Sony KDL-50W755C - dziwny problem.

Czeryboj

New member
Witam.

Niedawno zakupiłem telewizor (j/w), gdzie moim priorytetem był ładny dizajn, całkiem niezły smart i oczywiście jakość obrazu. Trochę poczytałem, trochę pogadałem i wybór padł na w/w Soniaka.
Nie potrzebuje 3D, nie potrzebuje 4K, więc żeby nie przepłacić wziąłem "golaska" 755C.

Najważniejszą sprawą jest dla mnie MotionFlow - bez tego nie mogę oglądać scen dynamicznych...
I tu pojawia się problem. Niby w specyfikacji jest motionflow XR 800hz, a niestety w wielu przypadkach takowy nie działa.
Nie mam jeszcze odtwarzacza BlueRay, także nie mogę sprawdzić jak to będzie szło w pełnym formacie.

Ale o co chodzi... Chodzi o to, że oglądam głównie filmy z CDA.PL - są w 1080p, całkiem niezłe jakościowo. Problem zaczyna się z płynnością, ponieważ w 1 na 10 filmów działa upłynnianie obrazu, a w pozostałych jest tak subtelny, że prawie nie widoczny, bądź nie ma różnicy między opcją "płynny", a "wyłączony"... O co chodzi?
W sklepie oglądałem z pendrivea zwiastuny ściągane z neta, było płynnie, teledyski na Youtube, czy filmy ze sklepu Play też działają super płynnie. Ja rozumiem, gdyby telewizor był za słaby, żeby uciągnąć upłynnianie obrazu, ale to w jednym filmie działa, w innym nie.
Dodam też, że nie wszystkie filmy z pendrive zostają upłynnione, chodzi o format? Help pls...
:hmm:
 

m9999

New member
Hej,

też mamy W755 i w niektórych filmach np. z pendrive nie mam upłynniacza. Nie wykryłem jeszcze dla których filmów się włącza upłynniacz, a dla których nie
 

m9999

New member
Zauważyłem, że problem występuje dla filmów, które nie są w pełnym ekranie, tzn gdy są na dole i na górze czarne pasy. Gdy taki film rozciągnę do pełnego ekranu to problemu nie ma i upłynniacz działa poprawnie
 

Czeryboj

New member
A w jaki sposób rozciągnąć taki film?
E: faktycznie jak się rozciągnie to działa upłynnianie, tylko to chyba jest coś nie tak... Ktoś wie, czy da się temu zaradzić? Rozciągnięty obraz trochę wkurza.

W sumie niektóre klipy mam nierozciągnięte i działają płynnie, głownie trailery
 
Ostatnia edycja:

m9999

New member
Ktoś jeszcze ma taki problem? Czy to może być jakiś problem ze sprzętem czy czysto softwarowa sprawa?
 

FotoVideo

Member
A ja w swoim modelu X85C przy oglądaniu filmow z pendriva z czarnymi poziomymi pasami mam obraz dopasowany do ekranu i nie mogę tego zmienić nikt nie może mi w tym pomoc firma sony wypiela na mnie dupe i ciesz się telewizorem za 11000 zl który ma bezużyteczny player !
Problem pojawil się po aktualizacji na początku stycznia.
 

Damaranus

New member
No dobra, ale pisząc o upłynniaczu masz na myśli rozumiem efekt dostępny w samym telewizorze. Jego aktywność będzie mocno zależna także od materiału jaki odtwarzasz a najbardziej widzę to oglądając obraz z dekodera UPC. Kanał kanałowi nierówny i to do tego stopnia, że jak nie planuję oglądać czegoś dłużej jak pół dnia to nawet nie ruszam ustawień. Szczególnie w sporcie,
 

m9999

New member
Nie jestem autorem wątku, ale mam ten sam problem. Problem jest z filmami na pendrive, oglądając ten sam film normalnie widzę, że nie upłynnia nic, a gdy ten sam film rozciągnę na cały ekran to upłynnianie działa. Nie ma to nic wspólnego ze źródłem.
 

Czeryboj

New member
Gdy film ma na dole i na górze czarne pasy, to upłynnianie czasem działa, częściej ledwo działa, a czasami w ogóle nie ma upłynnienia. Niezależnie czy funkcja MotionFlow jest na "płynny" czy "wyłączony" - chyba coś nie halo.
Ten sam film, w którym motionflow nie działa przy widocznych czarnych pasach na dole i na górze ekranu, rozciągnięty do brzegów zaczyna być płynny tak jak powinien... Ale wiadomo jak to wygląda przy rozciągnięcic..
 
Do góry