Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Właśnie te podświetlenie krawędziowe mnie zastanawia, jak widziałem samsungi (chyba b7000) to zauważyłem że polepsza to kolory i normalizuje kontrast ale samo podświetlenie matrycy słabe, na czarnej planszy widać światło pod matrycą zwłaszcza w rogach ( w ciemnym pomieszczeniu ).

Wyższe serie serie sony mają tą powłokę polepszającą obraz przy takim rozwiązaniu podświetlenia, bardzo ją zachwalają na konkurencyjnym niebieskim portalu, kłopot w tym że gdy ktoś chce kupić tv max 32 to nie ma takiej opcji z tą powłoką gdyż te serie zaczynają się dopiero od 40. Chcesz kupić duży tv to masz dobry obraz, chcesz max 32 to lipa. Z max 32 modeli niestety nie ma wyboru w jakości.
 
Ostatnia edycja:

adamra

New member
byłem dzisiaj w M1 w poznaniu ex500 i ex700 stoją obok siebie, na obu włączone jest to samo demo, zdecydowanie ładniejszy obraz jest na ex700.
Widziałem też 40B6000 i przyznam się że z tego przedziału cenowego, bardziej odpowiada mi ex500.
TV chciałbym zamówić przez internet, to czego się boję to transportu sprzętu do mnie, wiemy jacy są ludzie i jak bardzo chcą sobie ułatwiać życie, kurier zamiast obchodzić się jak należy z paczką może nią rzucić w kąt ustawić na niej stertę innych kartonów. Moje pytanie jest następujące czy jakieś większe wstrząsy czy inne drgania mogą mieć wpływ na działanie tv po rozpakowaniu ? czy może pojawić się po tym efekt cloudingu czy badpiksele?
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
adamra

Dzięki za opinie. Przypomniało mi się że gdzieś kiki wstawiał foty równości podświetlenie w zaciemnionym pomieszczeniu ex500 z ex700, poszukam jeszcze.

BTW
Na konkurencyjnym, niebieskim HDTV forum wszystko ładnie wyjaśnione w recce ex500.
EX500 jednak jest lepszy od leda ex700
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
byłem dzisiaj w M1 w poznaniu ex500 i ex700 stoją obok siebie, na obu włączone jest to samo demo, zdecydowanie ładniejszy obraz jest na ex700.
Widziałem też 40B6000 i przyznam się że z tego przedziału cenowego, bardziej odpowiada mi ex500.
TV chciałbym zamówić przez internet, to czego się boję to transportu sprzętu do mnie, wiemy jacy są ludzie i jak bardzo chcą sobie ułatwiać życie, kurier zamiast obchodzić się jak należy z paczką może nią rzucić w kąt ustawić na niej stertę innych kartonów. Moje pytanie jest następujące czy jakieś większe wstrząsy czy inne drgania mogą mieć wpływ na działanie tv po rozpakowaniu ? czy może pojawić się po tym efekt cloudingu czy badpiksele?

Sam telewizor jest solidne zapakowany to po pierwsze, zobacz karton jaki dostarczy kurier, jeżeli poobijany i widać, że po przejściach można nabrać podejrzeń, po drugie rozpakować i zobaczyć telewizor. Generalnie coraz więcej osób kupuje przez sieć telewizory i nie tylko i raczej tutaj nigdy problemów nie było. Co do drgań i wstrząsów, to pamiętaj, że jakoś te telewizory do sklepów/hurtowni dotrzeć muszą :)
 

adamra

New member
aha Czyli raczej się tym nie przejmować. Sklep w którym chcę kupić jest 130km od poznania w Złotowie, stwierdziłem że przejadę się tam sam dla świętego spokoju :)
 

Apophis PL

New member
Witam wszystkich, niedawno kupiłem dwa TV Sony -> 46" EX500 oraz 46"HX700, i mam prośbę do ludzi obeznanych w temacie, czy ktoś mógłby wstawić ustawienia kalibracji do tych TV? Byłbym wdzięczny bo obraz z fabrycznych ustawień nie prezentuje się zbyt okazale.
 

Ares78

New member
aha Czyli raczej się tym nie przejmować. Sklep w którym chcę kupić jest 130km od poznania w Złotowie, stwierdziłem że przejadę się tam sam dla świętego spokoju :)

Jeśli masz taką możliwość to oczywiście warto się przejechać, przynajmniej wiadomo wtedy od kogo się kupuje telewizor, a i zazwyczaj jest opcja na spokojnie sprawdzić sobie egzemplarz który ma do nas trafić. Tylko pamiętaj dobrze zabezpieczyć telewizor podczas transportu samochodem, bo w przypadku kuriera jeśli przyjedzie uszkodzony to spisuje się protokół szkody i nic się nie traci.
 

Pekinges

New member
Witam wszystkich :) właśnie jestem od tygodnia posiadaczem 40ex501 :) jak dla tv rewelacja, w drugim pokoju stoi samsung 46A656 i... sony wygrywa ;) jak ktoś ma pytania... chętnie odpowiem
 

Cyborg65

New member
Apophis PL

Myślę że twój pomysł będzie ciężko zrealizować.
Będziesz musiał trochę popracować głową.
Z tego co widzę możesz przeprowadzić ustawienia do konkretnego sygnału (polecam)
i jakby było mało do do konkretnego sposobu oglądania (nie wiem czy to dobrze ująłem, ale chodzi mi o ustawienia film, sport, ogólny, te okienka).Nie ma tu jakiejś generalnej zasady obraz musi się podobać tobie nie Zenkowi z netu. Podstawa instrukcja coś nie łapiesz doczytać w :szukaj: mocno sprecyzowane pytania forum współczuje bo sam to przechodziłem ale warto było
Pozdrawiam :banned:
 

Apophis PL

New member
Spróbuję się pobawić tymi ustawieniami, głównie że oglądam tylko filmy na BD i od czasami w ruch pójdzie PS3, ale to raczej nie prędko (po sesji) więc w grę wchodzi raczej tylko sygnał HD. Pytałem o ustawienia bo znajomy kupił Samsunga i mówił że w sklepie mu go skalibrowali i rzeczywiście filmy wyglądają ciut lepiej na jego TV. Ale dzięki za odp.
 

helmucik

New member
witam

dziś zakupiłem 46-EX500 po przestudiowaniu tegoż forum. planowałem kupić plazmę ale jednak wybór padł na LCD i to był słuszny wybór. mam tylko jeden mały problem, jakoś TV nie chce pamiętać ustawień tzn. jak przełączam tryb obrazu w standardowy bo żywy mnie razi to po jakimś czasie TV wraca spowrotem do ustawienia żywego.... ktoś wie czemu ??? innych ustawień obrazu też nie pamięta i po czasie wraca do poprzednich. poza tym rewelka. jutro odpalam sieć :roll: pozdroofka
 

helmucik

New member
witam

dziś zakupiłem 46-EX500 po przestudiowaniu tegoż forum. planowałem kupić plazmę ale jednak wybór padł na LCD i to był słuszny wybór. mam tylko jeden mały problem, jakoś TV nie chce pamiętać ustawień tzn. jak przełączam tryb obrazu w standardowy bo żywy mnie razi to po jakimś czasie TV wraca spowrotem do ustawienia żywego.... ktoś wie czemu ??? innych ustawień obrazu też nie pamięta i po czasie wraca do poprzednich. poza tym rewelka. jutro odpalam sieć :roll: pozdroofka

sam sobie odpowiem, trzeba wyłączyć jakże sprytny tryb sklepowy i włączyć tryb dom. pozdroofka
 

mataman

New member
Bez reklam
Temat walkowany milion razy przy wielu modelach tv. Poza tym każdy sprzęt posiada taka sprytna książeczkę co instrukcja obsługi się nazywa. Wypadałoby ja przeczytać a nie durne pytania zadawać.
 

mlodyewm

New member
Czy ktos mzoe wie dlaczego TV nie odczytuje napisow do filmu w formacie mp4( napisy oczywiscie sa identycznie nazwane jak film)? Ktos moze wie?
Mam rowniez prosbe.Czy moglby ktos posac linki do filmikow hd ale w takim formcie jaki odczytuje tv?Sciagalem duzo ze stron podanych w dzile probki hd ale neistety tv nie odczytuje formatu wmv:/.

z gory dzieki
 

Cyborg65

New member
Witam

Ludziska proszę was
Cokolwiek więcej opisów przy pytaniu.
Jaki TV
Z czego nie chce odczytać i jakiego formatu napisów.
Oczywiście podrzucę ci linki jak napiszesz jakie formaty widzi twój TV albo napiszesz co to za TV
Pozdrawiam :confused:
PS
Jeśli chcesz aby ktoś ci pomógł, to najpierw ty mu pomóż zrozumieć problem. :niewiem:
 

mlodyewm

New member
piszac w temcie sony kdl-XXex500 mam na mysli model ex500, a nie jakis inny;p. niestety nie udalo mi sie jeszcze wszystich formatow filmow w nm przerobic...ale zauwazylem ze tv odtwarza z palucha avi oraz mp4. do filmow avi widzi napisy txt natomiast do mp4 nie widzi ani txt ani srt:/. Mozna cos w ustawieniach pozmieniac ab zaczal widziec napisy dla filmow mp4? Czy u was tez taki problem wystepuje?

P.S. Czekam na jakies linki z filmikami HD ;p

Dzieki za jakakolwiek reakcje cyborg;) (piwko)
 

mataman

New member
Bez reklam
Co do plików HD to odtwarza on chyba avchd. Wiec trzeba zrobić strukturę avchd z posiadanych plików np programem multiAVCHD.
 

mlodyewm

New member
Mataman a korzystales kiedys z tego programu;>? Powiem szczerze ze w ogole sie w nim nie odnajduje i nie wiem jak mam go zaprogramowac aby plik przy konwersji nei tracil na jakosci....:/. Wiesz moze?
Posiadasz jakas instrukcje;p?
 

mlodyewm

New member
Mataman a korzystales kiedys z tego programu;>? Powiem szczerze ze w ogole sie w nim nie odnajduje i nie wiem jak mam go zaprogramowac aby plik przy konwersji nei tracil na jakosci....:/. Wiesz moze?
Posiadasz jakas instrukcje;p?
 
Do góry