Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Dig Dug

New member
Dzieki za poradę, faktycznie pozmieniałem ustawienia dla HDMI 2 bo tego używam do podpięcia laptopa i jest OK. Wyswietlany jest dokładnie obraz ekranu kompa :) Obraz żyleta, czcionka wyraźna, chciałoby się podłączać laptopa do kompa celem normalnej pracy.
Polecam równocześnie kabel Display Port M do HDMI M niby pozłacane końcówki, ale wiadomo jak to jest. W laptopie mam Display Port, a nie HDMI i kupiłem kabel przejściowy polecany w którymś z wątków na tym forum firmy Delock - długość 3m i działa super łącząc laptop HP z Sony. Może komuś się przyda, bo ja najpierw zastanawiałem się czy kupować laptopa z HDMI specjalnie.
 

adax1974

New member
Mam pytanie czy divix puszczany z odtwarzacza BD albo bezpośrednio z tv jest taki sam(chodzi mi o jakość obrazu) jak puszczony z laptopa do tv?
Proszę wszystkich o odpowiedz tych co testowali,z góry dziękuję...
 

kpr

New member
Niestety nie, przynajmniej w moim przypadku. DivX puszczony bezpośrednio z usb w tv (32") wygląda kiepsko/nieciekawie/fatalnie, za to z lapka już przyzwoicie.
 

Konsola

New member
Witam.

Bardzo bym prosił o jakieś ustawienia pod konsolę PS3 dla telewizora SONY KDL-40EX500. Niby tryb "Żywy" jest pod każdym względem ok, ale podczas wyświetlania ciemnego tła reszta też jest zaciemniona. Np. napis "Loading" na czarnym tle, to samo np. jakieś napisy z dialogu. Kiedy podczas takiego momentu wcisnę na pilocie przycisk "Home" obraz się rozjaśnia i chciałbym taki właśnie mieć na zawsze.
Jak oglądam też film z napisami [obraz z komputera] to w momencie kiedy jest ciemne tło, albo np. całe czarne - napisy też są mocno przyciemnione. Przychodzi normalna scena - napisy się rozjaśniają.
Jakieś pomysły?
Przy okazji mam też pytanie jak sprawdzić w tym telewizorze ilość przepracowanych godzin. Orientuje się ktoś?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 

.oO0OoO0Oo.

New member
Witam.
Kupiłem w końcu telewizorek na który polowałem od jakiegoś czasu: Sony 40ex500 (2399zł + wifi UWA-BR100 gratis + bon na 479zł na zakupy w MediaMarkt)
Sprawdzałem dziś w menu serwisowym jaką posiadam matrycę (LTU[Z]400HF02) i wyczytałem to co ktoś na forum napisał : "po planszach przechodzimy klikając 1 2 3".
Z tego co zauważyłem 3 służy jednak do zmiany parametru. Na szczęście przestawiać da się tylko dwie opcje:

(Zdjęcia z forum ale wklejał je kolega z 32ex500)
1. http://img51.imageshack.us/img51/7944/dsc0002zg.jpg
Tutaj powinienem mieć (chyba) to samo.

2. http://img690.imageshack.us/img690/5748/dsc0001nt.jpg
Tu nie wiem co wstawić.
Jeśli ktoś ma także 40ex500 i mógłby sprawdzić to byłbym wdzięczny

EDIT:
Chyba sam sobie odpowiem na pytanie wnioskując z folderów i ich zawartości na stronie sony:
ftp://ftp.vaio-link.com/pub/manuals/consumer/imanual/az1_dvbt/
ftp://ftp.vaio-link.com/pub/manuals/consumer/imanual/az1_dvbt/3A-1/
Instrukcja dla serii EX50X znajduje się właśnie w 3a-1 więc będę miał to samo co kolega od 32ex500.
 
Ostatnia edycja:

nilmut

New member
Witam.

Bardzo bym prosił o jakieś ustawienia pod konsolę PS3 dla telewizora SONY KDL-40EX500. Niby tryb "Żywy" jest pod każdym względem ok, ale podczas wyświetlania ciemnego tła reszta też jest zaciemniona. Np. napis "Loading" na czarnym tle, to samo np. jakieś napisy z dialogu. Kiedy podczas takiego momentu wcisnę na pilocie przycisk "Home" obraz się rozjaśnia i chciałbym taki właśnie mieć na zawsze.
Jak oglądam też film z napisami [obraz z komputera] to w momencie kiedy jest ciemne tło, albo np. całe czarne - napisy też są mocno przyciemnione. Przychodzi normalna scena - napisy się rozjaśniają.
Jakieś pomysły?
Przy okazji mam też pytanie jak sprawdzić w tym telewizorze ilość przepracowanych godzin. Orientuje się ktoś?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Z tego co opisałeś wynika, że masz włączone w ustawieniach obrazu zaawansowane zwiększanie kontrastu, niedawno testowałem ten polepszacz, ale właśnie w takich sytuacjach się nie sprawdza, przyciemnia napisy na ciemnym tle, nawet menu tunera sat się zmienia. wystarczy wyłączyć te opcję.
podziwiam Cię za używanie trybu "żywy" jest przegięty według mnie. Przejrzyj ten temat było sporo ustawień podanych, choć bardziej uniwersalnych. do gier może zobacz tryb gry, ktoś pisał, że nieźle się sprawdza. tylko pamiętaj z tym zaawansowanym zwiększaniem kontrastu bo będziesz miał to samo, domyślnie pewnie jest włączony i w tym trybie.
co do godzin przeszukaj temat odnośnie menu serwisowego tam znajdziesz kombinację poleceń z pilota, było wszystko opisane nie raz.
 

arik92

New member
Witam.
Sprawdzałem dziś w menu serwisowym jaką posiadam matrycę (LTU[Z]400HF02) i wyczytałem to co ktoś na forum napisał : "po planszach przechodzimy klikając 1 2 3".
Z tego co zauważyłem 3 służy jednak do zmiany parametru. Na szczęście przestawiać da się tylko dwie opcje:

(Zdjęcia z forum ale wklejał je kolega z 32ex500)
1. http://img51.imageshack.us/img51/7944/dsc0002zg.jpg
Tutaj powinienem mieć (chyba) to samo.

2. http://img690.imageshack.us/img690/5748/dsc0001nt.jpg
Tu nie wiem co wstawić.
Jeśli ktoś ma także 40ex500 i mógłby sprawdzić to byłbym wdzięczny

EDIT:
Chyba sam sobie odpowiem na pytanie wnioskując z folderów i ich zawartości na stronie sony:
ftp://ftp.vaio-link.com/pub/manuals/consumer/imanual/az1_dvbt/
ftp://ftp.vaio-link.com/pub/manuals/consumer/imanual/az1_dvbt/3A-1/
Instrukcja dla serii EX50X znajduje się właśnie w 3a-1 więc będę miał to samo co kolega od 32ex500.

Nawet jeśli naciskasz 3 to mimo że wartość się zmienia, to trzeba jeszcze zapisać to później przyciskiem 0 więc jeśli włączysz ponownie menu serwisowe to zobaczysz jakie miałeś oryginalnie ustawione. Na pewno te dwa ustawienia są takie same zarówno dla 32 jak i do 40.
Tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/637072-post1383.html trochę o menu serwisowym napisałem.
 

amper

New member
witam ! Mam prosbe do kolegi który zakupił wczoraj ten telewizor w MM czy sprawdzałes odbiór na kanałach sd ja mam kablówke cyfrową sd bez hd ,jak wyglada odbiór tv i ewentualnie z jakiej odległosci jest b. dobry odbiór,wogóle jesteś zadowolony? Jak kiedys zaglądałem do serwisowych parametrów w sklepie to była matryca samsunga LTY w tym modelu rozumiem ze masz taka samą ,pozdrawiam
 

amper

New member
witam ponownie ! a może ktos inny mi jeszcze pomoze czy z 3,5 m do 4m jakosc sd w tym Tv bedzie bez zarzutu? chodzi mi o telewizje zwłaszcza sport,40 cali ex500 oczywiscie
 

.oO0OoO0Oo.

New member
witam ! Mam prosbe do kolegi który zakupił wczoraj ten telewizor w MM czy sprawdzałes odbiór na kanałach sd ja mam kablówke cyfrową sd bez hd ,jak wyglada odbiór tv i ewentualnie z jakiej odległosci jest b. dobry odbiór,wogóle jesteś zadowolony? Jak kiedys zaglądałem do serwisowych parametrów w sklepie to była matryca samsunga LTY w tym modelu rozumiem ze masz taka samą ,pozdrawiam
Ja mam matryce LTU[Z]400HF02 ale to także jest matryca Samsunga, chyba S-PVA (równo podświetla, kąty dobre). Ładny obraz SD (także z cyfrowej kablówki) dopiero po kalibracji (praktycznie największa poprawa po zmniejszeniu ostrości z 15 na 3-5, trochę kontrastu bo w standardzie jest max, reszta to już kwestia gustu). Do oglądania siadam przynajmniej dwa metry od telewizora i jestem zadowolony, przy trzech jest już rewelacyjnie (ale jak siedzę przy komputerze i zerkam na telewizor to mam mniej więcej 1,3 metra i wtedy nie wygląda to dobrze). Gorzej wyglądają jasne napisy na jasnym tle jak na przykład logo Discovery Science na tle nieba - albo nie umiem tego ustawić. Piłkarze z dalekiej kamery na tle zielonego boiska wyglądają ok. Z obrazu jestem zadowolony, natomiast mój model lekko piszczy w czasie pracy (w stand-by ok) i zastanawiam się nad zwrotem. Jest to słyszalne nawet z kilku metrów gdy akurat w głośnikach jest cisza (i w pokoju oczywiście).
 

amper

New member
Spróbuj dac na kolory ciepłe 1 lub 2 i kontrastem zjedz 60 -70 ja mam E 4050 to troche sony znam tyle ze 32 cale ,wiec nie wiem jak sie sprawi 40 ka zreszta nie dla siebie chce ją wziąśc ,chce wiedziec czy zagra nie gorzej niz crt 29 trinitron bo inczej to po co kupowac ,a gdzie kupowałas w jakim miescie bo o tych bonach to ja 1 słyszę .Sony ma dobrą regulacje tzn jakich by sie wartosci nie ustawiło to da sie oglądac w innych jak sie zjedzie kontrastem czasami jest tragedia ,pozdrawiam czyli rozumiem ze sd z 3i pół metra bedzie bardzo dobrze?
 

amper

New member
a spróbuj połaczyc telewizor z innym zródłem przez hdmi zgaduje ze moze masz przez scart teraz i moze dlatego piszczy ale tak tylko spekuluje :D
 

.oO0OoO0Oo.

New member
Telewizor ma sygnał po kablu koncentrycznym cyfrowy i analogowy z kablówki. Nie jest do niczego podpięty. To piszczenie dochodzi z za telewizora z górnej części mniej więcej po środku. Coś jakby inwerter, trafo itp.

Przy 3,5 metra wygląda bardzo ładnie.

Do regulacji używałem plansz testowych z tej strony:
http://www.pbase.com/jackcnd/display_tests
Najlepiej wygląda przy kontraście 80.
 
Ostatnia edycja:

amper

New member
witam! byłem w srode po ten telewizor ,juz wreszcie zdecydowany ,a tu sie okazalo ze po tej extra promocji 2390 +br100 (wifi) teraz cena 2490 bez br 100 ....a poczekam sobie telewizorów chyba jescze jest sporo ...niech sie oni martwią ...promocja była do niedzieli bo pytałem ale wtedy jeszcze sie bałem o jakosc obrazu ,troche mysle o samsungu c6500 i c6000 bo materiał na usb czytaja fajnie ,ale ogólnie samsungi omijam wiec nie spiesze sie ....a Twój ex jak sie sprawuje....pozdrawiam
 

pierotez

New member
Słuchajcie co da mi zalogowanie szkiełka (32EX500) na stronie divx?
2 sprawa to jakie kodeki najlepiej wybrać do konwersji xvida/rmvb na divixa w programie Super@ aby na soniaku odbierał, dzwięk to ac3 i chyba aac?
Trzecia to może ktoś wie dlaczego mi TsMuxer nie chce przyjmować do konwersji plików większych niż 4GB (np. 5-8GB), poniżej 4 idzie elegancko?! chodzi o konwersję z mkv na m2ts.
Czwarta to czy podłączę twardy dysk przez mostek taki: Welland - podłącz dowolny napęd SATA przez USB 3.0 (1607906271) - Aukcje internetowe Allegro.
 

Mamooth

New member
Panowie gdzie obecnie znajdę nowy soft do mojego 40ex500? na "My sony" nie wiedzę nic odnośnie pobierania oprogramowania.
 

tko

New member
W nawiązaniu do dyskusji o matrycach, chciałbym poinformować, że kupiłem wczoraj 32EX500 z matrycą samsunga. Data produkcji z pudełka 04/11. Warto sprawdzać, jeżeli ktoś się zastanawia nad tym modelem, a odstrasza go matryca auo.
 
Do góry