Sony kdl32ex725

Festplata

New member
Czytając różne wydania forum, poszukiwałem 32 calowego telewizora LCD, koniecznie z niebłyszczącym ekranem, który posiada tuner satelitarny i możliwość nagrywania wszystkiego na dysku HD. - Jak mówiono w czasach mojej młodości, ful wypas!:)
Wreszcie zdecydowałem się na zakup odbiornika firmy Sony pt. - KDL 32 EX 725, piękny obraz! Uważam, że odbiornik jest bardzo dobry, Pomimo mojej subiektywnej oceny, jakby lekkiego deficytu - szczególnie w bardzo ciemnych partiach obrazu – koloru zielonego, co nie jest szczególnie dokuczliwe i da się z tym żyć i to całkiem dobrze żyć. Obraz jest bardzo wyraźny, kolory o przyjemnej tonacji i bardzo naturalne.
Cóż, jednak sposób nagrywania programów na dysk HD, dla mnie dyskwalifikuje ten sprzęt i zmuszony jestem oddać go do sklepu. Nagrań tych nie da się, w żaden znany mi sposób, skopiować na komputer lub DVD, tak jak to robię z odbiorników satelitarnych, do tego przystosowanych.
Chciałem mieć wszystko w jednym i niestety nie istnieje jeszcze taki sprzęt, bo zdaje się podobnie jest z innymi telewizorami?

Nie wiem, ale może się mylę? Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich sympatyków forum.
 

bimerski

New member
No niestety;( Nic z tym nie zrobisz...Wszystkie inne firmy też stosują takie zabezpiecznia( prawa autorskie itp, itd)Myślę, że jeśli tylko z tego powodu, to będziesz miał problemy ze zwrotem tego TV do sklepu. Ale walcz;) Mimo wszystko to świetny TV, kupiłem go dzisiaj(40- do salonu) i jestem bardzo zadowolony, a do sypialni 32cx525 i też jest jak najbardziej OK;) Wiadomo-SONY - i wszystko jasne!!!Sony Rules!!!;)
 

Festplata

New member
Wczoraj pytałem w sklepie (MediaMarkt w de) w którym kupiłem mój TV, czy zamienią Sony na Philips'a z serii 9000 lub 8000 i kazali przynieść, ale skoro wszystkie to mają?! - Do 10 dni.
Nie wiem, chyba zostanę przy Sony, no chyba że Philips ma lepszy obraz?
- Czy tak jest?

W domu mam trzy odbiorniki satelitarne - dwa Dreambox'y 7000 i 7020, oraz HD Edision VIP2 - i z jedego z nich musze dalej korzystać.

Chyba że? Poczekam do poniedziałku może coś
 

cogito1

New member
Kupiłeś świetny model i ja bym przy nim został. Nagrywania na dysk z możliwością kopiowania na komputer jeszcze przez długie lata bym się nie spodziewał. Producenci materiałów audio i video są zbyt potężnym lobby aby producenci rtv z nimi walczyli i robili im na złość wypuszczając idealne narzędzie pracy dla piratów.

Pozdrawiam
cogito
 

Festplata

New member
Dzięki za zainteresowanie tematem. W zasadzie podjąłem już decyzję i na ewentualną korektę – zmianę - jej mam czas do środy (10 dni od daty zakupu), ale na 99% pozostanę przy Sony.
Nie, nie chodzi o piractwo, z tym nagrywaniem, po prostu takie tam małe wariactwo, czy raczej zbieractwo.
Powtarzam się, ale w tym modelu Sony obraz jest naprawdę bardzo, bardzo OK i wielkość jego pasuje mi do mojego „hobbyzimera”, powieszę go nad monitorem lub obok i będzie coś jakby drugi monitor z telewizorem satelitarnym. Nie wiem, jak jego jakość obrazu ma się do telewizora roku, Philips - coś tam, coś tam – bo może ktoś porównywał te modele i podzieli się spostrzeżeniami? Byłbym wdzięczny.
Osobiście porównuje go do prawie dwuletniego Samsung'a, na dole w stołowym, i Sony – jak dla mnie- wygląda bardziej naturalnie, chociaż nie aż tak dobrze jak monitor EIZO.
- To na razie na tyle. Pozdrawiam!
 
Do góry