Sony KDL-55HX850 versus Philips serii 6007/5507

GSJP

New member
Witam
Zbieram się od jakiegoś czasu do zakupu nowego TV (w obecenj plaźmie Panasonica poszła matryca).
Pod uwagę biorę 3 modele 55 calowe:
1) Sony KDL-55HX850
2) Philips PFL 6007/12
3) Philips PFL 5507/12

Sony widziałem na żywo i prezentacja 3D muszę przyznać, że mnie wgniotła w podłogę. Obraz z blue-raya też wyglądał super no i całkiem fajnie wyglądał sygnał SD.

Philipsa 5507 widziałem tylko z obrazem HD i też wyglądał b. fajnie.
Philipsa PFL 6007/12 niesftety nie widziałem.


I tu pojawia sie kilka pytań, co do których nie udaje mi się znaleźć prostej odpowiedzi:

1) Ad Sony - czy ma procesor dwurdzeniowy ? Po co procesor dwurdzeniowy w TV ?

2) Ad Sony - czy odtwarza pliki MKV (szczególnie 3D) po sieci [czytałem sprzeczne informacje], bo wiem że z podłączonego dysku nie da rady.

3) Philips - lepsze ambilight czy aktywne 3D ? (pasywne 3D oglądałem tylko na LG i przyznam, że w porównaniu z tym co widziałem na Sony, to wyglądało to tak sobie :-|).

4) Jak często korzystacie z 3D (oczywiście jak minie już podnieta nowym sprzętem) ? czy to nie jest trochę tak że najpierw podjaranie straszne, a potem leżą okulary w szufladzie i wyciąga się je raz na pół roku




1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5 na 4,5 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? przodem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna naprzeciw ściany z TV. Na oknach gumowane rolety, więc dobre zaciemnienie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Plazmę Panasonic 42PY45P
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobra jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? głównie filmy z popcorna w jakości 720/1080 + kablówka HD
10.Jakie urządzenia ? ampli tuner Denon, Popcorn c200
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? – raz na 2 mce
16.Preferencje co do marki ? Sony, Philips
17.Preferencje co do wielkości ? powyżej 50”
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? późny wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? chyba raczej aktywne.
 

jarjar82

New member
Sony HX 850 posiada dwu-układowy procesor
Odtwarza pliki MKV po DLNA

Co do samego faktu 3D, są bardzo rozbieżne opinie jedni zapominają o tym po 2 tyg drudzy bawią się w to przy każdej sposobności. (by należeć do tej 2 grupy przydałoby sie posiadać BD 3D i odpowiednie materiały :D )
 

alexinhio10

New member
Od kilku dni przymierzam się do zakupu nowego TV i po żmudnych poszukiwaniach, przeszukiwaniach for i próśb o pomoc w wyborze zdecyduję sie na 99% na HX850 tylko 47 cali. Z tego co wycztyałem HX850 to top tegorocznych TV lecz tańszy od konkurencji. Dwurdzeniowy procesor do lepszej jakości SD.
 

accu

New member
Bez reklam
Od kilku dni przymierzam się do zakupu nowego TV i po żmudnych poszukiwaniach, przeszukiwaniach for i próśb o pomoc w wyborze zdecyduję sie na 99% na HX850 tylko 47 cali. Z tego co wycztyałem HX850 to top tegorocznych TV lecz tańszy od konkurencji. Dwurdzeniowy procesor do lepszej jakości SD.

Witam.

Nie ma 47 calowego telewizora firmy Sony HX850. Są tylko wielkości przekątnej ekranu : 40HX850 , 46HX850 i 55HX850.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry ale nie można porównywać HX 850 do niższych modeli innych firm.
To nie ta klasa cenowa
Modelami porównywalnymi są
- Philips PFL 8007 ,
- Panasonic WT50
- Sharp LE840
 

LargoXL

New member
Mam PFL6007. Odnośnie Ambilight a 3D:
Ambilight jest zajebisty - włączam co wieczór (niestety nie wyłącza się sam gdy jest jasno)
3D - po wstępnej podniecie - nieużywane.
 

Martinez28

New member
Witam,
Panowie, a czy ten HX również tak jak poprzednie modele nie wyświetla polskich znaków? czy da się to jakoś obejść tak samo jak odtwarzanie mkv?
czy podlączając dobry odtwarzacz, BD np. samsunga, polskie litery i pliki mkv będa wyświetlały się poprawnie?
 

GSJP

New member
Jak podłączysz BD to telewizor będzie już pełnił funkcję monitora wyłącznie (to BD będzie odpowiedzialny za napisy i rodzaje obsługiwanych plików).
 
Do góry