Sony KDL HX700 (40HX700, 46 HX 700) Nowa klasa średnia opinie test, wszystko o serii.

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Ceny jeszcze nie ustalone nowych telewizorów Sony na rynek polski , ale myślę że najdalej za dwa miesiące będzie wszystko wiadome.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
czyli warto się wstrzymać z zakupem tv jakiegokolwiek Sony ;) Może ceny stary tv nieznacznie opadną

Witam.
I ja tak myślę , chyba że zmienią się przez ten czas znacząco ceny walut , bo w naszym kraju nic nie jest pewne oprócz nieustannych podwyżek usług i cen.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

Snake155

New member
n turbo

Mam problem z formatowaniem obrazu.
Telewizor ustawiony na autoformatowanie .
N turbo na (tv 16:9)
Mimo to na na niektórych programach pojawiają się pasy boczne
Czy ktoś wie jak to zmienić?

I jeszcze jedno - jak zrobić by po włączeniu n-ki telewizor automatycznie
przestawiał się na n-ke?
 

NrGx2

New member
Ten tv dostępny będzie od jutra w Saturnie za 2900zł zastanawiam się właśnie nad nim. Dość przystępna cena patrząc na tę z przed kilku mc a na ceneo minimum 3000zł...
 

skwieradee

New member
Witam, mam 40hx703 (UK) od ponad roku i zauwazylem ze pomiedzy szyba a ekranem jest coraz wiecej (naprawde sporo, nie chce nawet myslec co bedzie za 2-3 lata) "paprochow" (pewnie kurz). Serwis ktory naprawia tv w razie awarii w ramach 5 letniej gwarancji rzecz jasna nie moze z tym nic zrobic (elektrostatyka) kazano mi co najwyzej interweniowac u Sony. Jak myslicie czy jest szansa na zwrot/wymiane (bedzie trudno bo juz ich nie produkuja) czy lepiej nie zawracac sobie glowy?? Moze ktos juz kiedys interwniowal w tej sprawie w Polsce? Dzieki i pozdrawiam
 

skwieradee

New member
clouding

Witam, mimo iz nie uzyskalem odpowiedzi na moje wyzej postawione pytanie:) postanowilem zapytac ponownie, tym razem w innej sprawe. Mianowicie, zauwazylem dosc spory clouding na ekranie, jasna plama srednicy 15-20 cm w dolnej czesci ekranu. Wciaz mam gwarancje na ten odbiornik dlatego tez chcialbym prosic o rade, czy taki defekt (ktorego wczesniej nie bylo) da sie podciagnac pod warunki gwarancyjne? nie wiem jak intensywny clouding w oczach producenta uznaje to za wade uniemozliwiajaca prawidlowe uzytkowanie tv, napewno ktos z Was ma w tej kwestii wieksze doswiadczenie. Jesli nie warto to poprostu nie bede sobie zawracal glowy...
Z gory dzieki za pomoc
Pozdrawiam
 

eM!

New member
skwieradee

Moim zdaniem NIE. Nie jest to wada uniemożliwiająca eksploatację (według mnie).
Ale jeśli takie coś Cię denerwuje - zgłosiłbym sprawę do serwisu. W końcu zapłaciłeś trochę pieniędzy i oczekujesz pewnych standardów od TV. W sumie ja też bym tak zrobił i liczył na naprawę, bądź wymianę jeśli clouding jest na prawdę duży.
POMOC TECHNICZNA SONY

Zjawisko to jest "normalną rzeczą" w TV z EDGE Led czy Dynamic EDGE Led. Możesz je ograniczyć poprzez zmianę ustawień obrazu, choć nie wyeliminujesz cloudingu w 100%.
Clouding tak jak u Ciebie pojawia się zazwyczaj przy krawędziach ekranu bądź w rogach - wynik krawędziowego podświetlania.
 

Mylagos

New member
@skwieradee
Jeśli przeszkadza Ci w oglądaniu, to możesz zgłosić sprawę do serwisu. Technik powinien przyjechać i ocenić czy podchodzi to pod gwarancję.
Resztą już ładnie opisał eM! :)
 

skwieradee

New member
Dzieki Em za odpowiedz. Ten tv to lcd bez podswietlenia led. MAm nie mile doswiadczenia z serwisem tu w uk (opisany przeze mnie wyzej problem kurzu za szyba, zglosilem, pan serwisant nie stwierdzil zadnych paprochow dopoki prawie ze doslownie nie zlapalem go za leb i przystawilem jego gebe do ekranu:), niestety nie byli w stanie mi pomoc:/) dlatego tez nie wiem czy to warte mojego zachodu i nerwow, mam jeszcze ok 3 lata gwarancji, jesli clouding sie pogorszy to najwyzej wtedy bede interweniowal. Dzieki i pozdrawiam
 

Bracket

New member
Witam.
Osobiście nie spotkałem się z tym oznaczeniem, ale z tego co się orientuję firma Sony na rok 2011 przygotowuje między innymi serię telewizorów o oznaczeniu NX720 , NX723(z tunerem DVB-T2) oraz NX725(z tunerem DVB-S).Wielkości to 40", 46", 55" i 60". Zastępują modele NX710 i NX810 z 2010r.
Mają również technologię 3D plus konwersję z 2D do 3D
dynamic edge led
monolityczna konstrukcja z panelem opti-contast oraz gorilla glass(nowy ,bardzo wytrzymały rodzaj szkla)
karta wi-fi (802.11n)
skype +dlna
bravia internet video i przegląrka internetowa Opera
silnik reality engine X
nagrywanie przez port USB
motion flow 200Hz


Pozdrawiam , :)
accu
:kom:
Mam pytanie:
czy kolejne modele: NX720,NX723 i NX 725 mają różne tunery - tzn np.725 nie ma DVB-T2 i jest przeznaczony dla obsługi telewizji sat?
Pozdr. Brack
 

eM!

New member
KDL-40nx725:
Zintegrowane tunery

DVB-T (cyfrowy naziemny):TAK
DVB-S2 (cyfrowy satelitarny):TAK
DVB-C (cyfrowy kablowy):TAK
CI+:TAK
Analogowy:TAK

KDL-40nx720:
Zintegrowane tunery
DVB-T (cyfrowy naziemny):TAK
DVB-C (cyfrowy kablowy):TAK
CI+:TAK
Analogowy:TAK
 
Do góry