Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Ares78

New member
piszac w temcie sony kdl-XXex500 mam na mysli model ex500, a nie jakis inny;p. niestety nie udalo mi sie jeszcze wszystich formatow filmow w nm przerobic...ale zauwazylem ze tv odtwarza z palucha avi oraz mp4. do filmow avi widzi napisy txt natomiast do mp4 nie widzi ani txt ani srt:/. Mozna cos w ustawieniach pozmieniac ab zaczal widziec napisy dla filmow mp4? Czy u was tez taki problem wystepuje?

P.S. Czekam na jakies linki z filmikami HD ;p

Dzieki za jakakolwiek reakcje cyborg;) (piwko)

Hmm trochę dziwne, że są problemy przy napisach do mp4, w ostateczności możesz zawsze wklejać je na stałe, wtedy masz lepszą czcionkę, lepiej widoczną i możliwość ustalenia sobie odpowiedniej jej wielkości.
 

Cyborg65

New member
mlodyewm

Nie myślałeś o DLNA
Szybko zapomnisz o problemach z formatami filmów napisów i śmiesznym gwizdku.
Problemy z napisami o których piszesz są opisane na konkurencyjnym niebieskim forum,
więc zapomnij o linku.
Pozdrawiam:banned:
 

mlodyewm

New member
Nie myślałeś o DLNA
Szybko zapomnisz o problemach z formatami filmów napisów i śmiesznym gwizdku.
Problemy z napisami o których piszesz są opisane na konkurencyjnym niebieskim forum,
więc zapomnij o linku.
Pozdrawiam:banned:
Nie zastanawialem sie nad DLNA poniewaz w przypadku gdy bede chcial obejrzec film to bede musial rowniez miec wlaczony komputer....a jak bede mial wlaczony komputer + tv + kino domowe to zjada colernie duzo pradu:/.
Mam rozumiec ze wasze ex500 ktore macie lub testowaliscie normalnie czytaja napisy do filmow w formacie mp4? Czy tzn ze trafilem jakis felerny model?!:x
jezeli wasze TV normalnie czytaja napisy do tego formatu to musze sie szybko zglosic do sony aby naprawili lub wymienili, bo co to ma znaczyc ze jeden dziala w pelni sprawnie a drugi nie:/.
Mozna gdzies znalezc dokladne dane jakie formaty czyta jakich nie??
Patrzylem na stronei sony ale sami wiecie ze nie podaja wszystkich informacji...
 
Ostatnia edycja:

mlodyewm

New member
Hmm trochę dziwne, że są problemy przy napisach do mp4, w ostateczności możesz zawsze wklejać je na stałe, wtedy masz lepszą czcionkę, lepiej widoczną i możliwość ustalenia sobie odpowiedniej jej wielkości.

W jaki sposob moge wkleic napisy na stale w mp4? Przez jakis program czy jak?
Przperaszam ze zadaje wam tyle pytan ale nie jestem ogarniety jezeli chodzi o pragramy komputerowe oraz ich dzialanie lub ewentualne uzywanie:p
 

Grigorij1982

New member
Witam Wszystkich - tu nowy na forum.

Mam problem odnośnie odtwarzania video z USB podłączonego do EX500. Film kodowany DivX MPEG4 uruchamia się, jednak w przypadku filmów kodowanych XVid MPEG4 pojawia się napis "Odtwarzanie niemożliwe". Chyba czytałem w jakimś teście EX500, że powinien to odtworzyć. Czy mój TV ma wadę?
Oczywiście DLNA + PS3MS chodzi, ale dobrze jest czasem odpocząć od szumu wentylatorka... :)
 

Spioch1

New member
na początek zacznijcie od aktualizacji oprogramowania w TV, potem się zastanawiajcie co WY robicie źle przy konwertowaniu
 

Cyborg65

New member
Witam

Podejrzewam że w większości opisanych tu przypadków problem jest troszkę bardziej złożony.
Telewizor musi obsługiwać nie tylko jakiś format Video podejrzewam że równie często jeśli nie częściej może to być np dźwięk, nie wspominając o napisach gdzie samo rozszerzenie TXT nie mówi nic a raczej prawie nic. Z napisami sprawa dość prosta, programik Subtitle Workshop wymacać łykany przez TV format najlepiej klatkowy bo czasowe z gwizdka potrafią się rozjeżdżać, i po minucie mamy to co trzeba za każdym kolejnym razem. Natomiast co do przerabiania dźwięku czy filmu nie polecam, mi samo wklejanie napisów na film obrzydło po 3 - 4 filmach. Sporo informacji na temat filmu wyświetla program
GSpot lub odtwarzacz KMPlayer w informacjach o mediach zresztą ogólnie polecam ten programik.
Materiał z gwizdka nie jest w żaden sposób przerabiany na widzialny przez TV w gnieździe USB, a roztrząsanie zagadnienia co jest kontenerem co kodowaniem to spora lektura. Oczywiście nie odradzam zapoznania się z jakimiś podstawami zagadnienia, to przybliży troszkę złożoność tematu.
Pozdrawiam :banned:
PS
mlodyewm
Nie wiem kto ci każe przy DLNA odpalać wieżę a przy wtapianiu napisów w film przy włączonym monitorze zużyjesz więcej prądy nisz ogłądając ten sam film na TV przez DLNA wyłączając monitor kompa.:fool:
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
A z fajnych programów do przerabiania napisów, zmieniania fps napisów i dopasowywania jest subedit, banalny w obsłudze w dodatku po Polsku od siebie gorąco polecam. Osobiście odtwarzanie filmów przez USB w telewizorze, uważam tylko za rozwiązanie tymczasowe, tym bardziej, że praktycznie każdy odtwarzacz blu ray nawet te tańsze, może się pochwalić bardzo szerokim wachlarzem obsługiwanych formatów.
 

Cyborg65

New member
Witam

To właśnie chciałem powiedzieć, nie tworzyć problemów tam gdzie ich nie ma.
Poza tym po mojemu wygląda na to że kontener AVI powoli zaczyna odchodzić z tego świata
więc raczej martwiłbym się że USB nie łyka np MKV, bo tak są chyba najczęściej ripowane filmy z lepszą jakością.
Pozdrawiam :D
 

adamra

New member
hej
Wczoraj odebrałem 40ex500 i muszę powiedzieć póki co jestem zachwycony :) Nie bawiłem się jeszcze ustawieniami, kanały tv odbieram tylko z dvbt ( 7 kanałów) i jakość obrazu na ustawieniach "SCENE - SPORT" jest bardzo dobra! i wydaje mi się że tutaj nie muszę nic zmieniać. PS3 to zupełnie inna bajka dla wejścia hdmi chyba należy trochę pobawić się ustawieniami obrazu :)
Uaktualniłem też nowy firmware (wydaje mi się że po aktualizacji działa jakby szybciej menu xmb telewizora)
Co zauważyłem: w porównaniu do poprzedniego sharpa to Sharp byl bardziej sztywny i stabilny na podstawie, oraz to ze sony głośniej pracuje, clouding jest minimalny w górnych rogach ekranu, widać to tylko w nocy i tylko na całkowicie czarnym ekranie (np przy przełączaniu pomiędzy sygnałami tv a hdmi).
Niektórzy piszą że tv się długo uruchamia... jeżeli 15 sec to długo to niech tak będzie ...
Jakość dźwięku też ok, ale mam podłączoną wieże pod tv, więc na to nie zwracałem uwagi.

pozdrawiam
Adam
 

gregorivs

New member
Hej przepraszam może to głupie pytanie
ale gdzie mogę znaleźć test Kikiego
odnośnie sony ex500???
Zastanawiam się pomiędzy tym soniakiem
a toshibą xv733 której test przeczytałem,
z góry przepraszam ale nie mogę go znaleźć:(
 

milanoa

Member
Witam wszystkich!

Jedno pytanko za 100 punktów który LCD będzie lepszym wyborem tylko i wyłącznie do PS3 ?

Sharp LC-32LE700E
versus
Sony KDL-32EX503

Pozdrawiam :)
 

Ares78

New member
Hej przepraszam może to głupie pytanie
ale gdzie mogę znaleźć test Kikiego
odnośnie sony ex500???
Zastanawiam się pomiędzy tym soniakiem
a toshibą xv733 której test przeczytałem,
z góry przepraszam ale nie mogę go znaleźć:(

A takowy test w ogóle powstał? Bo miał być jakoś tydzień po premierze a potem długi czas cisza była...

milanoa: generalnie jest tak jak napisał Cyborg65, każdy swoje chwalić będzie, także polecam wizytę w sklepie i pobawienie się obydwoma odbiornikami, sprawdzić które menu jest dla nas bardziej intuicyjne, najważniejsze dla nas opcje (multimedialność?). Przy sygnale HD, a taki będzie szedł z konsoli nie masz co się martwić o jakość obrazu.
 

milanoa

Member
Chodzi mi głównie o odwzorowanie kolorów który jest bardziej zbliżony do naturalnego ?
multimedia mnie nie interesują wszystko jest w PS3 :)
 

Cyborg65

New member
Witam

To musisz popatrzeć za podświetlaniem Full LED. ( Odwzorowanie kolorów )
Każde krawędziowe będzie słabsze.
Jeśli chodzi o obraz z krawędziowym to w Sony z EXów 7xx dołożony BLP
W samym obrazie spora różnica w portfelu niestety też, z reguły stoją w sklepach blisko siebie łatwo porównać
Pozdrawiam:D
 
Ostatnia edycja:
Do góry