Sony KDL-50W829B Panasonic 50AS650E czy LG49UB820V -co kupić-

falafel

New member
Witam,
tv potrzebny do oglądania piłki nożnej,filmów i grania na konsoli Xbox One głównie w Fifę.
Wstępnie wyselekcjonowałem 3 telewizory(jak w temacie)

- KDL-50W829B
- PANASONIC 50AS650E
- LG 49UB820V
- może jeszcze LG 49LB670v

Odległość od tv między 3-4 metry, siedzenie naprzeciw ekranu,okno z boku tv ale możliwość zasłonięcia roletą, korzystanie z tv głównie wieczorami.
Najbardziej zależy mi na jakości i płynności wyświetlanego obrazu zarówno przy oglądaniu filmów jak i grania na Xboxie, bo z funkcji smart i 3d za dużo pewnie nie będę korzystał.

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze bo w każdym sklepie mówią co innego o danym modelu..
 

BLACK_KNIGHT

New member
Tu się nie ma nad czym zastanawiać wez Sony w829.Najniższy input lag,dobra jakość obrazu oraz płynność i matryca typu va a te pozostałe są na ips z słabą czernią i kontrastem czyli niespecjalne do oglądania wieczorami.
 

falafel

New member
Przyznam się, że jestem laikiem i moja wiedza w temacie TV ogranicza się do wykonanego reasearchu w necie prze kilka ostatnich dni bo nie lubię kupować kota w worku.
Byłem w kilku sklepach i chwalono te matryce ips.. ale faktycznie czerń w sonym była troche lepsza. A ta różnica w inputlagu jest duża pomiędzy sonym a resztą?

Słyszałem też opinie, że w sonym pojawia się często problem z martwymi pikselami no i jest o około 500 zł droższy od w/w.

A co z tymi LG? Ten 820v jest na 4K, ale czy to się wykorzysta w normalnym użytkowaniu?

Jkieś opinie o Panasonicu?

Nie rozumiem też do końca tego odświeżania matrycy zwracać na to uwagę czy nie? Bo w tym Panasie podają, że jest 1200 Hz rozumiem, że to jest podbijane procesorem, a chodzi tu chyba raczej o odpowiednią natywną matrycę?

z góry dzięki za pomoc
 

dkalicki

New member
Najlepiej jak sam podejmiesz decyzję. Czytając wątki możesz się tylko ukierunkować i wiedzieć na co zwracać uwagę. Poprzedni telewizor wybierałem przez dwa lata i miałem tego po dziurki w nosie. Teraz kupiłem po 3 dniach przeszukiwań netu. Interesowały mnie model 55`. Poszedłem do sklepu je obejrzeć na własne oko. I jak nie brałem pod uwagę W829 tak wyszedłem z nim ze sklepu.
Po 3 dniach użytkowania jestem jak na razie zadowolony i usatysfakcjonowany wyborem.
 

SandPetrus

New member
Obejrzyj jeszcze as640. U mnie stoi as650, ale jakbym miał jeszcze raz wybierać to właśnie 640, który ma też matrycę tego typu jak Sony. Sony w instrukcji podaje, że matryca jest w normie, jeśli ma 99,99% prawidłowo świecących pikseli - to mnie zupełnie zniechęciło do telewizorów tej marki, mimo że są ogólnie jednymi z najlepszych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry