Sony KDL 46CX520 i 46EX520 czym się różnią i który wybrać :)

rkarolek

New member
Witam
Od kilku dni noszę się z zakupem nowego TV, moje wymagania co do niego to: full internet, odtwarzanie DivX z napisami, nagrywanie mile widziane, 3D zbędne, WiFi mogłoby być, ale nie jest niezbędne.
TV będzie stał w pokoju dosyć widnym, ale w miejscu zacienionym, odległość od TV ~2-3m
TV będzie używany głównie do oglądania TV, filmów i zdjęć z aparatu (czasami), nie przewiduje żadnego podłączania konsoli, komputera ani niczego podobnego.

Do tej pory nastawiony byłem na samsunga UE46D5500, lub LG 47LV5500 z nastawieniem na ten drugi z racji 100Hz i ponoć lepszej obsługi internetu i DivX-ów.
Potem niestety poszedłem na wizję lokalną do innego sklepu gdzie sprzedawca polecił mi w/w w tytule TV Sony, są one o tyle atrakcyjne dla mnie że potrafią nagrywać na zewnętrznym dysku twardym, no i właściwie mają wszystko to co chciałem mieć w TV.

Oczywiście zaraz pojawiły się wątpliwości który? patrząc na parametry na stronie sony, jedyna różnica jaką znalazłem to sposób podświetlenia no i oczywiście co za tym idzie pobór mocy, a różnica w cenie ponad 700PLN,ale czy to wszystko??

Wobec tego mam pytania do znawców i/lub posiadaczy w/w TV sony:
1. czy różnią się tylko sposobem podświetlenia?
2. czy nagrywanie na zewnętrznym TV jest w pełni funkcjonalne czy to tylko bajer? tzn czy mogę nagrywać jeden program a oglądać drugi, czy zaprogramowane nagrywanie nagra się jeśli TV będzie w standbayu
3. czy dostęp do internet TV (np AXN, ipla tvp vod) wymaga jakiś dodatkowych opłat abonamentów itp.
4. No i przede wszystkim który bardziej polecacie ze względu na zastosowanie i miejsce użytkowania.

Przepraszam za ten ciut przydługi tekst i pozdrawiam tych co dotrwali czytając go do końca

PS. a może jakaś plazma 50"?
 

tdx

New member
Bez reklam
No a jak Twój wybór ma się do odtwarzania filmów przez ten tv? <- bo pisałeś że na tym Ci zależy...
CX jak sam odkryłeś ma podświetlanie CCFL (czyli bierze trochę więcej prądu w stosunku do EX 520) + czujnik obecności i możliwość nagrywania na USB (tylko z DVB-C/T) <-- więc zastanów się czy korzystasz z tego źródła u siebie (a nie np z satelity)
Ad3. niby bezpłatne - ale zaczynają już wprowadzać w serwisach strefy vip za które płaci się osobno
 

rkarolek

New member
Na chwilę obecną korzystam tylko i wyłącznie z naziemnej DVB-T i nie raczej w najbliższym czasie nie planuje tego zmienić, więc jeśli chodzi o możliwości nagrywania to byłoby to, nie znalazłem natomiast nigdzie informacji o funkcjonalności "trybu" nagrywania. (instrukcja do ściągnięcia z sieci jest do.... zero informacji użytkowych).
Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów to mam zamiar dziś wybrać się do sklepu z kilkoma próbkami na gwizdku i przetestować.
 

tdx

New member
Bez reklam
ok to przetestuj napiszę Ci tylko:
- sony nie wspiera ntfs co za tym idzie nie obejrzysz nic co zajmuje więcej niż 4GB
- najpopularniejszy format HD -> MKV ten tv nie rozpoznaje

Jeśli chcesz oglądać DivX 720MB to oczywiście będzie działać choć nie wiem czy dobrze będzie to oglądać na 46"

ale najlepiej jak sam przetestujesz :)
 

rkarolek

New member
hmmmm ciut mnie przystopowałeś w moim zapale do tych TV sony....
może żeby nie skupiać się tylko na tych sony, co innego byś mógł polecić do przetestowania?
 

tdx

New member
Bez reklam
ok co dla Ciebie oznacza full internet - pełna przeglądarka tak?
Po podajesz modele które tego nie mają.....
Najniższy model w samsungu z full przeglądarką to D6500 ale sugeruje Ci się raczej skupić na jakości obrazu a nie na przeglądarce.
D5500 co napisałeś jest ok jeśli chodzi o odtwarzanie ale nie jest 100hz jak na tak dużą matrycę wg mnie powinno to być, choć najlepiej porównać obrazy.
Odpal filmik sobie na D5500 i później porównaj na TV z serii 6.
Oczywiście na samsungu świat się nie kończy... Może być lg toshiba czy jakiś philips....
Wybieraj TV pod kątem jakości obrazu a nie tego co producent napisze...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy wszystkim trzeba zwracać uwagę, że to nie ten dział???????!!!!!!!
Wystarczy tylko odrobina dobrej woli, aby zauważyć, że działa poświęcony telewizorom Sony jest tu: Sony - HDforum
 
Do góry