Sony KDL40EX500 nie widzi dysku!

mobok

New member
Witam. Z tego co zauważyłem to dość ciężki problem z tymi Soniakami, że nie czytają dysków...
Mam dysk ADATA Superior SH02. Chciałem na niego zgrać film *.mkv o wadze 11Gb, więc system plików zmieniłem z FAT32 na NTFS, bo nie było innej opcji żeby zrzucić film. Dysk podłączam do TV i...TV w ogóle go nie widzi. Czemu tak jest? Co ja mam zrobić żeby ten film obejrzeć?!
Pomocy!:?
 

mobok

New member
SONY nie obsługuje NTFS ... ile razy można to pisać masz 2 posty niżej to samo

Dobra, nie obsługuje NTFS...To jak zgrać film, który zajmuje 11 Gb? Jak zgram ten film na FAT32 to będę szczęśliwy, tylko ciekawe jak. Przekonwertować dysku z NTFS na FAT32 bez utraty danych się nie da, więc musiałbym formatować ale wtedy filmu nie wrzucę. Pomoże ktoś?
 

pierotez

New member
Dobra, nie obsługuje NTFS...To jak zgrać film, który zajmuje 11 Gb? Jak zgram ten film na FAT32 to będę szczęśliwy, tylko ciekawe jak. Przekonwertować dysku z NTFS na FAT32 bez utraty danych się nie da, więc musiałbym formatować ale wtedy filmu nie wrzucę. Pomoże ktoś?

1. Gościu, fat32 bez utraty danych - tylko zmiana formatu - zrobisz programem GParted. Wypalasz obraz płyty i odpalasz ją po restarcie kompa. Tylko się nie przestrasz, program działa bez Windy. Wybierasz zmianę formatu - mi robiło 320GB kilkanaście minut. Oczywiście wszystkie pliki >4GB znikną.
2. mkv nie pójdzie na soniakach, to już od dawna jak i wyżej było na tym forum :)
3. mkv zmieniasz na format m2ts (to taki wynalazek od sony - odpowiednik mkv) używasz do tego programu tsMuxer!! - on tylko muxuje format i robi to b. szybko. Jest tam opcja dzielenia plików - ustawiasz powiedzmy 3,95GB (karta 'Split & Cut' - split...size) i gra gitara .
U mnie w ten sposób wszystko piknie od dawna hula na ex500 ;)
:hihi:
 

mobok

New member
1. Gościu, fat32 bez utraty danych - tylko zmiana formatu - zrobisz programem GParted. Wypalasz obraz płyty i odpalasz ją po restarcie kompa. Tylko się nie przestrasz, program działa bez Windy. Wybierasz zmianę formatu - mi robiło 320GB kilkanaście minut. Oczywiście wszystkie pliki >4GB znikną.
2. mkv nie pójdzie na soniakach, to już od dawna jak i wyżej było na tym forum :)
3. mkv zmieniasz na format m2ts (to taki wynalazek od sony - odpowiednik mkv) używasz do tego programu tsMuxer!! - on tylko muxuje format i robi to b. szybko. Jest tam opcja dzielenia plików - ustawiasz powiedzmy 3,95GB (karta 'Split & Cut' - split...size) i gra gitara .
U mnie w ten sposób wszystko piknie od dawna hula na ex500 ;)
:hihi:


Oj nie śmiej się ;) Wielkie dzięki, mało jest osób które wiedzą jak pomóc od A do Z :)
Jeszcze takie pytanko, przy zmianie formatu filmu też trzeba tam jakiś birate dźwięku, obrazu ustawiać itp. to na jakie parametry to ustawić aby skonwertowany film wyszedł jak najlepszej jakości się da?

BTW. nie wkurza Cie oglądanie każdego filmu HD w częściach? Czy masz na to inny sposób?
 
Ostatnia edycja:

pierotez

New member
Jeszcze takie pytanko, przy zmianie formatu filmu też trzeba tam jakiś birate dźwięku, obrazu ustawiać itp. to na jakie parametry to ustawić aby skonwertowany film wyszedł jak najlepszej jakości się da?
Często domyślnie jest OK ale czasami mam niewielki problem z synchronizacją dźwięku a więc:
Charge fps = '24000' jak więcej dam to dźwięk 'czasem' lekko leci do przodu i Ch. Level na 4.1 (i max!) - to taki parametr jakości video (ogólnie). 2 fotka w linku.
Jak w audio jest PL i tak ma pozostać to nie ruszam i jest dobrze (wcześniej wybierałem pl.).
4 fota w linku -> 'split by size ev..' i wybierasz podział.
A i w zakładce Output wybierz M2TS MUXING i ewent. folder docelowy

Link poglądowy, niestety nie mogłem wkleić screenów z Imageshacka :sad:
tsmuxervideozak.jpg
tsmuxeraudiozak.jpg]
tsmuxeraudiozak.jpg
tsmuxeraudiozak.jpg
tsMuxer 1.10.6 download - Pobierz najnowszą wersję - CDRinfo.pl

BTW. nie wkurza Cie oglądanie każdego filmu HD w częściach? Czy masz na to inny sposób?
:) szczególnie moją żonkę ja się przyzwyczaiłem i 2-3 części nie robią problemu, no jakbyś robił kopię z BR ze 60GB too z 15 części chyba by wkurzyło na maxa.

A, co do jakości to ja nie zauważam różnić po zamianie mkv-m2ts, naprawdę nie masz się co martwić o utrate, kolorki chyba nawet lepiej :)
 

irnus

New member
Mkv pojdzie przez DLNA i server Mezzmo. Mówię o kinie e870. Ten podobny tv testowalem przed kupnem i prawie nic nie działało. Dziadostwo... Oddałam tego 32ex520 i sprawdziłem w sklepie tv samsunga z laptopem. Wszystko cacy.

Tak czy inaczej polecam mezzmo do tego wk*go Sony..
 

mobok

New member
Często domyślnie jest OK ale czasami mam niewielki problem z synchronizacją dźwięku a więc:
Charge fps = '24000' jak więcej dam to dźwięk 'czasem' lekko leci do przodu i Ch. Level na 4.1 (i max!) - to taki parametr jakości video (ogólnie). 2 fotka w linku.
Jak w audio jest PL i tak ma pozostać to nie ruszam i jest dobrze (wcześniej wybierałem pl.).
4 fota w linku -> 'split by size ev..' i wybierasz podział.
A i w zakładce Output wybierz M2TS MUXING i ewent. folder docelowy

Link poglądowy, niestety nie mogłem wkleić screenów z Imageshacka :sad:
tsmuxervideozak.jpg
tsmuxeraudiozak.jpg]
tsmuxeraudiozak.jpg
tsmuxeraudiozak.jpg
tsMuxer 1.10.6 download - Pobierz najnowszą wersję - CDRinfo.pl


:) szczególnie moją żonkę ja się przyzwyczaiłem i 2-3 części nie robią problemu, no jakbyś robił kopię z BR ze 60GB too z 15 części chyba by wkurzyło na maxa.

A, co do jakości to ja nie zauważam różnić po zamianie mkv-m2ts, naprawdę nie masz się co martwić o utrate, kolorki chyba nawet lepiej :)

Rzeczywiście jakość jest dobra, a nie ma opcji żeby np. kupić odtwarzacz blu ray z portem USB i pod niego podpiąć i żeby czytało mkv albo chociaż m2ts ale w całości? (NTFS)
 
Do góry