Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

czaki

New member
mialem to samo, jak go kupiłem nawet kompa zmienialem i mi rece opadły, wylacz ktorys wspomagacz, niepamietam ktory ale to przez niego wlasnie mi cieło
 

xtomek

New member
Witam

Zamierzam zakupić owy model 40ex500, moim najwazniejszym pytaniem jest to czy TV buczy, posiadałem samsunga c650 gdzie ten efekt był masakryczny, buczenie (najprawdopodobniej elektroniki) przeszkadzało w użytkowaniu TV, zwłaszcza nocą.

pzdr Tomek
 

tommyhoe

New member
zacinki filmów HD

jaki wspomagacz?
chodzi o ustawienia TV?
czy moze na komputerze?
bawiłem sie w utawieniach komputerowych i nie tnie sie przy ustawieniu ekranu na 24 hz, ale to chyba tak nie powinno byc, odswiezanie jest odsyc marne wtedy, przy 50 hz efekt jest zminimalizowany, kurna sens nowoczesnych odbiorników.
 

tommyhoe

New member
w sprawie buczenia, miałem ex 500 37 cali i był okropny buczał jak cholera, po długiej walce wymienili mi na ex 501 40 cali, jest cichszy ale dla mnie i tak nada głosny, nie moge jednak absolutnie zgnębic sony, w kazdej marce trafiają sie buczące modele, jedni jęczą na samsungi ze sa głosne, moj brat sobie kupił własnie nowego samsunga 40 cali 100 hz motion plus i jest totalnie cichy, poprostu jak trafisz tak będziesz miał, najlepiej kupuj w markecie tam czesto wymienia ci od reki na nowy model jak ci sie cos nie spodoba
 

xtomek

New member
tommy planuje zakup w RTV EURO AGD (40kdl ex500 - 2500 zł), no właśnie ja miałem samsunga 37c650 i buczał okropnie w nocy było słychać buczenie zamiast filmu.
 

RafalUSSJ

New member
Witam serdecznie,
mam kilka pytań odnośnie w/w modelu Sony, otóż:

Obserwuję go od dłuższego czasu, zwiedziłem już kilka centrów handlowych i dokonałem głębszej obserwacji i analizy, o to jakie wyciągnąłem wnioski, proszę o ich weryfikację jakiegoś eksperta lub posiadacza tegoż telewizora:

1) Ziarnistość obrazu ( mam wrażenie, że im bardziej wpatruje się w obraz - tym bardziej widzę efekt ziarnistości ) - czy to jest kwestia ustawień - w markecie może być wszystko ustawione na tz. tryb sklepowy - kontrast, jasność 100% ?

2) Czy występuję smużenie obrazu? Przy słabszym sygnale z anteny? Będę dysponował tylko sygnałem SD ( analogowa antena ). Głównie będę oglądał filmy na DVD, BLU-Ray. Ale jak każdy oglądam TV od czasu do czasu, głównie sport - piłka n., F1.

3) Czy ten TV ma auto dopasowanie proporcji obrazu ( tryb auto ) - czy trzeba ręcznie ustawiać?

Dotychczas posiadam Panasonic 32' 100 Hz CTR - czy warto kupić ten TV ( Sony KDL EX 500 ) ?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
 

adax1974

New member
No myslę że jak będziesz korzystał tylko z sygnału analogowego to bedzie porażka,ja przesiadłem sie z kineskopowego 29 na 37 lcd(model wiadomo).Oczywiście sony jakoś tam obrabia ten słaby sygnał,ale niegdy nie bedzie to samo co na kineskopowym....Ja najpierw miałem sygnał analogowy 2 dni(75 procent możliwości tego co kineskopowy)pózniej przesiadłem się na sygnał cyfrowy osiedlowy,no i powiem tak generalnie jest dobrze,może bez fajerwerków ale dobrze.No i przechodzimy do jakości hd(dwa kanały odbieram)no i tu dopiero czuć powiew nowej technologi,wkraczasz w nową erę....Jest cudnie,tak powinno być na wszystkich kanałach,dopiero wtedy czujesz że wydałeś swoje pieniążki nie na darmo!

Teraz przechodzimy do divixów na tym modelu a więc wygląda to słabo(75 procent możliwości kineskopowego)no i wielkie rozczarowanie,ale...Na szczęcie po kupnie odtwarzacza BD za jedyne 400 zeta,wielkie zadowolenie,ta maszynka ładnie podbija jakość słabych formatów a z popularnym dvd robi pseudo HD.Oczywiście już filmy w HD,baaaardzo ładnie ale to każdy juz wie.Oczywiście na tym telewizorze można odpalać divixy bezpośrednio z niego ale napisy są koszmarnie małe i to dysfalifikuje w moim mniemaniu takie oglądanie filmów.

Podsumowując lcd tak ale tylko z sygnałem cyfrowym,a najlepiej do tego jeszcze przynajmniej 2 kanały jakieś popularne w HD. No chyba że będziesz mógł korzystać z obu,czyli telewizja na starym a filmy w dobrej jakości na nowym-lcd.

Ps.Procenty były podawane w moim odczuciu.
 

adax1974

New member
A zapomniałem dodać lcd ma przewage nad kineskopowym jeśli chodzi o nasycenie kolorów.

No i jeszcze jedna porada(może sie przyda komuś)a mianowicie oglądając filmy z odwarzacza dvd poprzedniego wszystko było ok(oprócz jakości)natomiast z odwarzacz BD i chyba jeśli się nie mylę bezpośrednio przez usb telewizora-postacie w filmie poruszały sie dziwnie tak jakby w zwolnionym tęmpie,bardzo nienaturalnie to wyglądało,myślałem że za ten efekt jest odpowiedzialny motionflow(100 Hz kóre można regulować)może i jest w jakimś tam ułamku ale jakież było moje zdziwienie kiedy wreszcie odkryłem że za wszystkim krył się tryb filmu który był ustawiony standardowo na automat-1(?)trzeba było go wyłączyć!
I wreszcie wszystko wyglądało naturalnie.Wcale nie było to łatwo odkryć,podczas oglądania filmu trzeba było na pilocie wcisnąć SYNC MENU a następnie sterownie telewizorem.
Myśle że niekórym laikom pomogłem,do których i ja sie zaliczam....
 

Ixomunai

New member
Witam,

Od wczoraj jestem posiadaczem 55EX500. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Obraz z komputera po hdmi jest jak żyleta, bez żadnych opóźnień. Obraz z TNK również jest niczego sobie, ale z dalszej odległości i trybie teatru.

Crysis 2, Starcraft 2, World of Warcraft, Anno 1404, King's Bounty to zdążyłem przetestować z gier i wygląda po prostu obłędnie!

Odświeżanie jest genialne! Nie widać żadnych załamań przy ruchu kamerą w każdą stronę. Możliwości ustawień rzekłbym standardowe, ale można się pobawić.

Również moja ukochana, która nie zwraca aż takiej uwagi na takie rzeczy, była pod ogromnym wrażeniem.

Miałem wziąć Samsunga 55C650 ale cieszę się, że zdecydowałem się na Sony.

Polecam!
 

edi730

New member
Nie masz żadnych opóźnień ? To na pewno nie potrafisz sprawdzić, albo nie masz ex500 ;) Reagujesz tak jak ja rok temu kiedy wszedłem z kartonem do domu :) Po tygodniu zacząłem dostrzegać to czego nie chciałem widzieć.
 
Ostatnia edycja:

Ixomunai

New member
Naprawdę nic nie odczuwam, a gram dużo w FPP również w necie, gdzie liczy się jak najmniejszy LAG i naprawdę jest super.

Wcześniej miałem 32" LCD Samsunga przez 3 lata, więc może po prostu się przyzwyczaiłem do tego, ale wydaje mi się, że jest lepiej.

Mam włączony tryb gry.

Nie mniej jednak podzielę się jeszcze zdaniem po paru dniach użytkowania.

PS. Tak, to jest EX500. ;)
 

Dig Dug

New member
Wczoraj doszedł do mnie kabel Display port - HDMI i podpiąłem laptopa HP do mojego EX501. Wyswietliło mi rozdzielczość ekranu laptopa na telewizorze, czyli prostokąt z czarnymi ramkami dookoła (brakujące piksele do 1920/1080) laptop ma 1366/768.

Gdy w karcie graficznej przełączyłem na rozdzielczość TV 1920/1080 to obraz powiększył się na cały ekran TV, ale powiedzmy, że wyobcinało tak z 1 cm dookoła, pokazuje pół dolnego paska i połowę skrajnych ikon. Obraz z kompa wychodzi poza ekran, tak jak słynny pasek TVN-u.

Gdzie szukać przyczyny, są jakieś ustawienia w TV zmniejszające wyświetlane pole itp. Wczoraj włączyłem na chwilę i nie miałem zbytni czasu pobawić się ustawieniami. Sam obraz żyleta. Kabel firmy Delock.

Gdzie szukać przyczyny. W filmach jest to mało problematyczne.
 

nilmut

New member
Gdy w karcie graficznej przełączyłem na rozdzielczość TV 1920/1080 to obraz powiększył się na cały ekran TV, ale powiedzmy, że wyobcinało tak z 1 cm dookoła, pokazuje pół dolnego paska i połowę skrajnych ikon. Obraz z kompa wychodzi poza ekran, tak jak słynny pasek TVN-u.

Gdzie szukać przyczyny, są jakieś ustawienia w TV zmniejszające wyświetlane pole itp. Wczoraj włączyłem na chwilę i nie miałem zbytni czasu pobawić się ustawieniami. Sam obraz żyleta. Kabel firmy Delock.

Gdzie szukać przyczyny. W filmach jest to mało problematyczne.

podobny problem widziałem u kolegi na philipsie i chyba mi podsunąłeś pomysł jak temu zaradzić. Wejdź w ustawienia ekranu i poszukaj "pole wyświetlania" bo być może jest ustawione na automat. przy obrazie z tunera sat przez hdmi należy ustawić "wszystkie pixele" być może przy podłączeniu z laptopa jest podobnie, nie jestem pewien bo nigdy tak nie podłączałem swojego 32ex501. ale warto sprawdzić, u kolego zrobię następnym razem to samo. mam nadzieję, że o to chodzi :)
 

Därek4

New member
Czekam na kuriera z paczką. Kupiłem wreszcie 55 cali EX 500. Naczytałem się opinii, na oglądałem w Media Markt i ostatecznie zdecydowałem się na ten kolosalny TV.

Fotorelacja wkrótce :)
 

edi730

New member
Kolego to nie jest forum typu : Chwalmy się tym co mamy! Nowość to była ponad rok temu, a teraz jest telewizorkiem z wyprzedaży. Już są nowe modele! :) A te fotki to nie wiem komu chcesz wystawić? No chyba że napiszesz super recenzję...
 

zpluta

New member
Kolego to nie jest forum typu : Chwalmy się tym co mamy! Nowość to była ponad rok temu, a teraz jest telewizorkiem z wyprzedaży. Już są nowe modele! :) A te fotki to nie wiem komu chcesz wystawić? No chyba że napiszesz super recenzję...

Co prawda to prawda. Ale po ponad roku użytkowania 32-EX500 muszę przyznać, że absolutnie nie żałuję zakupu. Widziałem od tego czasu u znajomych kilka innych modeli wielkości 32-37 ale nie zamieniłbym się. Bardzo przyzwoity telewizor.
 
Do góry