Sony KDL-55W805C czy Philips 55PFT6510

Salas_

New member
Na tych właśnie ustawieniach filmy ostatnio oglądam... Na meczach też widać vb na tych ustawieniach. Wrzucę na inny hosting, bo tragedia na tamtym jest.

TV oddawać nie chcę, a mam jeszcze tydzień czasu żeby to zrobić... Kupiłem w chyba dobrej cenie za 3970 zł.

Bardziej od tego denerwuje mnie ten vertical banding... :/ Nie wiem co robić...

Zdjęcia:

https://drive.google.com/folderview?id=0B7PNnTexz0swdEZOV2g1djFpTlk&usp=sharing

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kacper-24

New member
jeszcze siedem dni to wypróbujesz trochę ustawień. Co do nierównomiernego podświetlenia to lsc moją bolączki. Raz trafisz lepiej raz gorzej ale do sportu z tym Tv opinie są bardzo dobre... możliwe, że jest jakaś wada matrycy ale bardziej stawiałbym na odpowiednią kalibrację.
 

Salas_

New member
No właśnie nie wiem co jeszcze mogę zmienić żeby nie mieć tego efektu... mam takie myśli żeby oddać, ale nie wiem czy od razu mają drugą sztukę (nową nie z wystawki) żeby wziąć i może być gorzej zawsze...
 
Ostatnia edycja:

Salas_

New member
Wątpię. :/ Bylem w sklepie i chciałem zobaczyć, czy ten model to ma, ale przy tamtym świetle to nic nie zobaczę. Mówił żebym przyjechał przed zamknięciem to zgasi lampy albo za jakiś czas żebym przyjechał jak w biurze ogarną i tam będzie mógł mi pokazać ten TV z wystawki. Średnio chce mi się jechać znów 100 KM... A miałem wziąć W805C, a nie W808C, ale nie mięli.
 

kacper-24

New member
jak masz możliwość zwrotu to zwracaj poco masz sie męczyć? może trafiłeś na taki model. Te Tv są jeszcze dostępne, więc znajdziesz gdzie indziej. Ja nie widziałbym sensu jazdy 100km i sprawdzenia innego. Lepiej oddać, zwrot kasy i szukaj dalej. Może 809c za dobrą kasę zgarniesz albo tak jak chciałeś 805c.
 

Salas_

New member
808C to to samo co 809C bodajże. Tylko że 808C jest dla sklepów Media Expert.
Jutro jeszcze pomyślę i podejmę decyzję.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

kacper-24

New member
no właśnie coś dziwnego bo ja z 808c spotkałem się na zagranicznych forach i w Polsce takiego oznaczenia nie widziałem. Możliwe, że sobie ściągnęli...
 

Salas_

New member
No więc to jest 809C i serio myślałem ,że to będzie TEN model, który zostanie u mnie na długo... Może ktoś jeszcze się wypowie, doradzi, pomoże... Tylko to był łączony zakup i pewnie dwie pozostałe rzeczy również będę musiał oddać, bo na fakturze mam za TV coś koło 3600zł, bo Sounbara miałem za +/- połowę ceny i pewnie niżej nie mógł dać go to z TV dał najniżej jak mógł. + pendrive był gratis a na fakturze jest cena też i za niego.

W domu mnie teraz nie ma to dokładnie nie mogę powiedzieć ale +/- coś takiego.
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
no właśnie, że nie całkiem. Z tego co pamiętam ma upłynniania 800Hz a 809c ma 1000Hz(niby niewiele ale różnica jakaś jest i może nie tylko w tym). Mogę się mylić ale czytałem o tym całkiem niedawno...
możliwe, że to jakaś okrojona wersja, lepiej zwróć i kup 809 wtedy chociaż będziesz pewien.

To nie ma znaczenia i tak między 800 a 100 nie odczujesz różnicy. Doświadczone oko nie jest w stanie odróżnić więcej niż 240.
 

kacper-24

New member
no jasne ale czy tylko tym się różni? raczej już nie znajdę testów które czytałem... no mniejsza. Jeżeli nie odpowiada to lepiej zwrócić, dołożyć i kupić coś z wyższej półki. Najwidoczniej potrzebujesz żylety, a w tej cenie nie znajdziesz.
 

Salas_

New member
Nie chcę dawać więcej niż 4k za TV LCD. Mi po prostu chodzi o to czy tak ma być czy mam hmm uszkodzoną sztukę... Oko mam dobre, połowie pewnie by to prawie w ogóle nie przeszkadzało albo i nawet by tego nie widzieli może.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

Salas_

New member
W Media Expert nie ma 809C... Na stronie w specyfikacji jest :

Technologia odświeżania
Motionflow XR 1000 Hz.

Dzisiaj mnie nie ma w domu to nawet nie potestuję go, ale jutro w końcu znajdę więcej czasu i zobaczymy co z tego wyjdzie. Fajnie jakby ktoś podał stronkę z dobrą kalibracją. Bo ja znalazłem tylko to co podał Kacper-24 i coś na YT, ale to było praktycznie to samo.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 
Do góry