Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Magik85

New member
A ja odwrotnie...przedwczoraj kupilem z Media Expert 32ex500. W sklepie na wystawie bardzo podobala mi sie jakosc obrazu, glebia czerni itp.
Po polaczeniu w domu od razu rzucily mi sie w oczy kiepskie kąty (wystawowy egzemplarz mial znacznie lepsze)...musze siedziec doslownie na wprost...wystarzy sie przesunac o doslownie 15-20 stopni by zauwazyc znaczna utrate jakosci. Dopiero dzis przeczytalem ze w 32" od niedawna montuja matryce AUO...sprawdzilem w menu serwisowym i moje obawy sie potwierdzily :neutral:
Mam prawo zazadac wymiany sprzetu badz zwrotu kasy?
 

nilmut

New member
Mam prawo zazadac wymiany sprzetu badz zwrotu kasy?

wymiana nic nie da bo dostaniesz to samo, jak już pisałem ja wskurałem wymianę samej matrycy ale to było na przełomie grudnia stycznia kiedy to zaczęli montować matrycę AUO w modelach 32 cali. Chyba że dopłacisz i weźmiesz 40 cali, niedosyt minie i będziesz zadowolony... dogadaj się ze sklepem, jeśli tylko na ekspozycji był model 32ex500 z lepszą matrycą.
 

edi730

New member
Podejrzewam że matryca w modelu na wystawie jest ta sama tylko pracuje w trybie naganiacza ;) (sklepu). Wymiana na inny nic nie da. Chyba że zmienisz model lub markę.
 

Magik85

New member
Jestem przekonany że jednak wystawowy egzemplarz miał matrycę Samsunga. Ustawienia ustawieniami ale roznica w kątach jest ogromna. W sklepie zwracałem szczególna uwagę na kąty i tam bylo naprawdę nieźle...u mnie zauważam sporą utratę jakości doslownie przechylając się o 10 stopni:roll:
No nic...zaraz po świętach pojadę tam i spróbuję jakoś się z nimi dogadać bo czuję sie oszukany gdyż TV ktory kupiłem znacząco odbiega jakością od tego ktory mi prezentowano. To tak jakby po jeździe próbnej Ferrari F430 sprzedali mi wersję z silnikiem Golfa:-D.
Mój TV został wyprodukowany w grudniu 2010...może znajdzie sie nieco starszy egzemplarz (choc pewnie i tak wcisneli najstarszy jaki mieli). Najwyżej dopłaciłbym 400zł do 40".
 

JoY RidE

New member
Magik85, na twoim miejscu po prostu oddałbym ten telewizor jeżeli jest taka możliwość. Gadaj, że nie spełnia twoich oczekiwań i tyle ;) Jaja jak berety z tymi matrycami szajsunga :D
 

nilmut

New member
;) Jaja jak berety z tymi matrycami szajsunga :D

szajsung szajsungiem ale kolega dostał matrycę AUO, i jest oczywiste że w sklepie była inna matryca, ustawienie trybu sklepowego nic nie zmienia, sam w salonie obok siebie widziałem ten sam model z dwoma innymi matrycami, przepaść i to nie tylko w kątach widzenia choć tu największa różnica.
 

nilmut

New member
Podejrzewam że matryca w modelu na wystawie jest ta sama tylko pracuje w trybie naganiacza ;) (sklepu). Wymiana na inny nic nie da. Chyba że zmienisz model lub markę.

kolega chyba niedoinformowany, od grudnia montują w tym modelu 32ex500 inne matryce niż wcześniej. także marki nie trzeba zmieniać, można zakupić 40 cali i pełne zadowolenie.
 

Magik85

New member
I to jest chyba najlepsze wyjscie....a specjalnie wybralem SONY zamiast C650 zeby uniknac AUO. Wiem ze z boku Samsunga powinna byc naklejka z oznaczeniem jaka jest matryca jednak w tym sklepie jej nie było (nie wiem czy Samsung przestal oznaczac swoje TV czy calowy zabieg sklepu z zerwaniem naklejki)...rozmawialem o tym nawet ze sprzedawca ktory sam polecil mi ex500 zamiast C650 zeby miec pewnosc ze jest SPV-A Sony-Samsung....a tu taki zonk:roll:
Mam nadzieje ze nie beda robic problemow zeby doplacic do 40".
 

nilmut

New member
z tego co zauważyłem z własnych obserwacji w Samsungu nadal są naklejki ale tylko na 40 calach czyli niżej można spodziewać się matrycy AUO.
sprzedawca podzielił się zapewne wiedzą z tamtego roku...
 

edi730

New member
kolega chyba niedoinformowany, od grudnia montują w tym modelu 32ex500 inne matryce niż wcześniej. także marki nie trzeba zmieniać, można zakupić 40 cali i pełne zadowolenie.
A co ma piernik do wiatraka!
Problem z zrozumieniem ?
Napisałem o zmianie modelu bo wiadomo o matrycach.
A piszę o zmianie marki bo Sony od pewnego czasu leci po kosztach. I o jakości podzespołów w modelach z dolnej półki już zapomniano...
Teraz rozumiesz ?
 
Ostatnia edycja:

nilmut

New member
A co ma piernik do wiatraka!
Problem z zrozumieniem ?
Napisałem o zmianie modelu bo wiadomo o matrycach.
A piszę o zmianie marki bo Sony od pewnego czasu leci po kosztach. I o jakości podzespołów w modelach z dolnej półki już zapomniano...
Teraz rozumiesz ?

ale to widać kolega nie zrozumiał potwierdził to co napisał wcześniej i jeszcze się unosi niepotrzebnie... bo po co zmieniać model wystarczy kupić 40 cali jeśli oczywiście komuś nie będzie przy duży do pokoju. przy tym rozmiarze nie będzie problemu z matrycą bo takich AUO po prostu nie robi!
Nawet dotychczasowi przeciwnicy Sony ten model polecają, także nie wiem co mają tu do rzeczy jakości podzespołów.
 

edi730

New member
A czy zmiana matrycy z Samsunga na AUO to nie spadek jakości podzespołów? Widzę że zauroczenie tym modelem jeszcze nie minęło co niektórym.
 

nilmut

New member
A czy zmiana matrycy z Samsunga na AUO to nie spadek jakości podzespołów? Widzę że zauroczenie tym modelem jeszcze nie minęło co niektórym.

sam dostałem egzemplarz z matrycą AUO, byłem cholernie niezadowolony, jednak po wymianie na matrycę S-PVA jestem usatysfakcjonowany. a Tobie się dziwię bo najpierw w odpowiedzi na pytanie magika85 piszesz, iż na wystawie na pewno był egzemplarz z tą samą matrycą co dostał kolega tylko z ustawieniami sklepowymi, po moim poście natomiast twierdzisz, że wiadomo jak to teraz jest z tymi matrycami różnie... to forum ma pomóc a nie mieszać w głowach, nie wiem czemu ma to służyć.
jeśli tak jesteśmy zauroczeni tym modelem to proszę poleć coś konkurencyjnego (oprócz c650) w tych pieniądzach,bo nie każdy może sobie pozwolić na 3 tys i więcej.
 

Magik85

New member
Czasami TV nie chce się włączyc :???:
Tzn. zmienia się jedynie dioda z czerwonej na zieloną natomiast reszta reaguje.
Pomaga dopiero wyciągnięcie wtyczki z gniazdka i ponowne podłączenie do prądu:roll:.
 

adax1974

New member
Też tak mam,jak na razie zrobił mi tak 3 razy i na razie spokój.Co ciekawe pierwszy raz zrobił tak jak go po raz pierwszy postawiłem na pólce,biorę za pilot a tu nic,czekam,czekam...co zrobiłem zle,czytam instrukcję zubozoną,patrzę sie w niego jak świnia w grzmot,tak jakbym chciał go zahiptotyzować swoim wzrokiem.Po godzinie czasu wyłaczyłem skubańca z kontaktu i ponownie podłączyłem,wreszcie sezam sie otworzył!

Odnośnie brzęczenia(37 cali)jest słyszalne wieczorami(niestety u mnie też)serwisant był i dumnie mówi że sprowadził(chyba z Genewy)nowy inwerter,Wymienił i brzęczy dalej,według niego mniej,według mnie tak samo tyle że tamten miał tak ze na początku przy rozgrzaniu było b.głośno a pozniej ciszej a w tym nowym jest ciszej od razu,ale oczywiście słyszalne przez moje radary uszne,mało tego wychwytuje jeszcze inny dzwięk oprócz brzęcznia(wysokie tony),buczenie(niskie)przy scenach ciemnych albo zmianie kanałów,oczywiście te wszystkie dzwięki są słyszalne tylko i wyłącznie wieczorem gdy jest cichutko w pokoju jak makiem zasiał....


Teraz kąty nie wiem czy matryca auo jest taka sama w 32 i 37,bo to ze auo to wiem ale czy inna ich jest specyfikacja np:bity jak ktoś wie to może odpowiedzieć.
W moim 37 kolory pod kątem są mleczne,na wprost idealnie,teraz dowiaduję sie po czasie ze w 40 jest lepsza matryca i kąty lepsze.Jak jest faktycznie,czy różnice są duże to tylko wie osoba która miała mozliwość testować oba modele(sam jestem ciekaw).Również w warunkach domowych jestem ciekaw jak by to było z matrycą z połyskiem czy kolory miały by większą głebię a tym samym czy zbytnio nie odbijała jak lustro ale to takie moje gdybanie malkontenta.

Czyli jedyne wady jakie zauważam to te kąty i ciche brzęcznie.Na plus bardzo dobra jakość sygnału cyfrowego osiedlowego.Tv oceniam na podstawie plazmy panasonika(model z dwóch lat)sygnał analogowy-wielka mega porażka!I toschiby lcd 32 na polsacie cyfrowym,mniejsza porażka,ale też...
 
Ostatnia edycja:

adax1974

New member
"Roznica jest wrecz kolosalna"-możesz przyblizyc bardziej,oprócz wielkości obrazu.A drugie pytanie po jakim czasie wymieniłeś,nie było problemu?
 

nilmut

New member
Wkoncu...troche trza bylo sie poklocic ale udalo sie zamienic na 40".
Roznica jest wrecz kolosalna. Dzieki za sugestie :)

miło było podzielić się swoimi doświadczeniami i pomóc :)

adax1974 - wymiana miała na celu polepszenie kątów widzenia, to główna różnica, która jest wręcz kolosalna pomiędzy matrycą AUO obecnie montowaną w modelach 32" a S-PVA w 40", poza tym wg mnie lepsze kolory ale to może już moje odczucie, w każdym razie co do kątów widzenia nie ma wątpliwości. Sam miałem porównanie. co do modelu 37" z kątami jest na pewno podobnie, skoro pisałeś, że kolory robią się mleczne. przed wymianą matrycy tego doświadczyłem.
 
Ostatnia edycja:

adax1974

New member
No tak,ciekawe czy ja też mógłbym reklamować swoje 37,bo jak wiemy w tych wszystkie były montowane matryce auo,w 32 było różnie i moze dlatego poszli mu na rękę...
 

adax1974

New member
Jeszcze jedno spostrzeżenie:patrząc na obraz z SD jest taki plastikowy,sztuczny,dopiero w HD jest taki jak powinien naturalny,to samo divix kontra divix HD/mkv
 
Do góry