Sony LCD czy LG LED

kacpperex

New member
Witam,
Pragnę kupić telewizor, waham się między tymi dwoma modelami.
telewizor służy głownie do Xbox 360 i telewizji n.
Odległość od tv - 1,5 metra
Oglądanie pod pewnym kątem
SONY 40cx520 LG 37LV3550

Pomocy.
 

tdx

New member
Bez reklam
cześć, wybierasz pomiędzy 2 modelami 50Hz, jeśli chodzi o odległość stawiał bym tu na większy TV
na lg
+ led
+ usb czyta większość formatów filmowych (nie wspiera DTS w MKV)

- kąty
- czernie

na Sonego
+ wielkość ekranu
+ DLNA + internet (wybrane strony)

- LCD
 

kacpperex

New member
Dzięki tdx.

Czy 50 hz odbije się jakoś na jakości obrazu itd?
Czy w/w modele nadają się do grania xbox 360 chodzi mi o czas reakcji 3.5 ms.
Rozumiem, że wybrałbyś Sonego?
 

tdx

New member
Bez reklam
100Hz pozwoli na upłynnienie obrazu napisałem o tym dlatego że lg ma CMI 100Hz co nie czyni go w żaden sposób tv 100Hz ..
Czas reakcji nie jest już problemem bardziej imput lag czyli czas w jakim TV trawi obraz i wypuszcza go na ekran...
Tak uważam że ten sony bardziej Ci się sprawdzi do konsoli.
A widziałeś te TV w akcji?
 

kacpperex

New member
Widziałem, ale wiesz jak to w sklepach. Tylko nie było puszczane nic dynamicznego, tylko obrazy i drobne wstawki. Spodobały mi się oba, były akurat w moim przedziale cenowym. Czy szukać lepiej czegoś ze 100 hz?
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak jak napisałem modele z 100Hz będą miały bardziej płynny obraz natomiast są też modelami droższymi.
Nie chcę Ci bez potrzeby mieszać, generalnie modele 50Hz mają mniejszy imput lag a to do konsoli jest dość istotny parametr.
 

kacpperex

New member
To jest fachowa pomoc. Biorę zatem tego Sonego, dziś po niego pojadę.
Ponad 1000 twoich postów, świadczy o tym, że masz pojęcie na dany temat. Zatem jestem skłonny kupić właśnie model sony.
 

Zimny_

New member
Osobiście bardzo nie lubię telewizorów i większości produktów tej marki. Jeśli masz już wybierać telewizor, to wybierz z pomiędzy producentów wysokiej prezentujących wysoką jakość produktów, takich jak Sony, Panasonic, Sharp, Toshiba czy ewentualnie Samsung. LG ze swojej strony odradzam. Sprzedawcy nie zawsze kierują się dostosowaniem produktu do potrzeby klienta, a zdarzają się tacy co bardziej zwracają uwagę na prowizje, chęcią sprzedania konkretnego produktu - z różnych przyczyn...
 
Do góry