Sony KDL-40W4500 FIOLET I ROZ !!! BLAGAM O POMOC

dziara76

New member
Witam Serdecznie WSZYSTKICH !!! Bardzo Prosze WSZYSTKICH tu zebranych Znajacych sie Moze i serwisantow o POMOC... MAM POWAZNY PROBLEM I NIE WIEM CO ROBIC ! Posiadam tv SONY KDL-40W4500 prod.SPAIN 11.2008 ma niecale 2 miesiace.TV Dzialal pieknie piekne kolory dobrane odpowiednio zadnej PRZEWAGI jakiegokolwiek koloru CUDO...I jakies 2 dni temu zachcialo mi sie wejsc w menu serwisowe i sprawdzic ilosc przepracowanych godzin.Owszem wszedlem sprawdzilem i przy wychodzeniu zajrzalem w funkcje WHITE BALANCE i tutaj BONUS niechcacy nie zdazylem zobaczyc jakie sa ustawienia i calkiem przypadkowo mozecie mi wierzyc lub nie przycisnelo mi sie INICIALIZE ! I od tej pory zaczal sie koszmar ! OBRAZ SIE OD RAZU ROZJASNIL I WSKOCZYLO LEVEL 0 dalej R-157 G-151 B-156 wiec pomyslalem sobie ze wskoczyly mi ustawienia fabryczne. zakonczylem to SAVE LEVEL I END.Po wyjsciu z menu serwisowego ZALAMALEM SIE !!! I TU MOJA WIELKA PROSBA O POMOC !!! BA WRECZ BLAGANIE...JESLI MAJA TO BYC USTAWIENIA KTORE MIALEM WCZESNIEJ A JEST TO NIEMOZLIWE TO DLA MNIE TERAZ TEN TELEWIZOR NIE JEST NIC WART !!! Juz mowie o co chodzi...Kolory sa straszne uzywam od poczatku Sekcji ZIMNE i bylo PIEKNIE !!! Teraz jest TRAGEDIA.Jest OGROMNA PRZEWAGA KOLORU FIOLETOWEGO I ROZOWEGO.Niektore kanaly filmy jak nigdy sa wrecz fioletowo rozowe. Niektore kanaly znosne z przewaga tych kolorow.DRUGA SPRAWA PO WEJSCU PONOWNYM DO MENU SERWISOWEGO SPRAWDZAJAC STAN GODZIN JA PATRZE A TU SIE ZRESETOWALO I IDZIE OD ZERA... Powtarzam nie dotykalem innej funkcji niz te INITIALIZE W WHITE BALANCE JEDNO PRZYCISNIECIE OK NA INITIALIZE ZEPSULO WSZYSTKO !!! TRZECIA SPRAWA PO WYLACZENIU TV NA 15-30 MIN na dluzej nie sprawdzalem ustawienia RGB W TRYBIE SERWISOWYM SIE UTRZYMUJA ! Natomiast jak przychodze po kilku godzinach po nocy do domu z pracy wlaczajac tv sprawdzajac UWAGA TUTAJ !!! SEKCJA RGB CZYLI WHITE BALANCE LEVEL 0 ZERUJE SIE I WARTOSCI RGB WYNOSZA WSZYSTKIE TRZY 0 ! Czyli restartuja sie do zera po dluzszym wylaczeniu.O co tu chodzi? Dlaczego MIALEM PIEKNE ZROWNOWAZONE KOLORY A TERAZ JEST TRAGEDIA? CO NAMIESZALEM? I NAJWAZNIEJSZE CHLOPAKI BLAGAM WAS O POMOC !!! CO TERAZ MOZNA Z TYM ZROBIC? DO KOGO SIE UDAC? CZY JEST JAKIES URZADZENIE KTORE MOZE TO SKALIBROWAC? KTO JE MA? CHCIALBYM MIEC TYLKO JAK WCZESNIEJ TE KOLORY KTORE MIALEM? SKAD SIE WZIELY TE USTAWIENIA KTORE SA TERAZ? DLACZEGO SIE RESTARTUJA USTAWIENIA DO ZERA RGB ? I jeszcze jedno pytanie czy moglby mi podac ktos oryginalne ustawienia RGB W SEKCJI WHITE BALANCE tego modelu z tego miesiaca i Produkowanego w HISZPANI !!! BLAGAM WAS O POMOC !!! Teraz doslownie nie moge PATRZEC NA TEN TV !!! JEDEN PRZYCISK I WSZYSTKO ZEPSULEM !!! PROSZE JESZCZE RAZ OGROMNIE GORACO O POMOC I PODANIE MI ORYGINALNYCH NIERUSZANYCH USTAWIEN RGB JAKIE MACIE W TYM TV I JESTESCIE ZADOWOLENI Z OBRAZU !!! Z GORY DZIEKUJE I POZDRAWIAM...PS.PRZEPRASZAM ZA CAPSLOCK ALE JUZ MOJ LAPTOP TO DZIADEK !!! POZDRAWIAM MARCIN:(:(:(
 

To_masz

New member
Wybacz
Nie da się czytać, za dużo krzyku, aż oczy łzawią.
Przepisz to ale małymi literami.

pozdrawiam
To_masz
 

meduza88

Banned
Idz do serwisu i zrob sie za glupiego.Jesli bedzie tak dobry serwis jak w Panasonic to nie powinni szemrac.Pewnie to bedzie kosztowalo no ale co zrobic.
 

dziara76

New member
Dziekuje Serdecznie za Pomoc ! Widze ze naprawde Wielu tu sie zna na rzeczy,to takie Proste odpowiedziec na kilka pytan i po prostu POMOC .Bardzo mi Pomogliscie. Dziekuje :eek:k:
 

meduza88

Banned
Zeby zapisac ustawienia w menu serwisowym:

SAVE NEW SETTING
[MUTE] followed by [ENTER] = stores NEW service mode settings to NVRAM

Sprobuj tego


Ustawienia RGB :


Level 0
R-150
G-153
B-158

Level 1
R-289
G-279
B-286

Level 2
R-486
G-474
B-480

Level 3
R-678
G-664
B-671

Level 4
R-925
G-910
B-914
 
Do góry