Sony KDL 50W829B - odtwarzanie filmów

haraś1

New member
Pisałem o tym już prędzej w innych tematach lecz nie otrzymałem odpowiedzi, dlatego też postanowiłem założyć ten temat, który przyda się nie tylko mi, ale też innym przyszłym użytkownikom tego tv.

Odpaliłem z dysku zewnętrznego kilka filmów HD w formacie mkv. W filmie, w którym format dźwięku jest AC-3 automatycznie wyświetla mi się na amplitunerze Dolby Digital oraz logo, lecz gdy odpalę film z formatem dźwięku DTS nie wyświetla on się automatycznie, tylko jak zmienię na NEO:6 cinema zostaje dodany DTS czyli wyświetla DTS NEO:6 cinema oraz pali się logo dts. Podczas oglądania programu z dekodera upc wyświetla mi się na amplitunerze DOLBY D TV. Amplituner podpięty jest do tv za pomocą światłowodu, a dekoder przez hdmi.

W opisie tego telewizora w sklepach wpisane są : AVL, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, S-Master

Na liście kodeków, które obsługuje ten telewizor widnieje DTS core - Codec List

Dolby Digital wydaje się działać prawidłowo, a DTS? Czy to jest oryginalny dźwięk z pliku filmu czy też jakoś skonwertowany? I co z tym dźwiękiem z programów tv? Czy w takim przypadku opłaca się dokupić blu raya?
 

tomeksj

New member
Dzięki za odpowiedź, szukając trybu NEO:6 w amplitunerze dowiedziałem się, że jest to przekonwertowany 2-kanałowy dźwięk stereo na 7-kanałowy podczas odtwarzania. Większość telewizorów nie daje na wyjściu optycznym wielokanałowego dźwięku DTS. Rozwiązaniem chyba będzie jedynie odtwarzacz Blu-ray z możliwością odczytu mkv.
 

haraś1

New member
Dzięki za odpowiedź, szukając trybu NEO:6 w amplitunerze dowiedziałem się, że jest to przekonwertowany 2-kanałowy dźwięk stereo na 7-kanałowy podczas odtwarzania. Większość telewizorów nie daje na wyjściu optycznym wielokanałowego dźwięku DTS. Rozwiązaniem chyba będzie jedynie odtwarzacz Blu-ray z możliwością odczytu mkv.

Tak tylko u mnie jest jeszcze taki problem, że wyjście coaxiala w amplitunerze mam zajęte (podłączony komputer), a mało jest bluray'ów z wyjściem optycznym, które spełniałyby moje zapotrzebowania :p

Zastanawiam się nad LG BP640

Posiada ktoś taki model? Jak się sprawuje i co z polskimi napisami?
 
Ostatnia edycja:

mervel

New member
jak masz podłączonego TV z ampli ?
ja jak puszczam filmy z USB to widzi tylko stereo...

ps. mieliście sytuację, że film miał wgrane napisy angielskie i nie widział osobnego pliku z napisami PL ?
ps.2 praktycznie wszystkie odtwarzacze blu-ray mają blokadę cinavia więc filmy mkv nie będą Ci chodzić...
 

haraś1

New member
jak masz podłączonego TV z ampli ?
ja jak puszczam filmy z USB to widzi tylko stereo...

ps. mieliście sytuację, że film miał wgrane napisy angielskie i nie widział osobnego pliku z napisami PL ?
ps.2 praktycznie wszystkie odtwarzacze blu-ray mają blokadę cinavia więc filmy mkv nie będą Ci chodzić...

z ampli do tv jedynie mam światłowód podpięty :)

co do napisów szczerze mówiąc nie sprawdzałem, ponieważ jak na razie nie oglądam filmów ze względu na to, że prawie wszystkie dźwięk angielski mają w DTS, a ten tv nie odtwarza DTS...

nie wszystkie blu-ray'e mają tą blokadę :) wyczytałem gdzieś, że wystarczy sprawdzić na stronie w instrukcji czy jest mowa o cinavie
 

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
TV po USB rozpoznaje dźwięk przestrzenny z plików MKV, MP4, AVI po czym przesyła do Amplitunera ( ja mam połączone po HDMI z dwustronną transmisją audio )
Oczywiści jeżeli plik posiada ścieżkę dźwiękową wielokanałową...
Jeżeli plik jest z dźwiękiem przestrzennym a macie stereo, to jest przycisk na ilości przełączający ścieżki audio.
Napisy SRT, może być kilka nagranych wersji językowych, to też ustawia się z pilota ( jaki i kodowanie ) z TXT jest problem ale to nie problem bo można szybko konwersję zrobić na SRT
 

mervel

New member
mam podłączony TV do ampla kablem HDMI i każdy plik z USB (mimo że TV pokazuje że jest to dźwięk przestrzenny) to na amplu jest tylko stereo.
przełączenie trybu w amplitunerze nie wiele da, bo to tylko emuluje dźwięk przestrzenny... a nie tędy droga.

co do plików- to widzi każdy SRT, ale są filmy w których jest wgrana opcja napisów angielskich (np dla niesłyszących) i TV mimo wybrania napisów NIE wybiera ich, tylko puszcza ściężkę angielską...
 

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam podłączony TV do ampla kablem HDMI i każdy plik z USB (mimo że TV pokazuje że jest to dźwięk przestrzenny) to na amplu jest tylko stereo.
przełączenie trybu w amplitunerze nie wiele da, bo to tylko emuluje dźwięk przestrzenny... a nie tędy droga.

co do plików- to widzi każdy SRT, ale są filmy w których jest wgrana opcja napisów angielskich (np dla niesłyszących) i TV mimo wybrania napisów NIE wybiera ich, tylko puszcza ściężkę angielską...

No widzisz, a mnie przełącza w tryb dźwięku przestrzennego ( sprawdzałem ). Mam Marantza SR5008.
Ważne jest to że ampli i TV musi mieć ARC.
 
Ostatnia edycja:

Pietrekk

New member
A orientuje się ktoś może czy z dysku zarejestrowanego w TV do nagrywania można jednocześnie odtwarzać filmy skopiowane z komputera? Czy muszę korzystać z dwóch osobnych HDD?
 

mervel

New member
No widzisz, a mnie przełącza w tryb dźwięku przestrzennego ( sprawdzałem ). Mam Marantza SR5008.
Ważne jest to że ampli i TV musi mieć ARC.

amplituner ma na pewno ARC i w ustawieniach włączyłem, TV też (używam HDMI 2) .... może kwestia kabla ? muszę sprawdzić przez jakiś inny.
 

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
amplituner ma na pewno ARC i w ustawieniach włączyłem, TV też (używam HDMI 2) .... może kwestia kabla ? muszę sprawdzić przez jakiś inny.

Cześć

Jeszcze raz sprawdziłem czy się nie pomyliłem. I z tego co widzę to nie. Testowałem z dwoma filmami. Ampli przełącza mi się w tryb "przestrzenny". Spróbuj z kablem, druga sprawa to słyszałem że ARC ARCowi nie równy i mogą być problemy ze sprzętem nawet tego samego producenta...
 
Do góry