Sony KDL-50W656A

świrusek

New member
Witam,

od wczoraj jestem właścicielem sony bravia (model jak w temacie posta). Ogólnie jestem zadowolony z obrazu i fukncjolaności. Nie do końca jeszcze wszystko ogarniam ale niedługo napiszę pełną recenzję. Mam trzy pytanka.
1. Jak wejść w tryb gry (w fukcjach obrazu jest tylko obraz standardowy/żywy/własny....)?
2. Czy ktoś może podpowiedzieć mi dobrą kalibarcję. Ustawienia fabryczne nie są fatalne, ale na pewno da się wydusić z niego dużo więcej...
3. Telewizor widzi mój dekoder (Vectra), ale mogę z niego korzystać tylko wchodząc w kanał HDMI zamiast bezpośrednio przez telewizor. Nie wiem czy jasno to tłumaczę... Efekt jest taki, że przełączam programy pilotem od dekodera zamiast pilotem tv... Przez to ucieka mi wiele funkcji tv...Co można z tym zrobić?

będę wdzięczny za pomoc, ewentualnie przekierowanie, jeśli jest już taki temat (nie znalazłem takiego)
 

tysma

New member
1. Tryb gry raczej nie będzie w ustawieniach obrazu, tylko gdzieś w ustaewienich systemowych. SOny ma wiele opcji zakopanych. NIe mam teraz dostępu do tivi, ale na pewno ktoś z posiadaczy zaraz Ci napisze gdzie to znaleźć.

3. Aby obsługiwać cyfrową ofertę kablówki z pilota telewizora musisz dekoder zastąpić modułem CI, który wkłada się w gniazdo ci telewizora. Twój telewizor posiada tą funkcję, ale nie każda kablówka daje taką możliwość. Musisz się z nimi skontaktować i zapytać.
 

Traper44

New member
Czy ma ktoś z Was Sony KDL32W655A?

Mam go na liście upatrzonych. Porównuję z LG620s, Samsung 5500 i 6400, Philips 4508 lub 5008.
Obraz w sklepie nawet niezły. Kąty b. dobre.
Ale mam wątpliwosci co do głośników i jakości dźwięku.
Wg opisów w internecie ten Sony ma głośniki 2x5W (inni mają 2x10W) .... czy to nie za mało?!
Czy jakość i moc głośników jest poprawna, dobra?
 

Domely

New member
Witam,

też chętnie dowiedziałbym się czegoś na temat tego TV. Aktualnie jest w bdb cenie a co ważniejsze to jest mój nr 1 jeżeli chodzi o design - najcieńsza i najładniejsza ramka w tej klasie cenowej.
Już byłem prawie zdecydowany ale w sklepie zobaczyłem ten TV obok Sony W805 i Philipsa 47pfl6008 i jednak wszystko mnie kieruje w strone philipsa.
Płynność obrazu w W565 w porównaniu do W805 i philipsa mnie totanie zniechęciła Z kolei ktos pisał na forum że philips nie nadaje się do oglądania wieczornego/nocnego...
Koledzy doradźcie proszę.
 

Domely

New member
Dokładnie takie wrażenie miałem w salonie jak W656 i W805 oraz filip6008 stały obok siebie i był włączony ten sam program...

P.S. Ale jak to? Naprawdę ma matrycę 50 Hz???
 

tdx

New member
Bez reklam
W6 to są 50Hz elektronicznie XR 200Hz ale porównując z W8 to pod względem płynności inna bajka...
Choć faktycznie gra TV zupełnie dobrze.
 

Traper44

New member
jedyny ból tak naprawdę że to 50Hz matryca...

Myślę, że około 80-70% sprzedawanych TV ma matryce 50Hz .... i ludziska nie jęczą gremialnie.
Prawie nie ma postów, że ktoś kupił "dobry" (droższy) model z 50Hz matrycą i wymienia na 100Hz.

Czyli można wysnuc wniosek, że "dobry" tv 50 Hz-cowy nie jest zły :) ... dla zwykłego zjadacza chleba.
Dla bardziej wysublimowanych potrzeb pewnie 100hz potrzebne.
 

cbartek

New member
Jestem również posiadaczem tego modelu. Odpowiadam na pytanie oczywiscie jest mozliwosc nagrywania na 2,5 cala powyzej 32gb dysk musisz podłączyc. Ale pamietaj jesli nagrasz cos z TV to tylko i wylacznie na tym telewizorze bedziesz mogl odtwarzac zawartosc (polityka sony anty-piracka) i dysk praktycznie bedzie tylko do TV. Ja podlaczyłem dysk WD 1 tera ale nagrywam filmy z netu i nie rejestruje go w telewizorze jedynie sluzy do odtwarzania filmow. (troszke namieszalem ale mam nadzieje ze zrozumiesz) wrazie co piszcie na PW poznaje coraz bardziej ten TV i nie zaluje zakupu :)
 

Zimny_

New member
Jestem również posiadaczem tego modelu. Odpowiadam na pytanie oczywiscie jest mozliwosc nagrywania na 2,5 cala powyzej 32gb dysk musisz podłączyc. Ale pamietaj jesli nagrasz cos z TV to tylko i wylacznie na tym telewizorze bedziesz mogl odtwarzac zawartosc (polityka sony anty-piracka) i dysk praktycznie bedzie tylko do TV. (...)

Większość producentów posiada takie zabezpieczenia. Telewizory formatują dysk do formatu który zapewnia m.in. lepsze zabezpieczenie i kodują go. Różnica pomiędzy poszczególnymi producentami jest w małych szczegółach...
 

buquiet

New member
Witam
Również zastanawiam się nad zakupem tego modelu martwi mnie jednak możliwośc podwieszenia TV na uchylnym uchwycie ściennym. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ?
 

Amoneus

New member
Hej, odświeżam wątek i wracam do pytania innego użytkownika forum na początku tego wątku.

1. Wiecie może dlaczego w W656A w trybie obrazu są tylko 3 opcje? Żywy, Standard i Własny. W info o produkcie przeczytałem, że tych opcji jest kilkanaście. OCB?

2. Drugie pytanko. Mam podłączony TV pod kompa, obraz do czytania stron już skalibrowałem (powiedzmy), ale przy odpaleniu gry jest jednak nieco za ciemny. Ale rozumiem w trybie PC-towym grafiką mogę zarządzać tylko z poziomu ustawień wizualnych gry? Bo w trybach obrazu telewizora wszystko mam na PC zdeaktywowane.

3. Trzecie i ostatnie. Jeśli macie jakieś przykładowe opcje kalibracji obrazu do W656A do telewizora (kolory są nieco zbyt jaskrawe) to ładnie poproszę o namiar :)
 

baciarek

New member
Wciskasz options i masz na samej górze : Wybór Sceny, Albo SCENA
To co opisujesz to głównie nasycenie, podświetlenie, jasność, ostrość i inne.
Tryby są w scenie.

chciałbym natomiast pociągnąć temat matryc. Gdzieś na innej stronie ktoś tam udowadniał, że matryce wsadzane do tv to 60/120 Hz. Jedyne różnice to producent, rodzaj (np. IPS, MVA itp.), czas reakcji matrycy. Reszta to sterowanie podświetleniem i procesor upłynniający. Ja mam model W655A i matrycę jak w wątku obok podałem T42OHVF04 0. Czyi Input 60 hz a na wyjściu 120 Hz. Więc jak to jest z tymi matrycami w końcu ?
 
Do góry