Sony KDL-55W805C czy Philips 55PFT6510

kacper-24

New member
to super... a jak tam system? poprawili coś aktualizacjami? jak możesz opisz co jak działa bo wszyscy pewnie są ciekawi ;) i jak tam kąty widzenia? odpowiadają?
 

Salas_

New member
Dochodzi do siebie na wieszaku. Jeszcze z 30min i go odpalę. Soundbar jak coś to HT-CT380.

Jakieś porady na początek? 1 raz TV z Androidem i 1 raz Sony.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

kacper-24

New member
po prostu poustawiaj co potrzebujesz ;p to nie jajko... ;) a kalibracji obrazu poszukaj na zagranicznych stronach użytkowników na pewno znajdziesz jakieś dla siebie.
 

Salas_

New member
Pod które Hdmi co podłączyć najlepiej? Mam nc+, ps4 i PC.

Bo Soundbara optykiem?

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

Szaki31

New member
Hdmi niema raczej,żadnej różnicy,więc wsio ryba... Co do SB,to nie wiem,czy ostatnie Update poprawiło problem z dźwiękiem,właśnie z optyka,bo było cholernie wyciszone...
 

Salas_

New member
Aha. W Samsungu miało znaczenie... Ikony później się mieszaly. Jak ja się cieszę, że oddałem go. Zaraz odpalę tego i sprawdzimy czy jest lepiej :D. Normalnie ma input ~36, a w grze ~25ms?

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

kacper-24

New member
w specyfikacji fabrycznej ma niby 21ms ale jak będzie choćby 35ms to i tak praktycznie niezauważalne ;) zagrasz zobaczysz :) ja na swoim mam 23ms i jest super ;p
 

Salas_

New member
Dziś już nie potestuję, ale jutro pół dnia przy nim spędzę. Na szybko podłączyłem nc+ leciał jakiś mecz i ekran jak szybko kamera szła miejscami był hmmm 'przybrudzony'... Pro evolution soccer na ps4 i też to samo. Wkurzyłem się na maksa. W mniejszym stopniu niż na h6400, ale jest. Tak raczej nie ma być? :/

Które ulepszacze wyłączyć? Na koniec aktualizację puściłem oprogramowania. Wcześniej przeciozone serwery były i na 97% mnie wywalilo i 94%.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

kacper-24

New member
z ustawieniami Ci nie pomogę bo nie znam konfiguracji na ten Tv ale jak trochę poszukasz to na pewno znajdziesz... Poszukaj na zagranicznych forach użytkowników bo na polskich każdy liczy na kasę ;) a konfiguracją możesz podciągnąć praktycznie wszystkie wady jakie zauważysz. Trochę czasu i zabawy i na pewno się uda...
w ustawieniach fabrycznych we wszystkich Tv jakie posiadałem i nie tylko nie da się nic normalnie oglądnąć... ustawienia fabryczne są po to aby uzyskać efekt woow w pierwszym kontakcie z Tv i to wszystko ale ten soniacz posiada jeden z najlepszych obrazów w tej strefie cenowej i można z niego wyciągnąć sporo...
jak chcesz sam kombinować to wyłącz wszystkie ulepszacze i po kolei włączaj poszczególne. Jest to najdłuższa zabawa ale sam dojdziesz co jaki efekt osiąga i gdzie (na jakim poziomie) pojawiają się wady... ja radzę poszukać jakiś sprawdzonych ustawień i ewentualnie dostroić pod siebie.
 
Ostatnia edycja:

Salas_

New member
Wiesz o co mi chodzi z tym 'przybrudzeniem'? No u nas tak... Pewnie na spokojnie poszukam sobie. Bo ja taki w gorącej wodzie kompany jestem. Na trybie football też było to widać... Na filmach nie sprawdzałem ani testowych video czy planszach z braku czasu. Może Led TV po prostu tak mają na piłce nożnej?! Może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat? Wdzięczny bym był.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

kacper-24

New member
na pewno nie mają tak wszystkie Led Tv. Wiem o co chodzi z tymi "przybrudzeniami" ale nie wiem co w tym Tv to powoduje. Tak jak napisałem, wyłącz wszystkie ulepszacze i po kolei włączaj i wyłączaj na różnych poziomach (mecz jest długi ;) ) sam zauważysz co powoduje taki efekt i ustawisz albo na niskim albo wyłączysz. Na moim takie efekty pojawiały się przy włączeniu na najwyższym poziomie "czysty obraz cyfrowy" i "redukcja zakłuceń MPEG" ale to zależy od jakości nadawanego programu i od Tv (ja mam samsung ju7000), więc sam musisz sprawdzić...
 

cris6

New member
Ja od 2 tygodni mam 55w755 i mogę ci tylko napisać ze nie mam żadnych problemów z systemem. Teraz mam zainstalowany najnowszy z 22 grudnia. Walczylem z kodi i z dźwiękiem dolby digital ale juz sobie poradzilem. Powiem ci tyle ale to jest moja opinia Tv podpiety do kina domowego Nc + do tego ps3 syna oraz kodi i podpiety dysk + wtyczki i pozamiatane takim zadowolony. Programy można instowac również z pendrive, Obraz jest piękny, system działa płynnie brakuje jeszcze nagrywania na dysku ale i to ma się zmienić. Ważne jest to ze ja tv kupowałem do kina i tu się naprawdę sprawdza a player kodi z podpietym dyskiem wymiata!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo to bardzo dobry telewizor. Jak zrobisz kalibrację będzie jeszcze lepiej.
Kodi - wiadomo jak ktoś ma właściwe wtyczki to wymiata...
 

Salas_

New member
Ja niestety nie potrafię sobie poradzić z Vertical Banding podczas meczu piłki nożnej najbardziej to widać. W trybie Football również. :/ Nie wiem co robić. Test z czarnym tłem i mam przeswietlone boki na dole... Tak trafiłem czy LED TV tak mają?

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

kacper-24

New member
mógłbyś wrzucić zdjęcie tych prześwietlonych boków? nie każdy Tv tak ma ale niestety dość często się zdarza... jeżeli jest to dość widoczne i dokuczliwe mógłbyś to reklamować, a co do "rozmazywania" to dziwne, nie spotkałem się z tym problem w tych modelach soniacza i jeżeli nie jest to wada fabryczna którą mógłbyś reklamować to da się to podciągnąć ustawieniami. A w jakiej nadawanej jakości oglądasz sport?
Fabryczne tryby do niczego się nie nadają. Jeszcze nie spotkałem się z Tv w którym tryby fabryczne byłyby dobre... to jest alla reklama przesyconych, przeostrzonych, zbajerowanych obrazów które w większości powodują problemy z obrazem...
 
Ostatnia edycja:

Salas_

New member
Ok. Na telefonie coś mam więc zaraz postaram się wrzucić.

Oglądam na nc+, ale widać to również na PS4 gra np: Pro evolution soccer.


Edit// Wrzucę jak leci, bo ciężko na tel ogarnąć.

Te były robione aparatem i dlatego efekt jest gorszy niż rzeczywiście i chyba to było na początkowych ustawieniach.




Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kacper-24

New member
nie jest to dokładnie twój model (lecz ta seria Tv) ale spróbuj tych ustawień Sony W800C LED TV Calibration Settings
i zmodyfikuj pod siebie. Jak dalej nie będziesz zadowolony z uzyskanego obrazu i jeżeli nie masz wady fabrycznej matrycy to niestety w tej strefie cenowej nic lepszego nie dostaniesz do sportu lub gier. Próbuj reklamować i zbieraj na Tv z wyższej półki...
 
Do góry