Sony KDL-46EX500 czy coś innego 46"?

ropusz

New member
Witam,
Aktualnie jest promocja w salonach Sony i Sony KDL-46EX500 jest za 4 tys, a 46EX700 za 5 tys. Podświetlenie LED krawędziowe przy tej wielkości pewnie nie bardzo się sprawdzi. Wieszak i montaż w Sony jest w cenie. I tu moje pytanie czy znajdę coś innego 46" z Sharp, LG, Samsung i Toshiba w podobnej cenie ale z lepszym obrazem? Zależy mi na DLNA, sygnał z kablówki (Aster lub Vectra) aktualnie SD ale niedługo cyfrowy. Chcaiałbym oglądać filmy Full HD z dysku sieciowego (lub serwera plików) w formacie .mkv.
 

Ares78

New member
Jeżeli liczy się dla Ciebie wygląd to ex700 na ścianie będzie lepiej się prezentował niż ex500, ale jeśli zostaje się przy kryterium stricte obrazu to lepsza opcją jest ex500. Odnośnie DLNA to do odtwarzania praktycznie wszystkich filmów potrzebujesz Wild media server albo PS3 media server.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Z lepszym obrazem będą Toshiba LCD 46XV733, jeśli lubisz LEDy to 46SL733 Toshiba oraz 46LE705 Sharp(choć brak tutaj DLNA):)
W Toshibie masz identyczny system 100Hz jak w Sonym(znaczy najepszy na rynku), a jakość obróbki sygnału SD wypada lepiej dzięki Resolution +
http://www.toshiba-av.pl/pliki/Resolution_Plus.pdf
Jest jeszcze z większą ilością kolorów niż 1 mld: Philips LED 46PFL5605 ale nie wiem jak tutaj z DLNA.
 

ropusz

New member
Jeżeli liczy się dla Ciebie wygląd to ex700 na ścianie będzie lepiej się prezentował niż ex500, ale jeśli zostaje się przy kryterium stricte obrazu to lepsza opcją jest ex500. Odnośnie DLNA to do odtwarzania praktycznie wszystkich filmów potrzebujesz Wild media server albo PS3 media server.

Wygląd nie jest aż tak bardzo istotny. Preferuję matryce matowe niż błyszczące, więc raczej EX500 niż EX700. Te servery to pewnie dla PC a ja bym chciał wykorzystać coś gotowego - jakiś dysk NAS z QNAP czy Synology. Ale czy pójdzie mi na tym .mkv i to w dodatku z napisami .txt? Mniejsze problemy pewnie by były w Samsungu 46B650 tylko nie wiem, jak się on ma do tego EX500?
 
Ostatnia edycja:

ropusz

New member
Z lepszym obrazem będą Toshiba LCD 46XV733, jeśli lubisz LEDy to 46SL733 Toshiba oraz 46LE705 Sharp(choć brak tutaj DLNA):)
W Toshibie masz identyczny system 100Hz jak w Sonym(znaczy najepszy na rynku), a jakość obróbki sygnału SD wypada lepiej dzięki Resolution +
http://www.toshiba-av.pl/pliki/Resolution_Plus.pdf
Jest jeszcze z większą ilością kolorów niż 1 mld: Philips LED 46PFL5605 ale nie wiem jak tutaj z DLNA.
Fajna technologia ale martwi mnie, że tak mało sklepów sprzedaje Toshiby. Widać są mało popularne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Aston Martin też sprzedaje nie wielu dealerów - czy to od razu dyskwalifikuje go jako zły samochód ?
Aston_Martin_DB_ONE_Concept_4.jpg


Nie myl popularny z dobry !
 

ropusz

New member
Aston Martin też sprzedaje nie wielu dealerów - czy to od razu dyskwalifikuje go jako zły samochód ?
Nie myl popularny z dobry !
Pisząc popularny nie miałem na myśli tego, że jak goście przyjdą to nie rozpoznają marki Toshiba tylko to, że potem w razie problemów to nawet nie będzie z kim o nich porozmawiać. Weźmy takie Sony. Jest problem z DLNA to wielu szuka rozwiązań i coś z tego wychodzi.
Na chwilę obecną rozważam Sony 46EX500 i Samsunga 46B650, 46C650. Który z nich będzie miał najlepszy obraz na SD, a potem na jakimś cyfrowym z Aster lub Vectry? Obsługa DLNA lepsza w Samsungu, o ile dobrze się orientuję.
 

Mike25

New member
Z tego co wiem Samsung serii 650 ma te samą matryce co Sony serii EX500 (40'' i większe) i różnice między nimi są niewielkie. Nie wiem jak jest w obróbce SD, ale jeśli chodzi o filmy (dvd, BD) to podobno Sony wypada lepiej - bardziej naturalny, kinowy efekt, z kolei Samsung ma agresywniejsze algorytmy poprawiania obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację w domu :
Sharp 46 LE 81o
Sharp 46 LE 705
Toshiba 46WL 753
Sony 46EX500
Panasonic 46S 20
 

Ares78

New member
Wygląd nie jest aż tak bardzo istotny. Preferuję matryce matowe niż błyszczące, więc raczej EX500 niż EX700. Te servery to pewnie dla PC a ja bym chciał wykorzystać coś gotowego - jakiś dysk NAS z QNAP czy Synology. Ale czy pójdzie mi na tym .mkv i to w dodatku z napisami .txt? Mniejsze problemy pewnie by były w Samsungu 46B650 tylko nie wiem, jak się on ma do tego EX500?

Z DLNA korzystałem tylko w połączeniu z komputerem, do wyboru są tak naprawdę dwa programy PS3 media server oraz Wild media server, jak wcześniej wspomniałem każdy ma swoje plusy jak i minusy (z tego co pamiętam w przypadku Wild trzeba wnieść opłatę po 15 dniowych testach), a z obsługiwanych formatów idzie wszystko po uprzednim transkodowaniu.
 

streetfighter69

New member
A czy przypadkiem jakosc czerni i katy nie sa lepsze w Samsungu C650? Ja mam takie wrazenie za kazdym razem ogladajac te telewizory. Obraz na C650 tez da sie ustawic tak, aby byl naturalny.
 

Mike25

New member
@streetfighter69
Ten samsung o jakim piszesz ma dokładnie taką samą matryce co EX500, więc fizycznie to te same ekrany z identycznymi parametrami. To, w czym moim zdaniem Samsung przegrywa jest elektronika sterująca telewizorem, ze wszelkimi poprawiaczami obrazu na czele. Samsung ma gorszy procesor obrazu i kiepski układ 100Hz, jak również nieco gorsze głośniki, choć te w Sony też nie są rewelacyjne. Pewnie w sklepie TV są inaczej skalibrowane i stąd wydaje Ci się, że jeden ma lepszą czerń od drugiego, jednak jak wspomniałem oba mają te same matryce. To co je wyróżnia to przede wszystkim elektronika, poza tym to praktycznie te same telewizory.
 
Do góry