Sony KDL40EX500 + router d-link + karta wi-fi

rebep

New member
Witam!
Mam problem z podłączeniem tego zestawu. Ponieważ Sony widzi tylko swoje karty wi-fi to postanowiłem podłączyć to troszkę innaczej. Skrętką łącze router z sieciówką wbudowaną w telewizor, natomiast kartą wi-fi chciałbym udostępnić połączenie internetowe - żeby było jaśniej to komputer mam podłączony do sieci osiedlowej przez kartę na płycie głównej i właśnie to połączenie chciałbym udostępnić przez dodatkową kartę wi-fi na usb. Czy jest możliwe takie połączenie i jakie mają być ustawienia??? Z góry dzięki za odpowiedzi. Jeżeli to nie ten dział to proszę moda o przeniesienie do właściwego.
 

leon75

New member
Nie bardzo rozumiem, choc znam sie na sieciach;)
Mozesz podlaczyc TV bezprzewodowo do swojej sieci domowej bez uzycia Wifi Sony, tylko potrzebny jest Access Point, albo dodatkowy router, ktory bedzie mogl byc przelaczony w tryb klienta wifi.

internet(wan)--|glowny domowy router|--wifi (master) ~~~~~ wifi (klient)--|Access Point|--TV(lan)

Powinno tak dzialac. Telewizor powinien myslec, ze jest polaczony z glownym routerem zwyklym kablem. Jak pisalem mozna zamiast AP uzyc routera wifi z mozliwoscia dzialania jako klient (antenka wifi w routerze nie dziala jak to zwykle bywa, jako baza do ktorej mozna podlaczac np. bezprzewodowo notebooki, ale dziala jako klient, czyli takie urzadzenie, ktore podlacza sie do bazy). Niestety tylko niektore routery to potrafia. Trzeba poszukac.
 

rebep

New member
Może faktycznie trochę pogmatwałem. Już wyjaśniam - chodzi mi o to aby internet podłączony kablem do karty sieciowej wbudowanej w płytę główną UDOSTĘPNIĆ drugą kartą sieciową WI-FI USB podłączoną do komputera i ten sygnał odebrać przez router WI-FI podłączony kabelkiem do telewizora. Już prościej nie potrafię tego przedstawić. Z routerem powoli doszedłem jak go ustawić, ale nie widzi sygnału z karty WI-FI w komputerze, bo nie wiem co jak ustawić na komputerze.
 

pkomp

New member
bez sensu - po co ci router?wogóle wiesz po co on jest?
internet masz kablem wpiąć do routera a z niego kablami podłączyć i komputer i tv - możesz tez połączyć to za pomoca wifi z tymże do sony musisz mieć wifi sony a do kompa ten co masz...acces point masz w routerze
 

rebep

New member
Kolego następnym razem zanim napiszesz "bez sensu" może zastanowisz się choć chwilę. Wiem po co jest router i wiem, że jest możliwość użycia go jako klienta wifi (tak jak napisał leon75). A żeby rozwiać Twoje wątpliwości to od TV do kompa jest ok 15m i nie widzi mi się przeciąganie kabla przez przedpokój. Dlatego rozpocząłem ten temat, BO MAM NIEUŻYWANY ROUTER I KARTĘ WIFI USB. Ot i cały problem
 

leon75

New member
To co piszesz moze zadzialac jesli:
1. Znajdziesz jakies oprogramowanie do karty (usb) wifi, ktore umozliwia uruchomienie tej karty w trybie AP Master (ten do ktorego sie laczysz), bo standardowe sterowniki chyba (nigdy) tego nie obsluguja. Dlatego pisalem o dwoch routerach.
2. Router da sie ustawic w tryb AP Client (ten ktory podlacza sie do AP Master). To trzeba sprawdzic Ja mam TP-LINK TL-WR543G, ktory moze dzialac w obu trybach i w zaleznosci jak go ustawie, to WANem w routerze moze byc albo kabel, albo radio.
 

pkomp

New member
kolego naucz się czytac ze zrozumieniem - sposób pierwszy taki jak opisał leon - sposób drugi jaki ja ci napisałem - obydwa łączą się z kosztami z tymze dodatkowy router wymaga dodatkowego gniazdka zasilania
mysl czasem z głową
 
Do góry