Sony KDL-46HX920

L_u_c_a_s

New member
Witajcie,

w poprzednim wątku zastanawiałem się nad zakupem Sony KDL-46NX720, później już nad KDL-46HX820, a teraz - "apetyt rośnie w miarę szukania" ;) - nad KDL-46HX920.

Aktualnie HX920 (niestety tylko do 31 grudnia 2011 r.) jest w ciekawej jak sądzę promocji w Sony Centre: kosztuje 9 000 zł, ale jest w tym:
1) gwarancja 5-letnia,
2) 20 rat 0%,
3) tablet Sony 16GB,
4) dwie pary okularów,
5) kamera do Skype.

Zatem zastanawiam się teraz właśnie nad KDL-46HX920 (za tę kwotę wchodzi w grę w moim przypadku tylko zakup ratalny).

Ponownie proszę jednak Was o wspracie, poprzednio odzew był słaby...

Mogą być ewentualnie inne marki, ale w Sonym Monolithic Design jest rewelacyjny :) i raczej nic go nie przebije.

Podstawowe informacje:

odległość od TV: 3-3,5 m
nasłonecznienie pokoju: okna od zachodu, więc zachodzące słońce nieco świeci, ale mamy rolety, nie dające jednak całkowitego zaciemnienia, raczej półmrok; TV na wprost okien
preferowana wielkość TV: 46"
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy z telewizji, wiadomości, filmy z DVD, córeczka - bajki :)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? raczej wieczorem, w dzień bajki dla uspokojenia małej :)
preferowana marka? Sony, Samsung
jakie urządzenia będą podłączone? UPC, kamera Sony, w przyszłości: PS3, kino domowe (jeszcze nie wiem jakie, może też coś z Sony...)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% TV, 40% reszta (DVD, filmy z kamery, zdjęcia, kino domowe)
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? głównie na wprost, ale mamy też lekki kąt
Czy ważne jest wifi lub inna technologia ? WiFi tak; bezprzewodowe; najważniejszy obraz oraz w miarę nowoczesny wygląd. Super jeśli będzie możliwość oglądania filmów .mkv prosto z USB
ile programów HD? na razie standardowy pakiet HD z UPC (TVP HD, TVN HD, Polsat HD, nie pamiętam, czy coś jeszcze; w przyszłości - może więcej)
ma stać czy wisieć? wisieć

Dzięki za wspracie.

Łukasz
 

don111

Banned
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
jeśli lubisz obraz z LED - to chyba lepszego tv w tej kwocie nie kupisz (po odsprzedaniu tabletu itd), choć aż nóż się w kieszeni otwiera patrząc na cenę - tyle $ za 46 calowy LCD, co prawda z local dimming ale to nie jest tyle warte
jak dla mnie ten wybór jest bez sensu - >3-3,5m do ekranu i 46', co prawda na razie sygnał nie z blue ray i HD marnych lotów (satelita) ale to i tak za mały ekran
 

Pioneer1980

New member
Z 46 cali nie będziesz zadowolony z takiej odleglości a za 55 cali zapłacisz u nich 12000 natomiast Vt30 Panasonica masz za 8100.
Nawet najlepszy tv na rynku nie pokaże klasy jak będzie zbyt mały.Takie życie.
 

Pioneer1980

New member
50 Vt 30 to tylko koszt około 6000 .Natomiast jak upierasz się na led zobacz jak spotkasz 46 Philips 9706 też masakrycznie drogi (niezbyt piękna srebrna obudowa)ok 8500 ale może być lepszy niż Sony HX 920 natomiast Sony I Panasonic dają 5 lat gwarancji.A to ważne.
 

L_u_c_a_s

New member
Dzięki kiki za sugestie.

Ponieważ masz naprzeciwko okna

Na oknach mam rolety, więc w krytycznych sytuacjach mogę je po prostu zaciągnąć nawet w ciągu dnia.

Nie ukrywam, że ten HX920 kusi mnie strasznie, a to co najbardziej odstrasza, to cena (zakup i tak byłby na raty, ale muszę szybko podejmować decyzję, bo promocja na raty O% jest do jutra...). Dlatego też trochę rozglądam się za tańszym konkuretem, ale wyglądającym równie ładnie :-?
 
Do góry