled, którego jakość rozczarowała mnie i uważam go za słabszego od obu wymienionych. To wszystko co piszę to moja subiektywna opinia, moja aktualna wiedza na temat tv jest mierna, ponadto mój stary panasonic lx500f wymaga zmiany. Jeśli się mylę w ocenie lx900 to proszę o ostrzeżenie, bo rzecz jasna nie chcę kupić drogiego bubla.
dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Patus jeżeli porównanie obu modeli nie odbyło się w zaciemnionym pomieszczeniu, bez dodatkowych źródeł światła to faktycznie pełne podświetlenie diodami LED nie będzie dawało dużej przewagi, ale przy oglądaniu wieczorem jak najbardziej. Dlatego często się podkreśla niedoskonałość porównywania telewizorów w sklepach (zwłaszcza jeśli chodzi o czerń).
 
Do góry