Sony KDL32L4000 i dekoder Vectra 5800C

nyczaj100

New member
Witam!

Mam telewizor Sony KDL32L4000 oraz dekoder Vectry ADB (technicznie to odpowiednik nBoxa, tyle że kablowy). Problem polega na tym, ze najpierw po aktualizacji oprogramowania nie pojawiał się obraz a na wyświetlaczu wyskoczyło HDCP. To oznaczało, że dekoder myslał iż telewizor nie zapewnia przestrzegania praw autorskich HD (HDCP). Zgodnie z zaleceniem pomocy technicznej zrestartowałem dekoder (odłączyłem i podłączyłem do sieci). pomogło, ale kilka godzin później wyłączyłem dekoder a potem telewizor, no i było to samo. Kabel HDMI to płaski Prolink z Allegro (nie jest to high end za 100 zł, ale wg. mnie nie jest to też byle g.).

W telewizorze mam soft M 1.019 (takie dane zobaczyłem w ustawieniach tunera cyfrowego), zaś w dekoderze build v2814_5 (to jest wersja softu, dekoder podaje jeszcze inne dane typu wersja sterownika, loadera itp.). Dodam, że mimo podłączenia źródła HDMI nie widzę listy urządzeń HDMI i telewizor nie może znaleźć nowego urządzenia, choć widzę obraz z urządzenia HDMI (nie wiem jak to jest, ale skoro w tv mam opcję wykrywania nowych urządzeń HDMI, to znaczy że dekoder powinien się jakoś przedstawić i być na liście). W związku z tym nie ma u mnie mowy o sterowaniu telewizorem przez HDMI, choć mój kabel miał to umożliwiać.

Nie wiem, co jest nie tak: dekoder, telewizor czy kabel. W przypadku telewizora problemem jest aktualizacja oprogramowania (niby jest klapka service only z łączem USB, ale nie wiem jak zaktualizować soft telewizora w domu, oczywiście bez ryzyka).
 

Twol

New member
Witam,
No własnie mam te same problemy w Vectrze, a tu widze zadna madra głowa nie odpisała:(

Moze autor postu juz rozwiazał problemy i podpowie...?

Ma jeszce jednas akcje pod tytułe (poza kiepskim obrazem) ze daje na kanałach HD nwersje pomniejszona. Czyli jest zmniejszony do 1/2 wielkosci ekranu i rozwiazuje to dopiero reczne ustawienie na pilocie funkcji "powieksz obraz"
 

nyczaj100

New member
Twol napisał:
Witam,
No własnie mam te same problemy w Vectrze, a tu widze zadna madra głowa nie odpisała:(

Moze autor postu juz rozwiazał problemy i podpowie...?

Jedynym wyjściem jest wyłączenie w tv Sony rozpoznawania urządzeń HDMI (wyłącza się też sterowanie przez HDMI), ponieważ w przypadku Bravii opcja ta działa tylko z innym sprzętem Sony. Potem trzeba podłączyć włączony dekoder (ma wyświetlać HDCP) do wyłączonego telewizora. po włączeniu telewizora przynajmniej u mnie juz na stałe oba urządzenia współpracują bez problemów.
 
Do góry