SONY KDL-40W4000 vs Samsung LE40A656 vs SONY KDL-40W4500

Vezzo

New member
Preferowany rozmiar: 40+(oczywiscie chcialbym 46 ale budzet troche nie pozwala)
Jaki sygnał/zastosowanie/urzadzenia: tylko PC(gtx280 DVI). HD, h264, divx, gry. w przyszlosci PS3
Jakie masz warunki - wielkość pokoju: około 25m2
Jaka odległość od ekranu: mysle ze 2m ale to bede wiedzial juz jak bede mial tv w domu i sprawdze jaka odleglosc jest dla mnie najlepsza.
Jaka klasa cenowa: 3500-4000(nie chcialbym tego przekraczac chyba ze bedzie naprawde warto)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: glownie w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: w dzien okna zasloniete
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2 osoby
Jaki masz telewizor: monitor lcd 24" Samsung 2493HM
Ma stać czy wisieć: stac(szkoda kasy na wieszak, a wlasciwie co za roznica?)
Witam.

Zastanawiam sie nad modelami SONY KDL-40W4000, Samsung LE40A656 i ostatecznie SONY KDL-40W4500. Sklaniam sie troche ku samsungowi ze wzgledu na cene i posiadanie 100Hz. W4000 jest niewiele drozszy ale nie ma 100Hz. W4500 znaczaco drozszy.

1. Zalezy mi przedewszytkim zeby nie bylo input laga. Gram praktycznie tylko w gry sieciowe(np. Counter-Strike Source). Czytalem ze w sony go nie ma, a w samsungu jest poprawiony w FW.
2. Druga rzecz to divx/xvid. Chcialbym by obraz z tych formatow byl dobry(czy divx z kompa to tez tak zwany SD?).
3. Przegladanie internetu i np. filmiki z YouTube.
4. No i oczywiscie wspolpraca z PC po DVI. Wiem ze w samsungu mozna zmienic nazwe hdmi2 na "PC" i wtedy dobrze wspolpracuje. Jak jest z sony?

Jest jeszcze kwestia 100Hz. W4000 ich niestety nie ma, a W4500 o 1000 drozszy. Czy przy korzystaniu z PC w ogole moge wykorzystac te 100Hz? Jezeli nie to czy znaczaco przyda mi sie przy PS3? Bo telewizji raczej nie bede mial. A zamiast DVD/BR bedzie PC.

Zastanawialem sie jeszcze nad plasma panasonica(pionek za drogi) ale ogolnie juz porzucilem ten pomysl.

Pzdrawiam,
Vezzo

Glowne zrodla wiedzy: http://www.hdtvtest.co.uk/ http://hdtv.com.pl/forum/
 

Miloszek_HD

New member
Witam ja też planuje od jakiegoś czasu zakup LCD i wybiorę na 90%, właśnie SONY KDL-40W4000, testuje od jakiegoś czasu u teścia wersję 32' i powiem że rewelacja, widziałem w akcji Panasonica i Samsunga, ale jednak Sony ma to coś, jest dopracowana, mało znalazłem wad, obraz kolory żyleta itd...
Co do 100 Hz to pamiętaj, że to nie to co kiedyś w kineskopowych, tu to 100hz to bardziej chwyt niż naprawdę 2x lepszy obraz niż 50Hz...
Mecze, filmy nie zauważyłem żadnych niedoskonałości na modelu 32W4000.

Moja opinie jest mało profesjonalna i pewnie mało Ci pomorze, ale ja wybrał bym i pewnie wybiorę właśnie W4000 bo W4500 jednak, dużo, dużo droższe...

Podłączył bym się jednak pod wątek z innego powodu, dopiero dzisiaj na allegro doczytałem że gwarancja 5 lat była tylko do wczoraj! (31.01.2009) :((( Od dzisiaj Sony daje tylko 2 lata :(( Czy to prawda ??
Jeżeli tak to lipa i żałuję że ostatnio nie kupiłem w dobrej cenie w MM, jeszcze się wahałem czy 40' czy inny.....

Pozdrawiam
 

Vezzo

New member
Wedlug strony sony jest do 31 stycznia ta promocja. Tez mnie to troche boli(jezeli zdecyduje sie na sony). Bo cena takiej rozszerzonej gwarancji to 369. No ale moze da rade jutro zalatwic w jakims sklepie wystawienie faktury z data styczniowa(nie mowie tu oczywiscie o saturnie czy mm).
 

Vezzo

New member
Jutro najprawdopodobniej kupie 40W4710, wiec prosilbym by jednak ktos wyrazil swoja opinie albo inna propozycje.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Opinii o tym tv jest już całe multum, także w wątkach poruszanych dziasiaj, więc o co ci chodzi? Po prostu poczytaj co juz napisano...
 

Vezzo

New member
Ehh.. Na czytaniu spedzilem bardzo duzo czasu i zaluje ze nie napisalem na poczatku posta z preferencjami, i nie kupilem tego ktory bylby zaproponowany. Po zdobytej wiedzy mialem nadzieje ze ktos sie wypowie w pryzmacie moich preferencji. Moze zaproponuje inne modele. Cos doradzi. Badz upewni mnie w moim wyborze. Zdobytej wiedzi przez dwa tygodnie ciezko porownac do wiedzy osob ktore w tym siedza rok, dwa czy dluzej.

Zreszta niewazne. Jestem juz tym troche zmeczony i poprostu jutro kupie 40W4710 by miec juz swiety spokoj z tym.

Dziekuje forum za zdobytu tu informacje i temat proponuje skasowac bo nie wnosi on zupelnie nic do forum.

Pozdrawiam,
Vezzo
 
Do góry